Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Перша група

Модель цих методів представляє організацію як систему ресурсів (фінансів, матеріальних запасів і кадрів), що належать власникам – юридичним особам, структурам, підрозділам, фізичним особам.

Усі процеси описуються як проводки, які відображають рух ресурсів між власниками. Основна мета управління для цього методу є забезпечення ресурсами та контроль за ними. Приклад, система бухгалтерського обліку.

Друга група розглядає організацію як систему бізнес-процесів. Тут центральними поняттями є процес, функція, дані, подія.

Основна мета управління для цих методів – забезпечення координації подій і функцій.

До другої групи відносяться такі методи як управління якістю (TQM –стандарт ISO9000).

До цієї групи відносяться і управління проектами (сімейство стандартів PMI), але лише в тій частині, в якій ці проекти можна вважати типовими доведеними до рівня технології .

Методи управління підтримуються ПЗ, яке відоме як система управління проектами, документооборотом, технологічними процесами.

Третя група – уявляє організацію як систему невеликих колективів співробітників, які вирішують загальну задачу, а в ролі організаційних факторів виступають корпоративні знання та ефективні комунікації.

Основна мета управління – забезпечення координації, комунікації та швидкого пошуку інформації для самостійного прийняття рішення.

Ця група методів управління зараз бурхливо розвивається і має назву «управління знаннями».

До цієї групи методів відносяться і методи управління складними нестандартними проектами (вони базуються на сімействі стандартів PMI). В таких проектах критичним чинником управління є проектні комунікації та кваліфікаційний рівень проектної групи.

У кожного методу є своя область ефективного застосування, але існують випадки, коли використання одного просто є неможливим без використання іншого.

Так в інформаційному менеджменті є присутніми кожні з цих методів.

Таким чином, основним призначенням АІСУП є переведення на машинну обробку процесів управління проектами.

Основним призначенням АІСУП є переведення на машинну обробку процесів управління проектами.

Базові риси ІСУП зумовлені специфікою характеристик проекту.Оскільки проект - це одноразова сукупність дій, направлених на досягнення унікальної мети (або досягнення комплексу цілей), то ІС УП створюється для кожного проекту і є тимчасовою системою.

Реалізація проектів пов’язана з виконанням унікального комплексу дій. Таким чином, календарні і фінансові плани базуються, здебільшого, на прогнозних і експертних оцінках, ніж на попередньому досвіді.

Проект здебільшого здійснюється при обмеженнях у часі, обмеженому бюджеті, дефіциті ресурсів. Звідси ІСУП повинна підтримувати алгоритми вирішення конфліктних вимог.

Координоване виконання взаємопов’язаних дій. Весь об’єм робіт проекту розділяється на пакети робіт і задачі, які легко піддаються управлінню і часові та ресурсні параметри яких можуть бути оцінені з високою ступінню точності. Таким чином функція контролю над проектом базується на оцінці результатів виконання задач, а не на порівнянні об’ємів робіт, за певний календарний період (міс., кв., рік)

Реалізація проекту поєднує зусилля і використання ресурсів різних відділів і організацій. ІСУП повинна забезпечити підтримку ділових стосунків між виконавцями, тимчасово об‘єднаними в команду.

Проект має життєвий цикл, який включає стадії : концепція, розробка, реалізація, завершення. Різні стадії життєвого циклу потребують виконання різних управлінських функцій. Таким чином ІСУП є динамічною системою, яка змінюється в залежності від стадії проекту.

Проекти не є повністю незалежними від бізнес-оточення, яке включає як інші проекти, які здійснюються організацією, так і поточну виробничу діяльність. Таким чином ІСУП є відкритою системою, яка має інтерфейси з іншими системами.

Управління проектами – інтегрований процес. Дії (або їх відсутність ) в одному напрямку зазвичай впливають і на інші напрямки. Такий взаємозв’язок примушує балансувати між задачами проекту – часто поліпшення в одній області може бути досягнуте лише за рахунок погіршення в іншій. Для кращого розуміння інтегрованої природи Управління Проектами розглянемо її місце серед інформаційних систем, що підтримують поточну управлінську діяльність сучасної організації.

В сучасній організації, зазвичай функціонує ціла низка інформаційних систем, які забезпечують підтримку поточної управлінської діяльності. Керівник проекту може використати ту чи іншу інформацію з корпоративних ІС. Але в них, в основному, дані структуровані для підтримки діяльності функціональних керівників,, тому є надмірними і, зрештою, непотрібними для менеджера проекту.

Таким чином основними принциповими відмінностями ІСУП від корпоративних систем є наступні:

1. Якщо корпоративні ІС в основному підтримують окремі функціональні підрозділи, то ІСУП об’єднує дані з різних підрозділів і організацій, що відносяться до конкретного проекту.

2. В корпоративних системах цикл збору і аналізу інформації та видачі звітності прив"язаний до календарного періоду (місяць, квартал, рік). В ІСУП управлінська інформація збирається, зберігається і аналізується відносно ступеню досягнення цілей проекту (задач, етапів, віх).

Тому створення ІСУП на основі лише існуючих функціональних ІС має низку недоліків :

- низька оперативність отримання і якість інформації внаслідок надлишкових даних;

- низька ступінь інтеграції інформації внаслідок різнорідності ІС, які використовуються різними відділами (тим паче різними організаціями), що приймають участь у проекті.

Переводу на машинну обробку підлягають такі процеси:

- планування робіт;

- контроль за ходом виконання проекту;

- аналіз ходу виконання плану;

- коригування плану робіт.

Тобто автоматизації підлягають основні напрямки (функції) управлінської діяльності.

Можливості застосування методів УП є досить широкими та різноманітними.

Кожний проект є унікальним і кожна організація, що створюється для його виконання, розробляє власну політику та процедуру виконання проекту.


Читайте також:

  1. I Група інвалідності
  2. I група катіонів
  3. II група катіонів
  4. IV група катіонів
  5. IV група- показники надійності підприємства
  6. V група катіонів
  7. VI група катіонів
  8. А група
  9. А група
  10. Адукацыя, навука, культура БССР у другой палове 1950-х – першай палове 1980-х гг.
  11. Адукацыя, навука, культура БССР у другой палове 1950-х – першай палове 1980-х гг.
  12. Барацьба з крыжацкай агрэсіяй і нашэсцем мангола-татар у першай палове ХШ ст.




Переглядів: 568

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема 15. Автоматизація управління проектами | Вимоги до інформаційної системи управління проектами

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.