Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА

Оперативний контроль – це контроль, що здійснюється у межах звітного періоду після закінчення контрольованої операції, джерелами інформації при цьому є планові, оперативно-технічні, бухгалтерські і статистичні дані.

Документальний контроль – це перевірка відповідності підконтрольного об’єкта встановленим нормативам на підставі первинних та похідних документів.

Контролюючий орган – це державний орган, який у межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) та погашенням податкових зобов'язань чи податкового боргу.

Наступний фінансовий контроль - вид контролю, який здійснюється на завершальній стадії виконання планового завдання, і має на меті контроль за фінансовими результатами, порівняння фактичних і планових показників фінансової діяльності, оцінка ефективності проведеної роботи.

Обов'язковий фінансовий контроль - вид фінансового контролю, який здійснюється згідно з вимогами нормативних актів і рішень відповідних органів державного контролю.

Перевірка- це обстеження і вивчення окремих ділянок фінансово-господарської діяльності підприємства, установи, організації або їх підрозділів.

Періодичний контроль– це контроль, що здійснюється за підсумками певного звітного періоду з метою перевірки дотримання вимог податкового законодавства, своєчасності і повноти сплати податків, а також виявлення порушень і застосування заходів щодо їх усунення, інформаційними джерелами при цьому є дані планів, кошторисів, первинних документів, облікових регістрів, тощо.

Планова виїзна ревізія – це перевірка фінансово-господарської діяльності суб'єкта підприємницької діяльності, яка передбачена у плані роботи контролюючого органу і проводиться за місцезнаходженням такого суб'єкта чи за місцем розташування об'єкта власності, стосовно якого проводиться така планова виїзна перевірка.

Податковий контроль – це встановлена законодавством діяльність наділених відповідними повноваженнями компетентних органів, яка визначається сукупністю відповідних способів і методів і спрямована на забезпечення дотримання податкового законодавства, правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати податків (обов’язкових платежів) до бюджетів та державних цільових фондів.

Повна ревізія передбачає перевірку всіх сторін фінансово-господарської діяльності об'єкта контролю.

Повторна ревізія — це ревізія, яка проводиться після планової і її за­вданням є перевірка усунення недоліків на підприємстві (організації, уста­нові), зазначених в акті ревізії.

Попередній фінансовий контроль - контроль, що здійснюється на етапі розробки та прийняття управлінського рішення з фінансових питань.

Поточний фінансовий контроль- оперативний контроль за реалізацією фінансової діяльності, дотриманням планових показників, виконанням вимог фінансової дисципліни тощо, здійснюється через аналіз, перевірку, обстеження діяльності суб'єктів господарювання; його завдання - вчасно реагувати на зміни умов фінансової діяльності.

Ревізія- це форма документального контролю за фінансово-господарською діяльністю підприємства, установи, організації, дотриманням законодавства з фінансових питань, достовірністю обліку і звітності, розтрат, привласнень і крадіжок коштів і матеріальних цінностей, попередження фінансових зловживань.

Фактична перевірка — це ревізія фактичної наявності грошових коштів і матеріальних цінностей, фактичного стану об'єкта, який перевіряється, по їх наявності в натурі, їх відповідність даним бухгалтерського обліку.

Фінансовий контроль- специфічний вид діяльності, який здійснюється всіма ланками влади, а також недержавними структурами щодо забезпечення на базі законності відповідного рівня фінансової дисципліни, ефективного руху централізованих і децентралізованих фондів, а також пошуку шляхів удосконалення процесів розподілу та перерозподілу грошових коштів у країні.

Фінансові санкції - це заходи державного примусу, передбачені фінансово - правовими нормами, які покладають на правопорушника додаткові обтяження у вигляді фінансової пені і штрафів.

Фінансово-правова відповідальність – це застосування до порушника фінансово-правових норм заходів державного примусу уповноваженими державними органами, які покладають на правопорушника додаткові обтяження майнового характеру.

Основна:

1. Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні: Закон України від 26.01.1993р. №2939-XII (із змінами і доповненнями)

2. Про Рахункову палату: Закони України від 11.07.1996р. №315/96-ВР (із змінами і доповненнями)

3. Положення про Головне контрольне ревізійне управління України від 28.11.2000р. № 1265/2000 // Офіційний вісник України. – 2000. - №48. – ст. 2080.

