Закони розподілу дискретних та неперервних величин.
Закони розподілу дискретних величин.
Біноміальний розподіл (розподіл Бернулі)
Цей розподіл справедливий тільки до дискретної випадкової величини Х, яка може приймати тільки цілі невід'ємні значення з ймовірностями , де - ймовірність появи події в кожному випробуванні, m - кількість сприятливих подій, n - загальна кількість випробувань, . називається розподіленою за біноміальним законом з математичним сподіванням , та дисперсією .
Закон Бернулі використовується тоді, коли необхідно знайти ймовірність появи випадкової події яка реалізується рівно раз у серії з випробувань.
Біноміальному закону розподілу підпорядковуються такі випадкові події, як число викликів швидкої допомоги за певний проміжок часу, черги до лікаря в поліклініці, епідемії тощо.
Розподіл Пуасона.
Дискретна випадкова величина X, яка може приймати тільки цілі невід'ємні значення з ймовірностями називається розподіленою за законом Пуассона з математичним сподіванням і дисперсією , де . Розглядаються малоймовірні події, які відбуваються у довгій серії незалежних випробувань декілька разів. Розподіл Пуасона, як граничний біноміальний проявляється при розгляді випадкових процесів дискретної випадкової величини Х , яка неперервно залежить від часу. В медицині використовується при вирішенні задач надійності медичного обладнання та апаратури, розповсюдження епідемії, викликів до хворого дільничних лікарів та в інших задачах масового обслуговування.