Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Методичні поради

У першомупитанні, висвітліть наступ білогвардійців в Україні. Чому А.Денікін не об’єднався з Директорією у боротьбі з більшовизмом? А.Денікін: політичний портрет. Проаналізуйте політичну доктрину відродження “єдиної великої і неділимої” Росії. Прокоментуйте цитату з мемуарів Денікіна: “Добровольчим військам я дав вказівки: самостійної України я не визнаю. Петлюрівці можуть або залишатись нейтральними і в цьому випадку негайно скласти зброю та розійтися по домівках, або повинні приєднатися до нас, визнавши наші гасла, одне з яких – широка автономія окраїн”. Назвіть причини підтримки Антантою білогвардійських генералів.

Денікінський режим та його наслідки для України. Охарактеризуйте зміни в адміністративно-територіальному устрої України. Чому встановлений в Україні денікінський режим носив відвертий українофобський характер? Адміністративна, аграрна, робітнича, освітня реформи. Розкрийте особливості “білого терору” на Україні. В чому полягала непослідовність національної політики білогвардійців? Прослідкуйте хронологію єврейських погромів. З’ясуйте причини розпалювання міжетнічної ворожнечі.

У другомупитанні проаналізуйте процеси розгортання в Україні невдоволення білогвардійською владою, наростання страйкової боротьби та селянського партизанського руху. Перерахуйте форми боротьби у денікінському тилу. Які суперечності існували між Денікіним та українськими урядами? Центральний український повстанський комітет. Висвітліть опір денікінському режиму загонів під командуванням Н.Махна. Революційно-повстанська армія України. Назвіть перетворення, які здійснювалися на звільнених махновцями українських територіях. Які політичні сили використовували антиденікінський спротив? Контрнаступ радянських військ і поразка денікінців. Встановіть хронологію більшовицького наступу в Україні. З’ясуйте причини поразки денікінців.

У третьомупитанні висвітліть наступ врангелівських військ в Україні. “Русская армия”. Дослідіть аграрне питання в білогвардійській концепції. Проаналізуйте зміст “Закону про землю”. Визначіть причини переговорів делегації УНР з представниками П.Врангеля. Прокоментуйте заяву Врангеля: “Я усвідомлюю, що Україна повинна цілком самостійно вирішувати свою долю”. Чому Врангель визнав Директорію урядом УНР і погодився на спільні воєнні дії? Пригадайте останні бої українських військ на Правобережній Україні в листопаді 1920 р. Назвіть причини поразки армії УНР.

Дайте оцінку угоді між махновцями і урядом УСРР, висвітлюючи четвертепитання. Відтворіть перебіг контрнаступу радянських військ. Яку роль у штурмі Криму відіграли махновські повстанські загони? Чому радянський уряд розірвав угоду з махновцями? Операція по знищенню махновських військ та її наслідки. Перехід Н.Махна до партизанських форм антирадянської боротьби. З’ясуйте роль махновського руху в боротьбі за українську державність.

Висвітліть політику “червоного терору” в Криму. Визначте розмах репресій. Перерахуйте соціально-економічні перетворення, які здійснювалися радянською адміністрацією.


 


Читайте також:

  1. I. ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  2. II. МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  3. V. ІНДИВІДУАЛЬНІ ЗАВДАННЯ ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ ТА МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ЇХ ВИКОНАННЯ
  4. VIІ. Короткі методичні вказівки до роботи студентів на практичному занятті
  5. В ході аудиту фінансової звітності аудитором застосовуються методичні прийоми документального та фактичного контролю.
  6. ВСТУПНІ МЕТОДИЧНІ ПОЛОЖЕННЯ
  7. Глава 4 Методичні рекомендації щодо розв’язання задач
  8. Головні етапи кількісного аналізу та оцінювання ризику. Методичні підходи до визначення ризику.
  9. Деякі методичні рекомендації
  10. Деякі поради ораторові
  11. Додаткові методичні прийоми вивчення вищої нервової діяльності.
  12. ЗАВДАННЯ ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ ТА МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЇХ ВИКОНАННЯ




Переглядів: 351

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема Білогвардійські війська в Україні (1918-1920 рр.) (самостійне опрацювання) | Тема Українська РСР в період непу (1921-1928 рр.) Українізація

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.