Хвора В.,26 років, звернулась до лікаря зі скаргами на постійний біль в правій здухвинній ділянці і над лоном, нудоту, слабкість. Із анамнезу: біль виник в верхній половині живота за добу потому, через 3-4 години перемістився в праву здухвинну ділянку, поступово посилювався, була одноразова блювота. Стул був напередодні, кал оформлений.
При обстеженні: загальний стан хворої задовільний, температура тіла 37,3°С, пульс 94 уд. за 1 хв. Язик вологий, обкладений. Живіт дещо здутий в нижній половині, права половина передньої черевної стінки відстає в акті дихання. При пальпації визначається помірна напруга м’язів передньої черевної стінки в правій здухвинній ділянці і над лоном, тут же – виразна локальна болючість. Позитивні симптоми Ровзінга, Бартом’є-Міхельсона, Раздольського. Перитонеальні симптоми не визначаються.
Задача №7
Хвора С.,56 років, звернулася до лікаря зі скаргами на постійний біль в правій здухвинній ділянці, нудоту, слабкість. Із анамнезу: біль виник в верхній половині живота 5 діб потому, на тлі повного здоров’я, через 4 години перемістився в праву здухвинну ділянку, була одноразова блювота. За медичною допомогою хвора не зверталася, застосовувала відвари із трав. Через 4 доби стан хворої дещо погіршився: підвищилася температура тіла до 37,5°С, появилась нудота, загальна слабкість, що і змусило хвору звернутися до лікаря.
При обстеженні: загальний стан середньої важкості, температура тіла 37,6°С, пульс 94 уд. за 1 хв. Язик вологий, обкладений. Живіт дещо здутий в нижній половині, права половина передньої черевної стінки відстає в акті в дихання. При пальпації живіт м’який, безболісний на всьому протязі, окрім правої здухвинної ділянки, де нечітко пальпується пухлиноподібне утворення, розміром 6х8 см, помірно болюче, мало рухоме. Позитивні симптоми Ровзінга, Образцова. Перитонеальні симптоми не визначаються.