Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ПІДБІР ТА ОПРАЦЮВАННЯ ЛІТЕРАТУРНИХ ДЖЕРЕЛ, ЗБІР ТА ОБРОБКА ПРАКТИЧНОГО МАТЕРІАЛУ

Для опрацювання літературних джерел студенту слід звернутися до картотеки і предметно-тематичного каталогу бібліотеки та електронної читальної зали університету, місцевих бібліотек. Також можна використовувати методичні рекомендації до практичних занять, в яких вказана основна і додаткова література по відповідних темах.

Попереднє ознайомлення з відібраною літературою необхідне для того, щоб визначити, наскільки зміст того чи іншого джерела відповідає обраній темі. Без цього неможливо накопичити необхідний потенціал знань та сформулювати питання плану курсової роботи.

Для написання курсової роботи студент повинен використовувати закони України, постанови Верховної Ради України, укази Президента України, нормативні документами з банківської діяльності установ грошово-кредитної сфери, монографії, навчальні посібники, періодичні видання з проблем грошово-кредитних відносин, зокрема такі, як журнали Бюлетень НБУ, Вісник НБУ, Банківська справа, Банковские услуги, Банковское дело, Деньги и кредит, Фінанси України, Економіка. Фінанси. Право, економічні випуски Наукових вісників університетів тощо. У мережі Інтернет потрібно використовувати інформацію з сайтів Національного банку України, Асоціації українських банків, комерційних банків.

Працюючи з літературою, важливо цілеспрямовано підбирати необхідну інформацію за темою дослідження, систематизу­вати її у відповідності з розділами плану. При цьому положення, думки, фак­ти, які наводяться, можна переказувати своїми словами або на­водити у вигляді цитат з посиланнями на першоджерела.

Всі опрацьовані літературні джерела мають бути включені до переліку посилань, що є обов'язковою складовою частиною виконаної курсової роботи.

Збір та опрацювання статистичного, фактичного матеріалу більш доцільно робити після вивчення теоретичних літературних джерел. Відібрані первинні дані потрібно опрацювати, скласти таблиці, графіки, діаграми тощо.

3. РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЗМІСТУ КУРСОВОЇ РОБОТИ

 

Курсова робота з дисципліни "Гроші і кредит" повинна бути написана творчо, самостійно, на основі глибокого вивчення законодавчих та нормативних документів, праць вітчизняних та зарубіжних економістів, використання конкретного фактичного і статистичного матеріалу.

Курсова робота повинна бути написана простою, чіткою українською мовою. Неприпустимо механічне списування матеріалу з книг, журнальних статей тощо. Студент повинен самостійно формулювати власні думки, не допускати повторень та відступів від теми, уважно слідкувати за тим, щоб у роботі не було протиріч між окремими її розділами, положеннями, теоретичним та фактичним матеріалом.

Не слід вико­ристовувати в тексті роботи громіздкі таблиці та неузагальнені статистичні дані (такі матеріали доречно використовувати як додатки).

Зміст у роботі (додаток Д) подається після плану і має наступні складові: перелік умовних позначень, символів, одиниць, скорочень і термінів (за необхідності), вступ, текстову частину, висновки, список використаних джерел, додатки. Кожна складова має чітке визначення нумерації сторінки, за якою вона міститься в курсовій роботі. Обсяг курсової роботи повинен складати до 40-45 сторінок друкованого тексту (без додатків).

У вступі викладаються:

- обґрунтування актуальності роботи;

- методи досліджень та інформаційне забезпечення роботи;

- мета й завдання курсової роботи, за допомо­гою яких вона має бути досягнута;

- коротка характеристика об'єкту та предмету дослідження;

- оцінка сучасного стану проблем на основі аналізу літературних джерел та практичного матеріалу;

- відомості про обсяг і структуру роботи.

Обсяг вступу – до 3-х сторінок тексту.

Теоретична частина роботи (перше та друге питання курсової роботи) висвітлює теоретичні аспекти обраної для дослідження теми. Дана частина курсової роботи виконується студентом на основі аналізу різних підходів щодо вирішення даної про­блеми, яка міститься у науковій літературі вітчизняних та зарубіжних авторів, матеріалів періодичних видань та законо­давчих нормативно-правових актів. При опрацюванні літератур­них джерел студент повинен обов'язково висловити власний по­гляд на дану проблему.

В кінці теоретичної частини (друге питання курсової роботи) повинен бути зроблений обґрунтований перехід до дослідницько-розрахункової частині роботи. Обсяг теоретичної частини - до 20 сторінок.

У рактичній частині роботи (друге та третє питання курсової роботи) на базі теоретичного матеріалу та узагальнення результатів аналізу діяльності банків, ін­ших установ грошово-кредитної системи та макроекономічних процесів в економіці України студент розкриває зміст питань за темою дослідження. Аналіз зібраної інформації повинен проводитись за допомогою сучасних методів економічного аналізу та комп'ютерних технологій. Метою проведення аналізу є з'ясування позитивних і негативних тенденцій у розвитку проблеми, що досліджується, та розробка напрямків оптимізації певної сфери діяльності установ грошово-кредитної системи України з урахуванням світового досвіду. Доцільним є здійснення розрахунків соціально-економічного ефекту від впровадження запропонованих заходів.

Дана частина роботи повинна доповнюватися таблицями, рисунками, графіками, формулами, моделями тощо. Обсяг дослідницько-розрахункової- 15-20 сторінок.

Висновки - це стислі висновки за змістом кож­ного пункту плану курсової роботи та рекомендації щодо поліп­шення діючої практики з теми дослідження. Висновки слід розміщувати на окремих аркушах. Текст висновків повинен містити об'єктивну оцінку отриманих результатів роботи та досягнення поставленої мети. а саме найважливіші наукові та практичні результати, одержані в роботі. У першому пункті висновків коротко оцінюють стан питання. Далі висновки мають містити відповіді на всі завдання, поставлені у вступі. Все це дасть змогу авторові засвідчити у висновках, що сформульованої у вступі мети досягнуто. Варто наголосити на окремих важливих здобутих результатах, обґрунтувати їх достовірність, викласти рекомендації щодо їх використання.

На підставі сформульованих висновків у роботі слід викласти пропозиції і рекомендації щодо ефективного використання матеріальних, фінансових і трудових ресурсів установ грошово-кредитної сфери. Висновки повинні бути обґрунтованими з точки зору соціальної та економічної ефективності. Обсяг висновків - до 4 сторінок.


Читайте також:

  1. II. Вивчення нового матеріалу
  2. II. Вивчення нового матеріалу
  3. II. Вивчення нового матеріалу
  4. II. Вивчення нового матеріалу.
  5. II. Вивчення нового матеріалу.
  6. II. Вивчення нового матеріалу.
  7. II. Вивчення нового матеріалу.
  8. II. Вивчення нового матеріалу.
  9. II. Вивчення нового матеріалу.
  10. II. Вивчення нового матеріалу.
  11. II. Вивчення нового матеріалу.
  12. II. Вивчення нового матеріалу.




Переглядів: 665

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Щодо написання курсової роботи | Стаття з журналу

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.