Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Один ринок, одне джерело сировини

Необхідно розглянути кілька прикладів з теорії розміщення Вебера. Для цього буде використана ситуація, представлена на рис. 1.1. Необхідно визначити розташування з мінімальними витратами для виробничого підприємства, що використовує у виробничому процесі сировину з різними характеристиками. Транспортні розцінки однакові для перевезення як сировинних матеріалів, так і готових продуктів, і становлять 1 дол. за милю.

По-перше, якщо єдина сировина, що використовує виробниче підприємство, є всюдисущою – чистою чи втрачаючою вагу, – то місце розташування з мінімальними витратами буде в пункті М. У пункті М сировина чи кінцеві продукти не викликають витрат з перевезення. Це місце цілком імовірно до розташування, тому що всюдисуща сировина доступна в пункті RM так само, як і в пункті М. Один із прикладів такої ситуації – промисловість безалкогольних напоїв. Маючи воду як вихідну і всюдисущу сировину, заводи безалкогольних напоїв можна розташовувати на різних ринках і можна уникнути транспортування води, наприклад, з Києва в ринкову зону Одеси. Оскільки вода є в наявності в Одесі так само, як і в Києві, компанія з виробництва безалкогольних напоїв може мінімізувати загальні транспортні витрати, просто розташовуючи завод в Одесі.

По-друге, допустимо, що компанія використовує чистий локалізований сировинний матеріал, що важить 1 т, для виробництва однієї одиниці кінцевого продукту (FG), що важить 1 т. Щоб визначити місце розташування заводу з мінімальними витратами, необхідно проаналізувати загальні транспортні витрати для можливих місць розміщення заводу. Якщо завод розташований у пункті RM, то загальні транспортні витрати на одиницю складають 100 дол. (RM = 1 т * 0 миль, чи 0; FG=1 т * 100 миль = 100 дол.); загальні витрати з транспортування на одиницю також складають 100 дол. для заводу, розташованого в пункті М (RM =1 т * 100 миль, чи 100 дол., FG = 1 т * 0 миль, чи 0 дол.). Якщо завод розташовується в пункті X на рис.1, то загальні витрати з транспортування на одиницю також становитимуть 100 дол. (RM = 1 т * 50 миль, чи 50 дол., FG = 1 т * 50 миль, чи 50 дол.). Отже, місце розташування з мінімальними витратами для заводу, що використовує чисту локалізовану сировину, – це пункт RM, M чи будь-яке місце на прямій, що з'єднує ці два пункти. Це міркування привело Вебера до висновку, що чисті сировинні матеріали не прив'язують виробничі підприємства до своїх родовищ.

По-третє, допустимо, компанія використовує локалізований, втрачаючий вагу сировинний матеріал, що важить 1 т, для виробництва однієї одиниці кінцевого продукту, що важить 0,5 т. Ми знову будемо аналізувати альтернативні місця розташування заводу з погляду загальних витрат на транспортування. Розташування заводу в пункті RM приводить у результаті до загальних витрат з транспортування 50 дол. на одиницю (RM =1 т * 0 миль, чи 0 дол.; FG = 0,5 т * 100 миль = 50 дол.). Місця розташування заводу в пунктах X і М дадуть у результаті загальні транспортні витрати на одиницю в 75 дол. і 100 дол., відповідно. Місцем розташування заводу з мінімальними витратами для локалізованої сировини, що втрачає вагу, є джерело цього сировинного матеріалу; при такому розташуванні компанія не транспортуватиме масу, що буде загублена при переробці.

Розгляд ситуації, де присутнє одне джерело сировинних матеріалів і один ринок, допомагає нам осягти фундаментальні залежності між транспортними витратами і місцем розташування виробничого підприємства при змінних характеристиках сировини. Однак промислове підприємство рідко діє в такій спрощеній ситуації. Вебер розширив свій аналіз, розглянувши ситуацію з двома джерелами сировини й одним ринком, наведену в наступному параграфі.


Читайте також:

  1. MOV приймач, джерело
  2. Амортизація як джерело фінансових ресурсів підприємств
  3. Аналіз вибраного способу зберігання сировини
  4. Аналітичний огляд використання вторинної сировини і відходів
  5. Асортимент страв з відварної і припущеної нерибної водної сировини
  6. Баланс підприємства як джерело інформації.
  7. Баланс як джерело достовірної інформації про акціонерний капітал
  8. Біологічна безпека харчової сировини і продуктів
  9. Бухгалтерський облік як інформаційне джерело системи управління суб’єктом господарювання
  10. Валютний ринок, основи його функціонування. Основні види валютних операцій
  11. Вивіз давальницької сировини українського замовника за межі митної території україни і ввіз в україну готової продукції
  12. Вивчення ринку сировини й матеріалів




Переглядів: 369

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Альфред Вебер | Два джерела сировини, один ринок

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.042 сек.