У якості об’єкта керування процесом абсорбції приймемо абсорбційну установку, яка складається з абсорбційної колони і двох холодильників – на лініях абсорбента і газової суміші (рис. 26). Показником ефективності процесу є концентрація вилучаю чого компонента в збідненої суміші, а метою керування – досягнення певного (мінімально можливого для даних виробничих умов) значення цієї концентрації.
У нижній частині абсорбера повинна знаходитися деяка кількість рідини, забезпечуючи гідравлічний затвор, що виключає надходження газової суміші з абсорбера в лінію насиченого абсорбента і дозволяє регулювати тиск в абсорбері. Постійна кількість цієї рідини підтримується регулюванням рівня в абсорбері шляхом зміни витрати насиченого абсорбера.
У якості параметрів, які необхідно контролювати, потрібно вибрати витрату і температуру початкового і насиченого абсорбентів, початкової і збіненої газової суміші, холодоносіїв, а також концентрацію вилучаю чого компонента в обедненной суміші, рівень у нижній частині колони, температуру по висоті колони, тиск і перепад тиску в ній. Сигналізують відхилення тиску в колоні від граничних значень.
Схемою автоматизації повинен бути передбачений пристрій захисту, виключаючий значне підвищення тиску в колоні. Цей пристрій за певного значення тиску забезпечує припинення живлення регуляторів повітря. Вибір регулюючих органів, встановлених на магістралях, повинні здійснюватися так, щоб регулюючий орган на магістралі обідненої суміші відкрився, а на всіх решті – закрився.