4. Порядок проведення органами державної контрольно-ревізійної служби державного фінансового аудиту окремих господарських операцій від 20 травня 2009 р.№ 506 [Електронний ресурс] – Режим доступу : http://www.dkrs.gov.ua/kru/

5. Порядок проведення інспектування Державною контрольно-ревізійною службою, затв. Постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006р. №550 [Електронний ресурс] – Режим доступу : http://www.dkrs.gov.ua/kru/

6. Порядок проведення інспектування державною контрольно-ревізійною службою від 20.04.2006 №550 [Електронний ресурс] – Режим доступу : http://www.dkrs.gov.ua/kru/uk/index

7. Інструкція щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету від 25.11.2008 №495 [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://www.rada.gov.ua/

8. Методичні рекомендації з проведення органами державної контрольно-ревізійної служби аудиту фінансової та господарської діяльності бюджетних установ, затв. Наказом ГоловКРУ України від 19.12.2005 № 451. [Електронний ресурс] – Режим доступу : http://www.dkrs.gov.ua/kru/uk/index

9. Методичні рекомендації з організації та проведення державного фінансового аудиту виконання місцевих бюджетів, затв. Наказом ГоловКРУ України від 13.03.2007р. №50 [Електронний ресурс] – Режим доступу : http://www.dkrs.gov.ua/kru/uk/index

10. Методичні рекомендації з оформлення органами державної контрольно-ревізійної служби результатів ревізій від 28.04.2009 №93 [Електронний ресурс] – Режим доступу : http://www.dkrs.gov.ua/kru/uk/index

12. Білуха М.Т., Дмитренко М.Г., Микитенко Т.В. Фінансовий контроль:

теорія, ревізія, аудит: Підручник. /За ред.М.Т. Білухи.-Вид.друге перероб. і доп. К.: Українська академія оригінальних ідей. - 2006. - 888 с.

15. Державний фінансовий контроль: ревізія та аудит / П.К. Германчук, І.Б. Стефанюк, Н.І. Рубан, В.Т. Александров, О.І. Назарчук.- К.: НВП „ABT", 2004. - 424 с. (Інтегрований навчально - атестаційний комплекс)

16. Державний фінансовий контроль: навч.-метод. посіб. для самост. вивч. дисципліни /Н.С. Вітвицька, І.Ю. Чумакова, М.М. Коцупатрий, М.Т. Фенченко. – К.: КНЕУ, 2004.-408 с.

17. Планування, облік, звітність, контроль у бюджетних установах, державне замовлення та державні закупівлі / В. Т. Александров, О.І. Ворона, П. К. Германчук, О. І. Назарчук, П. Г. Петрашко, С. М. Рубльова, І. Б. Стефанюк, Н. І. Сушко, О. О. Чечуліна - Київ.: НВП „АВТ", 2004. - 593 с.

18. Стандарт державного фінансового контролю за використанням бюджетних коштів, державного і комунального майна – 1-9, затв. наказом ГоловКРУ України від 09.08.2002 N168 [Електронний ресурс] – Режим доступу : http://www.dkrs.gov.ua/kru/uk/index

 

Додаткова:

19. Податковий кодекс України [Електронний ресурс]: Кодекс України від 02.12.2010 № 2755-VI. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?user=index.

20. Бюджетний кодекс України [Електронний ресурс]: Кодекс України від 08.07.2010 № 2456- VI. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/

21. Порядок використання коштів резервного фонду від 29.03.2002 № 415 [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://www.rada.gov.ua/

22. Порядок складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ від 20.02.2002 №228[Електронний ресурс]: – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/

23. Порядок казначейського обслуговування місцевих бюджетів від 04.11.2002 №205 [Електронний ресурс]: – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?user=index

24. Бюджетний менеджмент: Підручник / В. Федосов, В. Опарін, Л. Сафонова та ін.; За заг. ред. В. Федосова. - К.: КНЕУ, 2004. - 864 с.

25. Концепція розвитку державного внутрішнього фінансового контролю на період до 2017 року від 24.05.2005 №158-р[Електронний ресурс] – Режим доступу : http://www.dkrs.gov.ua/kru/uk/index

26. Калюга Є. В. Фінансово-господарський контроль у системі управлінн: Монографія. – К.: Ельга: Ніка-Центр, 2002. – 360 с.

27. Усач Б. Ф.Контроль і ревізія: Підручник. – 7-ме вид., перероб. і доп. - К.: Знання – Прес, 2008. – 263с.

 


Читайте також:

  1. ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА
  2. ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА
  3. ДОДАТКОВА ЛІТЕРАТУРА
  4. ДОДАТКОВА ЛІТЕРАТУРА
  5. ДОДАТКОВА ЛІТЕРАТУРА
  6. ЛІТЕРАТУРА
  7. ЛІТЕРАТУРА
  8. ЛІТЕРАТУРА
  9. ЛІТЕРАТУРА
  10. ЛІТЕРАТУРА
  11. ЛІТЕРАТУРА
  12. ЛІТЕРАТУРА




Переглядів: 667

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема 14. Контроль стану обліку, внутрішньогосподарського контролю та звітності. | Програми обслуговування дисків.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.