У першому питанні необхідно розкрити основні причини та передумови поглиблення інтеграції. Студент повинен проаналізувати Угоди, що регулюють економічне та політичне співробітництво між Європейським Союзом та іншими країнами, а також Угоду про партнерство та співробітництво між Європейським Союзом та Україною.
Друге питання передбача розкриття питань щодо реформи методів діяльності Європейського Союзу, аналіз Білої книги про управління об'єднаною Європою. "Постійні переговори": нова інституційна реформа. Хартія фундаментальних прав Європейського Союзу. Міжурядова конференція 2000 р. та Ніццька угода. Перспективи інституційної реформи. Слід висвітлити питання розширення ЄС і договір про приєднання.
У третьому питанні необхідно зосередити увагу на проблемі вступу України до складу Європейського Союзу. Наслідки розширення ЄС для України.
Четверте питання передбачає розкриття питання щодо адаптації законодавства України до законодавства ЄС. Студент повинен проаналізувати етапи та механізм адаптації законодавства україни до законодавства Європейського Союзу.
В рамках висвітлення п’ятого питання слід проаналізувати План дій "Україна - ЄС", який було схвалено Радою із Співробітництва між Україною і ЄС 21 лютого 2005 р. на трирічний період. Студент повинен виділити основні аспекти поглиблення співпраці, визначені у Плані дій "Україна ЄС" та особливості їх імплементації у законодавство України.
Змістовий модуль IIІ.Основні галузі ЄС
Тема 6. Загальна характеристика основних галузей та
Сфер регулювання права ЄС
(2 год.)
План
1. Поняття та принципи Спільного ринку співтовариства.
2. Основи митної політики ЄС.
3. Основи конкурентного права.
4. Поняття, джерела та сфера дії Шенгенського права.
5. Законодавство Європейського Союзу про працю. Правове регулювання соціальної та культурної сфери.
6. Основи аграрного та екологічного права Європейського права.
7. Правові основи загальної кримінальної політики Європейського Союзу.