Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Підготовка зрошувальної мережі до зимового зберігання

 

При експлуатації системи краплинного зрошення необхідно правильно готувати їх до зберігання в зимовий період.

При використанні однорічної краплинної трубки , її демонтують і приби-рають з поля з подальшою утилізацією. Попередньо необхідно видалити ре-монтну фурнітуру, що застосовувалась протягом сезону для поточного ремо-нту, з метою подальшого використання. Важливим екологічним фактором є зачистка поля від залишків краплинної трубки та інших полімерних відходів. Пластик в ґрунті не розкладається, тому у багатьох випадках поля, де засто-совувалось краплинне зрошення, засмічені залишками цієї системи. Для нор-мальної експлуатації таких ґрунтів в майбутньому, дуже важливо очищати поля від будь-якого пластика.

 

Якщо використовують багаторічну трубку, то її необхідно промити щоб видалити всі мікро- і макрочастинки, що накопичилися за період експлуата-ції. Після промивки, краплинну трубку змотують в бухти і відправляють на збереження. При змотуванні необхідно злити із трубки воду . Зберігати труб-ку необхідно в приміщенні, або в герметичних ємностях, для запобігання проникнення гризунів, що пошкоджують систему. При збереженні в примі-щеннях можна застосовувати препарати „ Фостоксин” або „ Магтоксин” для газації. Застосовують 1-3 таблетки на 1 м3 приміщення. При цьому важливо, щоб приміщення при газації було повністю герметичним, і в ньому не знахо-


 


дились люди. Для боротьби з гризунами застосовують також препарат „Шторм”, розкладаючи в приміщенні брикети, на відстані 1-2 м один від од-ного. Найбільш ефективним є збереження полімерних деталей в герметичних металевих ємностях. Для повного знищення всіх шкідників можна застосову-вати газацію таких ємностей вихлопними газами.

 

Наступним етапом з підготовки до збереження є демонтаж пластмасових ділянкових трубопроводів. З’єднання на цих трубопроводах з поливною тру-бкою (штуцери) краще не знімати, так як при цьому можна пошкодити з’єднувальні гнізда. Перед демонтажем необхідно провести промивку чистою водою, для видалення всіх механічних частинок. Після цього гнучкий шланг акуратно змотують, при цьому не допускають перегинів і деформацій. Здійс-нюють вимірювання довжини кожного рукава, навішування метражу і схеми посадки , на якій він застосовувався. Зберігати гнучкий шланг краще з крап-линною трубкою.

 

Засувки і крани необхідно очистити від бруду промивши водою. Всі час-тини, що зазнають корозії змащують технічними мастилами. При збереженні необхідно не допускати попадання на них вологи.

Гравійно-піщані фільтри звільняють від гравію вимивши чистою водою. Перед установкою на збереження їх необхідно висушити. Всі засувки на фі-льтростанції змащують технічними мастилами і герметизують. Фільтруючий гравій необхідно промити в проточній воді на решетах і здійснити знезара-ження розчином технічних кислот для знищення синьо -зелених водоростей і бактерій. Концентрація робочого розчину складає 0,6 % діючої речовини.

Дискові і сітчасті фільтри необхідно ретельно промити в чистій воді. Якщо на них є сольові відкладення, здійснюють промивку в такому ж розчині технічних кислот. Після цього всі частини знову промивають в чистій воді, і висушують. Зберігати їх краще в зібраному вигляді.

 

Дуже важливим моментом є видалення води із всіх елементів краплин-ного зрошення. При попаданні води можливе розморожування і пошкоджен-ня частин зрошення при низьких температурах.

Здійснюють спорожнення мережі від води через колодязі. Ці колодязі очищають від сміття і води, щільно закривають чавунними кришками.

Вологоміри виймають із ґрунту на зимове збереження. Контрольно-вимірювальні прилади на зимовий період знімають очища-

ючи від бруду і здають на збереження в закрите приміщення. Складають при цьому дефектну відомість.

 

Від ретельності підготовки всієї системи краплинного зрошення до пра-вильного збереження в зимовий період залежить довговічність роботи систе-ми в цілому.


 

 



Читайте також:

  1. I підготовка їх до завантаження у повітряні судна
  2. Або зі зберігання інформації та забезпечення доступу до неї, за умови, що ця особа не могла знати про незаконність розповсюдження інформації.
  3. Абонентський стик ISDN мережі
  4. Автоматичне налагодження їх індуктивності на ємність мережі для забезпе1
  5. Алгоритм розрахунку матриці найкоротших відстаней на ділянках мережі методом Флойда – Уоршелла
  6. Аналіз вибраного способу зберігання сировини
  7. Аналіз вузьких місць у мережі
  8. Багатокрокове прогнозування з перенавчанням нейромережі на кожному кроці прогнозу
  9. Бази даних як засіб зберігання й обробки інформації
  10. Базові топології мережі
  11. Бальна оцінка стану контактної мережі
  12. Бездротові мережі




Переглядів: 414

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
РОЗДІЛ 5. ОСОБЛИВОСТІ ЕКСПЛУАТАЦІЇ СИСТЕМ КРАПЛИННОГО ЗРОШЕННЯ | Перевірка справності і підготовка зрошувальної мережі до поливного сезону

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.