Автоматизація процесу подрібнення твердих матеріалів
У якості об’єкта керування під час автоматизації процесу подрібнення приймемо барабанний млин сухого помелу( рис. 24). Показником ефективності під час керування даним процесом є розмір кусків подрібненого матеріалу, а метою керування – підтримання певного кінцевого гранулометричного складу матеріалу.
Рис. 24. Типова схема автоматизації процесу подрібнення:
Гранулометричний склад визначається, з однієї сторони, властивостями подрібнюю чого матеріалу (твердістю, вологістю, насипною щільністю, розмірами) і кількістю його в барабані, а з іншої, - кінетичною енергією, з якою кулі діють на матеріал.
На ділянку подрібнення, як правило, подається різнотиповий матеріал, тому в об’єкт керування будуть надходити збурюючі впливи. Стабілізувати властивості матеріалу, що подається в млин, неможливо. Єдиною можливістю зменшити частоту і силу збурень є перемішування різноманітних партій сировини з метою усереднення їх характеристик.
У даний час в промисловості немає якісних, неперервнодіючих датчиків розмірів твердих частинок, тому стабілізують кількість матеріалу в барабані. Вона (кількість) реагує практично на всі параметри, визначаючі розміри частинок.