Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Теоретична частина

 

Сукупність частот (довжин хвиль), що випромінюється даною речовиною називається спектром її випромінювання, який являє собою важливу характеристику речовини. Спектр випромінювання містить в собі цінну інформацію про будову і властивості атомів і молекул речовини. Ізольовані атоми даного хімічного елементу (газ) випромінюють цілком визначену, притаманну тільки даному елементу сукупність спектральних ліній. Було знайдено, що лінії в спектрах атомів розташовані не хаотично, а об’єднуються в певні групи – серії. Найбільш простий спектр має найпростішій атом - атом водню, який складається з одного протона і одного електрона. Тільки для водню відома аналітична формула, за якою розраховуються довжини хвиль спектральних лінії, що їм випромінюються. Довжина хвилі спектральних ліній атому водню визначається за формулою Бальмера-Рітца

, (7.1)

де – довжина хвилі спектральної лінії; - стала Ридберга; – номер енергетичного рівня атома, на який здійснюється перехід електрона після випромінювання; – номер енергетичного рівня атома, з якого здійснюється перехід електрона після випромінювання.

Кожній спектральній серії спектра атома водню відповідає своє визначене значення . Величина приймає послідовний ряд цілих чисел в інтервалі .

У видимій частині спектру знаходиться одна серія спектральних ліній випромінювання атома водню, яка називається серією Бальмера ( ). Для серії Бальмера формула (8.1) перетворюється на вигляд:

. (7.2)

У даній роботі вивчаються чотири перші лінії серії Бальмера. Ці лінії мають такі позначення:

Н – червона лінія (n2 = 3)

Н – синьо-блакитна (n2 = 4)

Н – блакитна (n2 = 5)

Н – фіолетова (n2 = 6)


Читайте також:

 1. I. Вступна частина
 2. II Основна частина
 3. II Основна частина
 4. II Основна частина
 5. II частина
 6. II частина.
 7. II. Основна частина
 8. II. Основна частина
 9. II. Основна частина ЗАНЯТТЯ
 10. III Заключна частина
 11. III Заключна частина
 12. III Заключна частина
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Література | Експериментальна частина

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:


 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.