До пальпації як способу обстеження лікар переходить після огляду хворого і одержання інформації про його загальний стан, характер місцевих деформацій. Обережна пальпація тканин в місцях видимої деформації дозволяє установити підвищення місцевої температури при запальних процесах в порівнянні зі здоровою ділянкою, а також виявити тургор шкіряних покровів, набряк тканин, розповсюдженість ділянки ущільнення. Порівняльна пальпація судин периферичних відділів кінцівок дозволяє оцінити стан кровообігу.
Пальпаторне дослідження кістково-суглобового апарату дозволяє не тільки виявити порушення анатомічних взаємовідносин, але і проконтролювати стояння уламків після зіставлення. Пальпацією визначається стан сухожiлків, нервових стовбурів, судин.
В усіх випадках пальпація повинна виконуватися з додержанням технічних правил.
Аускультація
Аускультація як засіб обстеження в травматологiї та ортопедiї знаходить обмежене застосування. Але аускультація суглобів при активних та пасивних рухах в поєднанні з іншими засобами дослідження може доповнити клінічні симптоми захворювання і полегшити діагностику.