Характеристика підприємства (господарства, переробного підприємства, лабораторії)
В підрозділі необхідно викласти загальні відомості про сільськогосподарські підприємства, м’ясокомбінати, державні чи приватні заклади ветеринарної медицини (клініки, лабораторії та ін.), тваринницькі комплекси, птахофабрики чи інші підприємства, на базі яких виконувалась дипломна робота; вказати провідні галузі господарств і рівень їх спеціалізації, види тварин, їх поголів’я, породний склад і продуктивність, способи утримання та годівлі (пасовищне чи стійлове – для жуйних, кліткове чи напільне – для птиці), благополуччя ферм з інших заразних та незаразних хвороб, найбільш часто реєстровані захворювання, основні економічні показники і рентабельність господарств.
При написанні дипломної роботи з інфекційних чи інвазійних захворювань, обстеження проводиться за загальноприйнятою в епізоотології схемою:
3.Характеристика профілактичних чи оздоровчих протиепізоотичних заходів;
4.В додаток епізоотичного обстеження експериментальні дослідження передбачають проведення дослідів, направлених на вивчення впливу специфічних засобів на перебіг і прояв інфекційних та інвазійних процесів.
При виконанні дипломних робіт з ветеринарно-санітарної експертизи необхідно надати загальні відомості про адресу переробного підприємства, його потужність, асортимент продукції, основні виробничо-економічні показники, клієнтську базу. В цьому розділі дипломної роботи необхідно перелічити основні технологічні етапи виробництва у відповідності до виробничих будівель та устаткування. Слід також охарактеризувати існуючу систему контролю якості продукції та визначити її загальну відповідність основним міжнародним стандартам.
Якщо дипломна робота виконувалася в умовах ветеринарно-санітарної лабораторії, окрім загальних відомостей, необхідно перелічити основні види досліджень, що проводяться установою, а також надати інформацію про її обладнання і устаткування. Бажано вказати наявність акредитаційних і сертифікаційних документів.