![]()
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів Контакти
Тлумачний словник |
|
|||||||
Форматування формулиРедагування формули Редактор формул Microsoft Equation Редактор формул – це окрема програма, що викликається з Word. Вставка формул здійснюється за допомогою команди Вставка / Об’єкт. У діалоговому вікні необхідно вибрати сторінку Створення, а потім із переліку Тип Об’єкту вибрати Microsoft Equation. Іншій спосіб вставки формули – натиснути кнопку Верхній ряд панелі інструментів редактора формул складається із кнопок для вводу символів (символи відношень, теорії множини, логічні, грецькі, надсимвольні елементи, оператори, стрілки, пробіли та крапки); нижній – кнопок шаблонів (радикалів, інтегралів, сум, стрілок із текстом, індексів, тощо).
Для редагування формули потрібно подвійно клацнути на формулі лівою кнопкою миші, або обрати пункт контекстного меню Об’єкт Equation / Редагування.
Для форматування формули потрібно обрати пункт контекстного меню Формат об’єкту. За допомогою цього пункту можна встановити: кольори та лінії формули; її розмір; положення формули відносно тексту; параметри зображення. Завдання розмірів елементів формули
Існує п’ять стандартних варіантів розміру елементів формул: звичайний, крупний індекс, дрібний індекс, крупний символ, дрібний символ. Варіант розміру символу визначається його функцією у формулі (наприклад символу сум та інтегралів це крупні символи). Для зміни варіанту розміру символу треба: 1 Виділити символ, обрати пункт меню Розмір. 2 Активізувати перемикач потрібного варіанту, або оборати Інший та ввести потрібний розмір у пунктах. Змінити розміри стандартних варіантів можна за допомогою пункту Розмір / Визначити. Для зміни розміру інтервалів треба вибрати Формат / Інтервал і вказати розмір у відсотках. Змінювати інтервал можна безпосередньо у формулі шляхом переміщення символів; для цього треба: виділити символ або групу символів, а потім натиснувши <Ctrl> переміщувати символи за допомогою стрілок на клавіатурі. Для поліпшення вигляду формули можна також змінювати стиль її елементів. Для цього треба обрати Стиль / Визначити та обрати потрібний шрифт та формат у діалоговому вікні.
5.12 Практичні завдання
Завдання1. Введення, редагування, форматування тексту. Стилі. 1 Відформатувати наданий текст за наступними вимогами: - розмір шрифту 12 pt; - гарнітура Times New Roman; - міжрядковий інтервал одинарний; - стандартний відступ першого рядка кожного абзацу; - вирівнювання за шириною. 2 Створити користувацький стиль з ім’ям СТУДЕНТ1, що має наступні характеристики: - гарнітура – Bookman Old Style; - розмір – 16 pt; - начертання – курсивом, підкреслене; - вирівнювання – за шириною; - колір – зелений. 3 Назначити користувацькому стилю гарячі клавіші <Ctrl>+<8>. 4 Видилити користувацьким стилем заголовок документу. 5 У кінці тексту ввести прізвища виконавців, посаду та прізвища викладачів, що перевіряють роботу, а також символ копірайтер (Ó). Розташування прізвищ визначається завданням відступу зліва кожного рядка абзацу.
Під час захисту роботи треба вміти: - продемонструвати та пояснити будь-яку операцію, що виконувалась протягом форматування документа згідно зразку; - завдавати положення абзаців на сторінці, розбиваючи документ на сторінки; - маніпулювати регістром; - змінювати та видаляти стилі.
Завдання2. Функції пошуку та заміни. Таблиці. Створення переліків.
1 За допомогою функцій пошуку та заміни замінити у всьому документі замінити будь-яке слово та похідні від нього на синонімічне. 2 Додати після основного тексту таблицю за зразком. 3 Після таблиці набрати 10 прізвищ учнів та скопіювати їх три рази. Із отриманих наборів прізвищ створити : – маркірований перелік; – нумерований перелік наступного виду: Студент 1….; Студент 2….; … – багаторівневий перелік. 4 Завдати наступні поля документу: ліве 2 см; праве 1,7 см; нижне та верхнє 1,2 см. 5 З фрагментів тексту створити розділи, кожен з яких починається з нової сторінки. 6 Після назви документу на окремій сторінці створити зміст документу. 7 У верхньому правому куті додати колонтитул із повним ім’ям файлу та номером групи. 8 До довільних слів додати виноску в кінці сторінки, що містить наступний текст „Докладніша інформація про тему у додатку А”. 9 В кінці першого речення другого зверху абзацу додати посилання. Текс посилання повинен починатися скороченням „Див. розділ”. 10 Останній розділ документу відформатувати у вигляді двох шпальт із розділовою лінією між ними. 11 Ознайомитись із параметрами друку. Підготувати документ до друку.
Під час захисту роботи треба вміти: - продемонструвати та пояснити будь-яку операцію, що виконувалась протягом виконання роботи; - відповідати на питання із тем, що наведено на початку завдання.
Завдання3. Створення документів за допомогою функції злиття.
За допомогою майстра злиття створити складений документ – «Запрошення на конференцію». Під час створення переліку отримувачів шаблон, за допомогою якого вводиться інформація (діалогове вікно Новий перелік адрес) повинен містити тільки наступні поля у вказаному порядку: Установа, Ім’я, Прізвище, Адреса 1, Місто, Індекс, Країна, Робочий телефон, Назва секції. Кількість записів джерела даних дорівнює трьом. Результатом виконання лабораторної роботи є три файли: - джерело даних – файл Microsoft Access з повним ім’ям D:/STUDENT/ЛАБ_3_№ (де № – номер комп’ютера); - основний документ – файл Microsoft Word з повним ім’ям D:/STUDENT/Лист_№ (де № – номер комп’ютера); - складений документ – файл Microsoft Word з повним ім’ям D:/STUDENT/Запрошення_№ (де № – номер комп’ютера). Зауваження: Увага складені документи повинні мати той самий вигляд, що й зразок.
Читайте також:
|
||||||||
|