Критерії оцінювання повітря закритих приміщень лікувально-профілактичних закладів
Стан повітря
Загальна кількість мікроорганізмів в 1 куб. м
Кількість стафілококів в 1 куб.м
Чисте
до 2 000
до 75
Задовільно чисте
2 000 – 4 000
75-100
Мало забруднене
4 000 – 7 000
100 - 150
Дуже забруднене
Понад 7 000
Понад 150
Розділ "Техногенні небезпеки та їх наслідки"
Тема № 4: "Пожежна безпека"
Основні поняття та значення пожежної безпеки. Основні нормативні документи
в галузі пожежної безпеки
Правовою основою діяльності в галузі пожежної безпеки є Конституція, Закон України "Про пожежну безпеку", та інші закони України, постанови Верховної Ради України, укази та розпорядження Президента України, постанови та розпорядження Кабінету Міністрів України, рішення органів державної виконавчої влади, місцевого та регіонального самоврядування, прийняті в межах їх компетенції. Забезпечуючи пожежну безпеку слід також керуватись Правилами пожежної безпеки в Україні, стандартами, будівельними нормами, Правилами улаштування електроустановок (ПУЕ), нормами технологічного проектування та іншими нормативними актами, виходячи із сфери їх дії, які регламентують вимоги пожежної безпеки.
Основним нормативним документом, що регламентує вимоги щодо пожежної безпеки є Закон України „Про пожежну безпеку" № 618 /97 – ВР від 05.11.1997р. Цей Закон визначає загальні
правові, економічні та соціальні основи забезпечення пожежної безпеки на території України, регулює відносини державних органів, юридичних і фізичних осіб у цій галузі незалежно від виду їх діяльності та форм власності.
Небезпечні та шкідливі фактори, пов’язані з пожежами
Пожежа — це неконтрольоване горіння поза спеціальним вогнищем, що розповсюджується в часі і просторі та створює загрозу життю і здоров'ю людей, навколишньому середовищу, призводить до матеріальних збитків.