Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Теоретична частина

Фізичний зміст абсолютного показника заломлення полягає в тому, що він показує, в скільки разів швидкість розповсюдження світла в вакуумі більше швидкості розповсюдження світла у даному середовищі

, (6.1)

де - швидкість розповсюдження світла в даному середовищі; - швидкість розповсюдження світла у вакуумі, яка згідно сучасних уявлень, є найбільшою швидкістю, що відома в природі, вона приблизно дорівнює: .

Дослід показує, що показник заломлення залежить від довжини хвилі. Залежність показника заломлення світла від довжини хвилі називається дисперсією. Дисперсія притаманна всім середовищам за винятком абсолютного вакууму і вона виникає внаслідок вимушених коливань заряджених частинок речовини – електронів та іонів під впливом змінного поля електромагнітної хвилі.

Світло Сонця, електричної дуги чи лампочки розжарювання являє собою суміш електромагнітних хвиль різної довжини і, в наслідок дисперсії, після проходження скажімо через скляну призму (дисперсія Ньютона), розкладається в суцільну різнобарвну смугу з безперервним переходом одного кольору в інший. Так виникає неперервний спектр, який називають спектром випромінювання. Спектром випромінювання даної речовини називається сукупність частот (довжин хвиль), що випромінюється даною речовиною. Досліди показують що неперервний спектр випромінюють розжарені тверді і рідкі тіла. Відповідно сукупність частот (довжин хвиль), що поглинаються даною речовиною, називається спектром поглинання. Дослід показує, що спектри випромінювання і поглинання для кожної даної речовини співпадають.

Ізольовані атоми даного хімічного елемента (тобто речовина у газоподібному стані) випромінюють цілком визначену, притаманну тільки даному хімічному елементу, сукупність спектральних ліній. На цьому явищі засновано спектральний аналіз – дослідження хімічного складу та концентрації атомів та молекул, що входять у складну речовину, по її спектру. Методами спектрального аналізу концентрація даного хімічного елементу у складі складної речовини може бути визначена з дуже великим ступенем точності – до ! Зокрема методами спектрального аналізу було визначено хімічний склад зірок.


Читайте також:

  1. I. Вступна частина
  2. II Основна частина
  3. II Основна частина
  4. II Основна частина
  5. II частина
  6. II частина.
  7. II. Основна частина
  8. II. Основна частина
  9. II. Основна частина ЗАНЯТТЯ
  10. III Заключна частина
  11. III Заключна частина
  12. III Заключна частина




Переглядів: 680

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Література | Експериментальна частина

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.