Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Поняття трудових спорів. Врегулювання трудових спорів в КТС

Під трудовими спорами розуміються неурегульовані розбіжності між власником і працівником з приводу застосування діючого законодавства про працю, встановлення нових змін умов праці. Незалежно від форми трудового договору індивідуальні трудові суперечки на всіх підприємствах, організаціях, незалежно від форми власності, розглядаються комісіями з трудових спорів (КТС) районними і міськими судами.

КТС обирається загальними зборами (конференцією трудового колективу) з числом працюючих не менше 15 осіб. Порядок обрання, склад і строк повноважень комісії визначається загальними зборами трудового колективу. В складі комісії повинно бути не менше 50% робітників. Вона обирає з свого складу голову, замісника і секретаря. За рішенням загальних зборів на великих підприємствах комісії можуть створюватись в підрозділах підприємства. КТС створюються на всіх підприємствах, організаціях незалежно від форми власності. КТС повинна мати приміщення, ком’ютер, необхідну літературу, вести облік і зберігання заяв, готовити і видавати рішення. Трудова суперечка розглядається, якщо працівник сам чи за допомогою профкому не врегулював розбіжності в переговорах з власником.

Працівник може звернутись в комісію в тримісячний строк від дня, коли він довідався або повинен був довідатись про порушення свого права. В суперечках про виплату належної йому зарплати без обмеження строку.

У випадку пропуску з поважних причинах встановленого строку комісія може його відновити. Трудова суперечка розглядається в 10-денний строк від дня подання заяви в присутності працівника і представників власника. За бажанням працівника при розгляді суперечки від його імені виступає представник профкому, інша особа або адвокат. У випадку неявки працівника або його представника на засідання комісії розгляд заяви переноситься на наступне засідання. При повторній неявці працівника без поважних причин комісія може винести рішення про зняття заяви з розгляду, що не позбавляє працівника права подати заяву знову в межах 3-х місячного строку від дня, коли він довідався або повинен був довідатись про порушення свого права.

Комісія має право викликати на засідання свідків, доручати спеціалістам проведення технічних і бухгалтерських перевірок, зажадати від працівника необхідні розрахунки і документи. Засідання комісії правочинне, якщо є присутнім 2/3 членів її складу.

Працівник і власник мають право заявити мотивований відвід будь-якому члену комісії. Причини повинні бути мотивовані (особиста зацікавленість члена КТС у вирішенні справи). Питання про відвід вирішується більшістю голосів членів комісії, присутніх на засіданні. Протокол засідання підписується головою або його заступником і секретарем. Комісія повинна вислухати заявника, допитати свідків, ознайомитись з усіма наявними документами. Комісія приймає рішення більшістю голосів її членів, що присутні на засіданні. Копія рішення комісії в 3-х денний термін вручається працівнику і власнику. Ухвалені рішення повинні виконуватись негайно. У випадку незгоди працівник або власник можуть оскаржити її рішення в суді в 10-денний строк від дня вручення їм витягу з протоколу засідання або його копій. Пропуск зазначеного строку не є підставою для відмови в прийому заяви. Визначивши причину пропуску поважними, суд може відновити цей строк і розглянути суперечку по суті. Рішення комісії по трудовим справам мають обов’язкову силу.

 


Читайте також:

  1. II. ОСНОВНІ ПОВНОВАЖЕННЯ ТРУДОВИХ КОЛЕКТИВІВ
  2. II. Поняття соціального процесу.
  3. III. ЗДІЙСНЕННЯ ПОВНОВАЖЕНЬ ТРУДОВИХ КОЛЕКТИВІВ
  4. IV. ЗАГАЛЬНІ ПОНЯТТЯ ПРО ПЕРШУ МЕДИЧНУ ДОПОМОГУ ПОТЕРПІЛИМ.
  5. V. Поняття та ознаки (характеристики) злочинності
  6. VII. Поняття про рану, рановий процес, види загоювання ран
  7. А/. Поняття про судовий процес.
  8. Адміністративна відповідальність: поняття, мета, функції, принципи та ознаки.
  9. Адміністративний проступок: поняття, ознаки, види.
  10. Адміністративні провадження: поняття, класифікація, стадії
  11. Акти застосування юридичних норм: поняття, ознаки, види.
  12. Акціонерне товариство: поняття і види.




Переглядів: 370

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Правова охорона праці. | Вирішення трудових спорів судами

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.033 сек.