Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Виключення

У цьому загальному для більшості американських корпорацій правилі подвійного оподаткування корпоративного доходу є виключення для групи "споріднених" корпорацій, які щорічно заповнюють єдину податкову декларацію, а також для деяких інших особливих корпорацій.

4.3. Корпорації США

4.3.1. Податкові ставки

У Сполучених Штатах діє прогресивна структура податкових ставок. Найвища ставка, вживана при оподаткуванні прибутків корпорацій в США, складає 34 відсотки. По цій ставці оподатковується корпоративний дохід, що перевищує 75000 доларів США.

4.3.2. Особливі правила

Існують особливі правила для корпорацій, що служать своєрідним транспортним засобом для інвестицій. Йдеться про такі типи корпорацій, як компанії, регулюючі інвестиції, трести, що інвестують в нерухомість, компанії, що інвестують операції по здачі в заставу нерухомої власності. Зазвичай ці корпорації не сплачують податок, але це роблять їх акціонери, що є інвесторами. Якщо корпорація налічує не більше 35 акціонерів, то по їх бажанню вона може отримати статус "Корпорація S", який звільняє її від сплати звичайного корпоративного податку. Акціонери корпорації, що мають статус "Корпорація S", сплачують податок зі своєї долі доходу корпорації один раз в рік.

4.3.3. Непрямий іноземний податковий кредит

Корпорації, як і фізичні особи (індивідуали), мають право на такий же іноземний податковий кредит (прямий кредит) з тими ж правилами лімітації.

В той же час корпорації мають право на іноземний податковий кредит по іноземному прибутковому податку, сплаченому іноземною дочірньою компанією, в якій вони мають принаймні 10 відсотків акцій. Кредит надається на частину іноземного податку, сплаченого з прибутку, розподіленої батьківської корпорації. Наприклад: якщо іноземна дочірня компанія заробила 100 доларів доходу і сплатила 40 доларів у вигляді іноземного прибуткового податку на цей дохід в 1993 році і в тому ж році розподілила 3 долари своєї батьківської компанії як дивіденд, то компанія-батько включить 50 доларів (не 30 доларів, отриманих як дивіденд) у свій дохід і вважатиметься, що нею сплачено 20 доларів іноземного податку, щоб вона могла претендувати на кредит. Мета такого непрямого податкового кредиту полягає в тому, щоб забезпечити паритет для іноземних корпорацій і іноземних філій.

4.3.4. Консолідація оподаткування корпорацій

Група споріднених американських корпорацій може, по своєму бажанню, вибрати варіант консолідованого оподаткування, що припускає представлення загальної для усієї групи податкової декларації. Консолідоване оподаткування можливе за умови наявності загального для усіх членів споріднених корпорацій "батька", який повинен мати 80 відсотків акцій в кожній з корпорацій, що входять до групи. Консолідоване оподаткування споріднених корпорацій дає їм немало переваг і вигод, включаючи такі, як використання втрат і витрат однієї компанії для зменшення доходу оподаткування інший, перерозподіл прибутку, отриманого на деяких операціях між членами групи, звільнення від податків на дивіденди, що виплачуються усередині групи. Як правило, членом групи споріднених американських корпорацій, що мають право на консолідоване оподаткування, не може бути іноземна компанія.

4.3.5. Альтернативний мінімальний податок

Прибутки американських корпорацій підлягають обкладенню альтернативним мінімальним податком (АМН). При цьому до корпорацій зазвичай застосовуються ті ж правила і той же порядок оподаткування АМН, що і до фізичних осіб (індивідуалам). Тільки ставка АМН для корпорацій нижче і складає 20 відсотків.

4.4. Іноземні корпорації

4.4.1. Податкові ставки

Іноземні корпорації, що беруть участь в бізнесі в Сполучених Штатах, зазвичай сплачують податок зі своїх прибутків по тих же податкових ставках, що і американські корпорації. Зазвичай їм надається право виробляти ті ж вирахування витрат і втрат з доходу оподаткування, що і американським корпораціям.

Що стосується прибутків, що отримуються іноземними корпораціями з джерел інвестування на території США (дивіденди, відсотки, рента, мито і тому подібне), то їх оподаткування виробляється шляхом щорічного разового стягування податку по ставці 30 відсотків з річної суми доходу. Іноземна корпорація, одержуюча прибутки від здачі в наймання нерухомої власності, може, по своєму бажанню, сплачувати податок з чистого доходу, начебто вона займалася бізнесом в Сполучених Штатах.

4.4.2. Прибутки від нерухомої власності

Прибутки, отримані іноземною корпорацією від продажу нерухомої власності, що знаходиться в Сполучених Штатах, оподатковуються по звичайних для США податкових ставках, начебто ці прибутки були отримані іноземною корпорацією у зв'язку з її участю в американському бізнесі.

4.4.3. Оподаткування іноземних філій

Починаючи з 1987 року Сполучені Штати ввели корпоративний податок на додаток до звичайного прибуткового податку стосовно прибутків філії іноземної корпорації, що знаходиться в США. Мета нового корпоративного податку полягає в тому, щоб забезпечити таке ж ефективне оподаткування філій іноземних корпорацій і іноземних дочірніх компаній, діючих в США, як і американських корпорацій. При цьому новий корпоративний податок рівноцінний 30 % утриманню податку, яке послідує при переведенні філією, що знаходиться в США, дивідендів своєму іноземному "батьку". Цей корпоративний податок стягується по ставці 30 відсотків з частини прибутку філії, який є так званим "еквівалентом дивіденду".

4.4.4. Інформування про діяльність іноземних корпорацій

Сполучені Штати вимагають від американських корпорацій, що знаходяться під іноземним контролем, і від філій іноземних корпорацій, діючих в США, щорічного представлення інформації, що розкриває усі ув'язнені ними угоди. Вищеназвані корпорації зобов'язані також вести спеціальні книги обліку в США і надавати податковим органам гарантії, що ці книги будуть надані на першу вимогу у разі здійснення аудиторської інспекційної перевірки.

5. Податкова процедура і дозвіл конфліктних ситуацій


Читайте також:

  1. Алельне виключення
  2. Вдавані виключення із закону попиту
  3. Закон виключення третього
  4. Клієнт соціальної роботи та його соціальне виключення
  5. Метод виключення.
  6. Метод послідовного виключення невідомих або метод Гауса.




Переглядів: 605

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Іноземний податковий кредит | Процес громадського обговорення

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.