МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Система статистичних показників цінних паперів
Для цих цілей розроблена система статистичних показників, що включає статистику: – обсягів і структури операцій з цінними паперами; – діяльності учасників ринку цінних паперів; – курсів цінних паперів; – якості цінних паперів.
Статистика обсягів і структури операцій із цінними паперами: – вартісний обсяг і структура цінних паперів, що знаходяться в обороті; – вартісний обсяг і структура нових емісій, кількість емісій (розраховуються, як правило, за рік); – торговий оборот з цінних паперів, кількість укладених угод і проданих цінних паперів, їх оборотність; – показники, що характеризують ризик, ліквідність і дохідність цінних паперів.
Перелічимо найбільш важливі показники статистики емітентів. Показник «операційні результати» характеризує динаміку реалізації, прибутку та собівартості продукції, грошові потоки і їх структуру. Показники прибутковості та покриття прибутком процентних і рентних платежів показують частку прибутку в реалізованій продукції, капіталовіддачу (прибуток по відношенню до капіталу), прибутковість активів (прибуток по відношенню до активів), покриття прибутком виплачуваних відсотків, рентних платежів, дивідендів по привілейованих акціях. Показник матеріального забезпечення боргу – це покриття різних видів заборгованості матеріальними активами, сформованими за рахунок зазначеної заборгованості та акціонерного капіталу. Для статистики інвесторів характерне використання тих же показників, які характеризують фінансово-господарське становище, що й для статистики емітентів. Статистика курсів цінних паперів містить у собі статистичні спостереження за наступними видами цін на фондові інструменти: - номінальна ціна – ціна, проставлена (для цінних паперів, що мають бланки) або оголошена (для паперів, що існують у вигляді записів) на цінному папері; - ціна первинного ринку (емісійна ціна) – ціна розміщення на первинному ринку; - ціна погашення – вид цін, що існує для облігацій, по яких дана облігація після закінчення строку викуповується в інвестора. - ціна вторинного ринку (ринкова ціна) – ціна цінного папера, яка визначається ринком. Крім того, ведеться статистичне вивчення цін попиту та пропозиції, які тільки вказують на наміри операторів ринку, але по яких угоди не були укладені (ціни покупки, ціни продажу, заявлені брокерами або встановлені дилерами як котирування для покупки-продажу цінних паперів за власний рахунок). Об'єктом статистики курсів цінних паперів є також спред (величина розриву між ціною пропозиції, що завжди вище, і ціною попиту на цінний папір, що завжди нижче). Рейтингові показники. У міжнародній практиці рейтингові агентства є незалежними оцінювачами кредитного ризику цінних паперів і привілейованих акцій, тобто ризику того, що емітент не виконає своїх фіксованих грошових зобов'язань, пов'язаних із цінним папером. В основу рейтингу покладена шкала якісних оцінок типу «вища якість», «належна якість», «вище за середній рівень якості» тощо. Кожен рівень якості має літерне позначення, наприклад, ААА, ВВ, С тощо. Чим далі за алфавітом, тим нижче рейтинг цінного папера, тобто тим вище кредитний ризик у порівнянні із цінними паперами, що перебувають вище по буквеній шкалі.
Читайте також:
|
||||||||
|