Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Умови кoмплексонометричного титрування.

Визначення хлоридів методом Фаянса

На аналітичній вазі беруть точну наважку досліджуваного розчину натрій хлориду (приблизно 0,3г) і кількісно переносять в мірну колбу місткістю 100мл. Розчиняють наважку у дистильованій воді, доводять розчин до мітки і ретельно перемішують. Піпеткою переносять в конічну колбу 10мл отриманого розчину, розводять водою приблизно вдвоє і додають 8-10 крапель флюоресцеїну.Отриманий розчин титрують при енергійному перемішуванні 0,05М розчином AgNO3 до переходу забарвлення вмісту колби із зеленого в рожевий. Для більш різкого переходу забарвлення можна перед титруванням додати в розчин 5мл 0,5% розчину крохмалю. Проводять 2-3 паралельних визначень і обчислюють середнє значення. Обчислюють вміст хлориду у зразку.

 

 

5. Комплексонометрія

 

Суть методу комплексонометрії

Комплексонометричний метод базується на реакції комплексоутворення катіонів металів з комплексонами. При цьому утворюються дуже міцні, добре розчинні у воді внутрішньокомплексні сполуки (комплексонати). Метод швидкий та зручний. В якості робочих розчинів використовують похідні амінополікарбонових кислот. Етилендиамінтетраацетатна кислота – комплексон ІІ – є слабою чотирьохосновною кислотою, недостатньо добре розчинною у воді. Тому для робочого розчину використовують дигідрат натрієвої солі етилендіамінтетраацетатної кислоти ( Na2H2C10H12O8N2 .2H2O, трилон Б, комплексон ІІІ, умовно Na2H2Y):

 

Трилон Б (Na2H2Y)

Комплексон ІІІ, як і інші комплексони, утворює міцні розчинні внутрішньокомплексні солі з багатьма металами. При цьому метал заміщає атоми гідрогену карбоксильних груп – СООН, а з атомами азоту з’єднюється кординаційним зв’язком:

 

З рівняння видно, що еквівалент солі багатовалентного металу завжди рівний половині молярної маси, так як в ході реакції витісняються два іони гідрогену. Тому еквівалент трилону Б рівний половині його молярної маси.

Лігандами в комплексоні ІІІ являються атоми азоту. Атом комплексоутворювача опиняється всередині молекули комплексону. Тому така сполука називається внутрішньокомплексною. Найбільш цінною властивістю комплексона ІІІ являється його здатність давати внутрішньокомплексні солі навіть з іонами лужноземельних металів: магнієм, кальцієм, барієм, які майже неможливо перевести в комплексні сполуки іншими засобами.

При комплексонометричному титруванні потрібно дотримуватись основної умови: в точці еквівалентності визначувані катіони повинні практично бути зв'язані в комплексі. Константа нестійкості цих комплексонів повинна бути незначна. Титрування катіонів розчином комплексону проводиться при дотриманні ряду умов:

1) відсутність побічних реакцій з іонами титрованого металу;

2) контрастний перехід забарвлення індикатора;

 

3) певне значення рН титрованого розчину.

При взаємодії з комплексоном ІІІ іони металу витісняють іони Гідрогену, тому концентрація гідроген-іонів в процесі титрування зростає. Рівновага реакції зміщується вліво, реакція між комплексоном ІІІ і металом не відбувається до кінця і титрування не може бути закінчене. Для зв'язування іонів Н+ перед початком титрування в титрований розчин додають буферну суміш. Для титрування багатьох катіонів (Са2+, Mg2+ та інші) застосовують буферну суміш NH4Cl + NH4OH (рН 8,0-10,0).

Однак рН розчину не повинно бути вище 10,0 так як в цьому випадку випадає осад гідроксиду металу. Оптимальне значення для визначення іонів Са2+ і Mg2+ близько 9,0 Титрування деяких катіонів проводять, застосовуючи буферну суміш CH3COOH + CH3COONa (рН 6,0).


Читайте також:

  1. Аналогія як умовивід
  2. Блок 4. Умови та охорона праці.
  3. Блок перевірки умови
  4. БУДОВА ТА УМОВИ ФОРМУВАННЯ ШАРУВАТИХ ТОВЩ
  5. Види аудиторських висновків та умови їх надання
  6. Види і типи організаційних структур та умови їх ефективного застосування
  7. Види й типи організаційних структур та умови їх ефективного застосування
  8. Винесення внутрішніх, розумових дій назовні називають ексте­ріоризацією.
  9. Вирішення суперечок між суб'єктами страхування. Умови припинення дії договору.
  10. Відносно невисокий економічний потенціал Франції, пасивність буржуазії, зумовили відставання країни у завоюванні колоній та зовнішній торгівлі.
  11. Вплив ресурсних обмежень на умови розвитку міст
  12. Всі умови — істотні, звичайні і випадкові — після укладання договору стають однаково обов’язковими і сторони повинні додержуватися їх.




Переглядів: 2738

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Метод Фаянса | Визначення індивідуальних речовин.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.