Законність –це режим суспільно-політичного життя, що заснований на правовому характері його організації і виражається у вимозі точного, чіткого і неухильного дотримання і виконання чинних правових актів усіма суб’єктами права.
Правозаконність – це абсолютний авторитет і верховенство чинного законодавства, що протиставлені довільним розпорядженням влади і виключають не тільки свавілля з боку уряду, а й саму можливість діяти в якихось ситуаціях на власний розсуд.
Принципи законностіє основними ідеями, що розкривають зміст законності як стани правомірності суспільних відносин, законодоцільності поведінки індивідів:
Гарантії законності– це система умов і засобів, що забезпечує процес реалізації законності.
Правопорядок– це заснований на праві стан впорядкованості і організованості суспільного життя, що склався в результаті здійснення режиму законності.
Громадський порядокє станом урегульованості суспільних відносин, що ґрунтується на реалізації всіх соціальних норм і принципів.
Світовий правопорядок– це система суспільних планетарних відносин, що формуються на основі загальногуманістичних і природно-правових засад і функціонують відповідно до загальновизнаних принципів і норм міжнародного і внутрішньодержавного права.