Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Загальна характеристика злочинів проти основ національної безпеки України та їх види.

Навчальні питання

Тема 2. Злочини проти основ національної безпеки України

 

 

1. Загальна характеристика злочинів проти основ національної безпеки України та їх види.

2. Злочини, спрямовані проти державної безпеки та конституційного ладу України та її територіальної цілісності і недоторканності.

3. Злочини, що спрямовані проти зовнішньої безпеки обороноздатності, державної,

економічної та інформаційної безпеки України.

4. Злочини, що спрямовані проти внутрішньої безпеки, економічних основ країни.

5. 3лочини, що спрямовані проти нормальної діяльності усіх гілок державної влади та

політичних партій.

 

 

Злочинипроти основ національної безпеки України є найбільш небезпечними посяганнями на суспільні відносини, що забезпечують державну (зовнішню та внутрішню), економічну та інформаційну безпеку, обороноздатність, незалежність, територіальну цілісність та недоторканість країни, її конституційний лад а також нормальну діяльність усіх гілок державної влади та політичних партій. Ці суспільні відносини і є родовим об’єктом злочинного посягання.

За ступеню суспільної небезпеки це – особливо тяжкі або тяжкі злочини.

З урахуванням того, що окремі злочини проти основ національної безпеки можуть бути направленими проти різних безпосередніх об’єктів, їх можна поділити на такі види.

 

Види:

1. Злочини, спрямовані проти державної безпеки і конституційного ладу України та її територіальної цілісності і недоторканності:

злочини, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державноі влади – ст. 109 КК, тобто діі, вчинені з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державноі влади, а також змова, публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами про вчинення таких дій;

посягання на територіальну цілісність і недоторканність Украіни – ст.110 КК, тобто діі, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону Украіни, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій.

 

2. Злочини, що спрямовані проти зовнішньої безпеки, обороноздатності, державної, економічної та інформаційної безпеки України:

державна зрада – ст.111 КК, тобто діяння вчинене на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України, а саме: перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту; шпигунство; надання іноземній державі, органеізаціі або іх представникам допомоги в проведенні підривноі діяльності проти Украіни.

шпигунство – ст.114 КК, тобто передача або збирання з метою передачі іноземній державі, організації чи іх прендставнику відомостей, що становлять державну таємницю.

 

3. Злочини, що спрямовані проти внутрішньої безпеки, економічних основ країни :диверсія – ст.113 КК, тобто діі, вчинені з метою ослаблення держави, наприклад як: вибухів, підпалів, масове знищення людей, зруйнування або пошкодження важливих об’єктів народногосподарського або обороного значення та інше.

4. Злочини, що спрямовані проти нормальної діяльності усіх гілок державної влади та політичних партій:

– посягання на життя державного чи громадського діяча, вчинене у зв’язку з їх державною чи громадською діяльністю – ст. 112 КК..

Об’єктивна сторона – актиивна діяльність (дія). Більшість злочинів із формально визначеним складомдобто вони закінчені з моменту діі незалежно від наслідків, наприклад ст.ст. 109, 111, 114. Деякі з усіченим складом – тобто момент їх закінчення перекноситься на попередні стадіі вчинення злочину – готування, наприклад ст. 109 – змова про вчинення злочину, чи замах, наприклад ст. 112 – посягання на життя державного або громадського діяча.

Суб’єкт– а) загальний – з 16 років – ст. 109, 110; з 14 років – ст. 112, ст. 113; б) спеціальний – представник влади, – ч.3 ст.109, ч.2 ст.110; громадянин України – ст. 111, 113; іноземний громадянин чи особа без громадянства – ст. 113, 114.

Суб’єктивна сторона – умисно, як правило з прямим умислом, мета – заподіяти шкоду безпосередньому об’єкту.

Для деяких злочинів присутній обов’язковий додатковий об’єкт, як: життя, здоров’я людей, власність, екологічна безпека та інше – ст.112 «Посягання на життя державного чи громадського діяча»; ст.113 «Диверсія», а також ч.3 ст.110 «Посягання на територіальну цілісність і недоторканність Украіни».

Злочини проти основ національної безпеки України – це передбачені кримінальним законом умисні суспільно небезпечні дії, що посягають на конституційний лад, суверенітет, територіальну недоторканість і обороноздатність України.

 


Читайте також:

  1. A) правові і процесуальні основи судово-медичної експертизи
  2. Cистеми безпеки торговельних підприємств
  3. I. Загальна характеристика політичної та правової думки античної Греції.
  4. I. Основные положения экономической теории.
  5. II Основна частина
  6. II Основна частина
  7. II Основна частина
  8. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
  9. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  10. II. ВИРОБНИЧА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОФЕСІЇ
  11. II. Морфофункціональна характеристика відділів головного мозку
  12. II. Основна частина




Переглядів: 2446

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Наукові основи кваліфікаціі злочинів | Злочини, спрямовані на на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади – ст. 109 КК.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.