Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Основні принципи проектування службових приміщень та правила проектування робочого місця

 

Збереження високих показників продуктивності праці персоналу та досягнення стану помірного навантаження на робочу силу його працівників у процесі роботи великою мірою досягається шляхом правильного проектування індивідуальних робочих місць та службових приміщень загалом.

Вирішення задачі проектування взаємодії людини і техніки в умовах виробничого середовища (службових приміщень) на високому рівні може бути досягнуте на основі врахування тих зв’язків, які реально існують між технікою, технологією виробництва та умовами праці.

Робота з проектування службових приміщень має відповідати принципам ергономічності, науковості, естетичності, економічності та ін.

Існує ряд обмежень при проектуванні робочих місць. Так, при проектуванні робочого місця та використанні антропометричних даних не рекомендується:

? розраховувати параметри робочих місць та обладнання на основі тільки середніх арифметичних значень антропометричних ознак;

? використовувати антропометричні дані 20–25-літньої давнини;

? використовувати джерела (довідники і т.д.), у яких не зазначений рік збору даних, стать, вік, національність і т.д.;

? використовувати розміри тіла, обмірювані в положенні стоячи, при розрахунках параметрів робочих місць, призначених для роботи сидячи;

? виділяти основні і другорядні антропометричні ознаки, тому що вся їх безліч однаково необхідна;

? одержувати основні ергономічні ознаки шляхом додавання окремих класичних розмірів.

Загальні правила розрахунку параметрів робочих місць полягають у наступному [6]:

1. Визначається характер контингенту працюючих, для яких призначене робоче місце та проектоване обладнання (чоловіки або жінки, національність, вік і т.д.).

2. Визначається обсяг (у %) сукупності працюючих, розмірам тіла яких повинне відповідати проектоване обладнання, а потім його верхня і нижня границі.

3. Вибирається антропометрична ознака, що має бути основою для розрахунків тих або інших параметрів робочого місця і буде враховувати функціональне значення параметра виробничого обладнання, робоче положення тіла працюючого і пози, стать, вік, національність і т.д.

4. Вибираються границі (верхнього або нижнього) обсягу обстежуваної сукупності працюючих, достатні для надійного визначення параметра робочого місця.

5. При розрахунку різних параметрів обладнання і робочих місць використовують граничні значення антропометричних ознак, що відповідають верхній і нижній границі або обом одночасно обраного обсягу чисельності обстежуваних працюючих – частіше 5 або 95 перцентилям. Так, більшість нерегульованих параметрів робочих місць по висоті розраховують виходячи зі значень антропометричних ознак, що відповідають 95-му перцентилю тієї групи працюючих, у якої використовуваний для розрахунків розмір тіла має найбільше значення і т.д.

6. Знаходять числове вираження граничного значення антропометричної ознаки, характерної для вибіркової сукупності. Числові значення антропометричних ознак, що відповідають 1, 5, 50, 95, 99-му перцентилям, надані в антропометричних атласах і нормативних документах.

7. За бази відліку при вимірі габаритних параметрів робочого місця у цілому приймають уявлені обмежувальні площини, що торкаються до найбільш виступаючих усередину вільного робочого простору точок елементів робочого місця, що обмежує розмах рухів і проходів (органи управління і т.д.).

8. Виміри та розрахунки компонувальних параметрів варто проводити, розрізняючи серед них такі групи: параметри досяжності у моторному просторі; висота робочої поверхні, сидіння і підставки для ніг та їхнє співвідношення; параметри групування органів управління на панелях пультів, щитків, параметри проходів та ін.

 


Читайте також:

  1. Active-HDL як сучасна система автоматизованого проектування ВІС.
  2. I. ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА.
  3. I. ОСНОВНІ ЕТАПИ ВИКОНАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ
  4. II. Основні закономірності ходу і розгалуження судин великого і малого кіл кровообігу
  5. II. Основні засоби
  6. II. ОСНОВНІ ПОВНОВАЖЕННЯ ТРУДОВИХ КОЛЕКТИВІВ
  7. II. Правила щодо аргументів.
  8. II.3. Основні способи і прийоми досягнення адекватності
  9. III. Основні обов'язки робітників та службовців
  10. IV. Основні обов'язки адміністрації
  11. IV. Правила
  12. V. Етичні правила психологічних досліджень




Переглядів: 340

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Основні чинники ефективності діяльності персоналу та завдання регулювання трудової діяльності працівників підприємства | Регламентування діяльності посадових осіб. Розподіл посадових повноважень

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.027 сек.