Одною з основних форм вивчення згаданого курсу є самостійна праця студентів.
Основні форми самостійної роботи студентів:
– конспектування матеріалу під час лекцій;
– самостійне творче осмислення змісту лекцій;
– вивчення нормативного матеріалу, перш за все текстів законів, Указів Президента, рішень Конституційного Суду України, наказів Генерального прокурора України;
– підготовка до практичних занять, а також до індивідуальних та колективних консультацій;
– виконання завдань для самостійної роботи, які надаються у методичних рекомендаціях в розділі «Плани практичних занять»;
– написання наукових доповідей, рефератів, курсової роботи;
– участь у наукових конференціях і конкурсах наукових праць;
– підготовка до модульного контролю.
Важливе місце в самостійній підготовці студентів займають лекції, які необхідно відвідувати, наперед ознайомившись з темою, й маючи при собі програму курсу і відповідний нормативний матеріал.
Готуючись до практичного заняття, необхідно вивчити конспекти лекцій по цій темі, відповідні розділи підручника, ознайомитись з планами практичних занять та підготувати відповіді на завдання. До кожної теми курсу є завдання які необхідно викласти у письмовій формі в зошиті для практичних занять. Відповідь на кожне запитання повинна бути мотивована і містити посилання на відповідні норми закону.
Особливу увагу слід звернути на ознайомлення та засвоєння відповідних норм законодавства. При опрацюванні нормативного матеріалу треба використовувати лише чинні нормативно-правові акти, з останніми змінами та доповненнями до них. Суттєвим недоліком при підготовці до практичних занять є посилання на застарілий нормативний матеріал.
Наприкінці курсу студенти денної формі навчання проходять модульне тестування з залікового модуля. На заочній формі навчання студенти здають іспит.
ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН
Вивчення навчальної дисципліни
«Організація судових та правоохоронних органів України»