Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Порядок перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами

Заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами може бути подано протягом одного місяця після того, як особа, яка звертається до суду, дізналася або могла дізнатися про ці обставини. При цьому заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами з підстави, передбаченої п. 1 ч. 2 ст. 245 цього Кодексу, може бути подана не пізніше ніж через три роки з дня набрання судовим рішенням законної сили. У разі якщо така заява подана до адміністративного суду після закінчення цього строку, адміністративний суд відмовляє у відкритті провадження за нововиявленими обставинами, незалежно від поважності причини пропуску цього строку (увага – ч. 1 ст. 247 із змінами, внесеними згідно із Законом № 4176-VI від 20.12.2011!!).

Заява про перегляд судового рішенняза нововиявленими обставинами має відповідати таким вимогам(ст. 248 КАС).

1. Заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами подається в письмовій формі.

2. У заяві про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами зазначаються: 1) найменування адміністратив­ного суду, до якого подається заява про перегляд; 2) ім'я (найменування), поштова адреса особи, яка подає заяву, а також номер засобу зв'язку, адресу електронної пошти, якщо такі є; 3) судове рішення, про перегляд якого за ново-виявленими обставинами подається заява; 4) обставини, що могли вплинути на судове рішення, але не були відомі та не могли бути відомі суду та особі, яка звертається із зая­вою під час вирішення справи; 5) обґрунтування з посилай ням на докази, що підтверджують наявність нововиявлених обставин та зміст вимог особи, яка подає заяву, до суду; 6) перелік документів та інших матеріалів, які додаються.

3. Заява підписується особою, що її подає, або її представни­ком, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження.

4. До заяви додаються копії заяви відповідно до кількості осіб, які брали участь у справі, та документ про сплату су­дового збору.

5. Особа, яка подає заяву, може додати до неї документи або їхні копії, що мають значення для правильного вирішення судової справи і не були відомі на час ухвалення судового рішення у справі.

Відповідно до ст. 249 КАС порядок подання заявипро перегляд судового рішення за нововиявленими обставина­ми такий.

1. Заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами подається до суду тієї інстанції, який першим допустив помилку при вирішенні справи внаслідок незнан­ня про існування цієї обставини (ч. 1 ст. 249).

2. Заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами у разі встановлення вироком суду, що набрав законної сили, вини судді у вчиненні злочину, внаслідок якого було ухвалено незаконне або необгрунтоване рішен­ня, подається до адміністративного суду тієї інстанції, суд­дею якого він був (ч. 2 ст. 249).

3. Заявапро перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, що надійшла до адміністративного суду, пе­редається судді адміністративного суду, який визначається в порядку, встановленому частиною третьою статті 15-1 цього Кодексу. У розгляді заяви та перегляді судового рішення за но­вовиявленими обставинами не може брати участь суддя, який брав участь в ухваленні судового рішення, про пере­гляд якого ставиться питання (ч. 1 ст. 250 КАС, нова редакція).

4. Не пізніше наступного дня після надходження заяви до адміністративного суду суддя перевіряє її відповідність до вимог ст. 248 КАС України і вирішує питання про відкрит­тя провадження за нововиявленими обставинами (ч. 2 ст. 250).

5. До заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, яка не оформлена відповідно до вимог, вста­новлених ст. 248 КАС України, застосовуються правила ст. 108 КАС України (ч. 3 ст. 250).

6. Відкривши провадження за нововиявленими обставинами, суддя надсилає особам, які беруть участь у справі, копії заяви про перегляд і призначає дату, час та місце судового засідання (ч. 4 ст. 250 КАС).

Особа, яка подала заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, може відмовитися від заяви до початку розгляду справи у судовому засіданні. У разі прийнят­тя відмови від заяви суд закриває провадження за нововияв­леними обставинами, про що постановляє ухвалу (ч. 1 ст. 251 КАС).

У разі прийняття відмови від заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами інші особи, які брали участь у справі, можуть вимагати компенсації від особи,яка її подала, судових витрат, яких вони зазнали під час перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами (ч. 2 ст. 251).

Процесуальним наслідком відмови від заяви про перегляд судового рішення є те, що особа, яка відмовилася від такої заяви, не може повторно звертатися до суду з такою ж заявою на тій самій підставі (ч. 3 ст. 251 КАС).

 

 

Порядок здійснення перегляду судового рішення за новови­явленими обставинами (ст. 252 КАС) такий.

1. Заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами розглядається судом протягом двох місяцівпісля її надходження за правилами, встановленими КАС України для провадження у суді тієї інстанції, яка здійснює перегляд.

2. Особам, які беруть участь у справі, повідомляють про дату, час та місце розгляду заяви. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешко­джає розгляду заяви і перегляду судового рішення.

3. Суд своєю ухвалою може зупинити виконаннясудового рішення, яке переглядається за нововиявленими обставина­ми до закінчення перегляду.

4. Суд може не досліджуватидокази стосовно обставин, що встановлені у судовому рішенні, яке переглядається за но­вовиявленими обставинами, якщо вони не оспорюються.

За результатами провадження за нововиявленими обстави­нами суд відповідної інстанції може прийняти таке рішення(ст. 253 КАС):

скасувати постанову чи ухвалу у справі і прийняти нову постанову чи ухвалу, при ухваленні яких суд користується повноваженнями суду відповідної інстанції;

залишити заяву про перегляд судового рішення за новови­явленими обставинами без задоволення(ч. 1 ст. 253).

Судове рішенняза наслідками провадження за нововиявлен­ими обставинами може бути оскарженев порядку, встанов­леному КАС для оскарження судових рішень суду відповідної інстанції. З набранням законної сили новим судовим рішенням в ад­міністративній справі втрачають законну силу судові рішення інших адміністративних судів у цій справі (ч. 2 ст. 253).

У разі залишення заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами без задоволення інші особи, які брали участь у справі, можуть вимагати компенсації особою, що її подала, судових витрат, яких вони зазнали під час про­вадження за нововиявленими обставинами (ч. 3 ст. 253 КАС).


Читайте також:

  1. The peace – порядок
  2. А.1. Порядок Magnoliales - магнолієцвіті
  3. Алгоритм прийняття рішення при прийманні сигналів з випадковою початковою фазою
  4. Аналогія права - вирішення справи або окремого юридичного питання на основі принципів права, загальних засад і значення законодавства.
  5. Антидоти і порядок їхнього використання. Само і взаємодопомога при ураженні ОР.
  6. Арешт коштів на рахунку платника податків здійснюється виключно на підставі рішення суду, шляхом звернення органу державної податкової служби до суду.
  7. Атестація аудиторів та порядок скасування атестата
  8. Багатокритерійні завдання і можливі шляхи їхнього рішення.
  9. База оподаткування, ставки податку та порядок обчислення.
  10. Вашингтонська конференція та її рішення
  11. Верховна Рада України: структура, функції, порядок формування та взаємодії з іншими органами влади.
  12. Вивчення стороною захисту матеріалів кримінальної справи після закінчення досудового слідства.




Переглядів: 643

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Підстави та порядок перегляду судових рішень Верховним Судом України | Луганськ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.021 сек.