Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Методи оцінки нормованих оборотних коштів на момент визнання їх активами.

Нормування оборотних коштів.

Нормування – процес планування потреби підприємства в оборотних коштах, результатом якого має бути оптимальна сума, інвестована у створення виробничих запасів та інших елементів оборотних коштів. На початку діяльності підприємства необхідно визначити всю величину оборотних коштів (про нормувати) – і ту, що становить виробничий запас, і ту, яка має залишатися на банківському рахунку з метою забезпечення можливості здійснення регулярних закупівель. В процесі нормування оборотних коштів розраховують норму і норматив.

Нормаобчислюється по кожному елементу нормованих оборотних коштів і вимірюється в днях, відсотках від обсягу продукції або ін. величинах.

Норматив розраховується у вартісному виразі і відображає вартість оптимальної кількості запасів, які мають бути на підприємстві.

Для визначення норми виробничих запасів розраховують норму транспортного, підготовчого, поточного і страхового запасів.

Норма транспортного запасу – тривалість періоду між оплатою ресурсів та їх надходженням на підприємство.

Норма підготовчого запасу – час, необхідний для приймання ресурсів, їх розвантаження, складування та підготовки до виробничого використання.

Норма поточного запасу – половина інтервалу (часу) між двома черговими поставками матеріальних ресурсів.

Норма страхового запасу створюється на випадок несвоєчасної поставки матеріальних ресурсів (50% норми поточного запасу).

Норматив оборотних коштів для створення поточного запасу - вартісний вираз середнього поточного запасу: З сер = З мах/2= ВхТ/2=ВхНвз, В – добові витрати ресурсів, Т – середній інтервал поставки, Н в.з. – норма виробничого запасу.

Норматив виробничих запасів = НхВ, де Н – загальна норма запасу, днів, В – середньодобові витрати виробничих запасів.

На підприємствах з тривалим технологічним циклом здійснюється нормування незавершеного виробництва.

Норматив оборотних коштів у незавершеному виробництві розраховується зо формулою: Нн/в = С/Д х Т х К, де С- собівартість продукції за певний період, грн.; Д – кількість днів у періоді; Т – тривалість виробничого циклу, днів; К – коефіцієнт наростання витрат К =(Вп+Вр/2)/С, де С=Вп+Вр.

Відповідно до Національних стандартів бухгалтерського обліку елементи оборотних коштів мають бути відображені в балансі за найменшою з двох оцінок: первісною вартістю або чистою вартістю реалізації.

Первісна вартість – вартість оборотних активів на момент зарахування на баланс підприємства. Первісна вартість оборотних активів, придбаних за гроші, складається з наступних елементів:

· Сум, сплачених постачальникам.

· Сум, сплачених за надання інформаційних, посередницьких ті інших подібних послуг у зв’язку з пошуком і придбанням запасів.

· Суми ввізного мита.

· Суми непрямих податків, у зв’язку з придбанням запасів, які не відшкодовуються підприємству.

· Витрат на підготовку та транспортування запасів до місця використання, включаючи витрати на страхування.

· Інші витрати, які безпосередньо пов’язані з придбанням запасів і доведенням їх до стану, придатного до використання у запланованих цілях.

Чиста вартість реалізації – очікувана ціна реалізації запасів в умовах звичайної діяльності без урахування очікуваних витрат на завершення виробництва і реалізацію.

При розрахунку вартості запасів, які передаються у виробництво, підприємство на свій розсуд може застосовувати один із шести методів оцінки:

1. Метод ідентифікованої собівартості використовується у випадку, коли можна відстежити використання певного виду запасу для виробництва конкретного виду продукції і передбачає визначення вартості виходячи з первісної вартості запасу.

2. Метод середньозваженої собівартості використовується за умов існування різних цін на один і той самий вид запасів. За цим методом розраховується середня ціна одиниці запасів, за якою в подальшому оцінюються витрати запасів. С = (Вартість залишку запасу на початок періоду + вартість отриманих за період запасів) / (Кількість запасів на початок періоду + кількість отриманих за період запасів).

3. Метод оцінки за собівартістю перших за часом надходження запасів (ФІФО – „first in – first out”) – оцінка запасів базується на припущенні, що запаси використовувались так послідовно, як надходили на підприємство – запаси, які перші відпускаються у виробництво, оцінюються за собівартістю перших за часом надходження.

4. Метод оцінки за собівартістю останніх за часом надходження запасів (ЛІФО – “last in – first out”) – запаси, які першими відпускаються у виробництво, оцінюються за собівартістю останніх за часом надходження.

5. Метод нормативних витрат – запаси за цим методом оцінюються за розрахунковою (нормативною) собівартістю..

6. Метод оцінки за ціною продажу (застосовується підприємствами роздрібної торгівлі) і базується на визначенні середнього процента торгівельної націнки підприємства.


Читайте також:

  1. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
  2. Агрегативна стійкість, коагуляція суспензій. Методи отримання.
  3. Адаптовані й специфічні методи дослідження у журналістикознавстві
  4. Адміністративні (прямі) методи регулювання.
  5. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.
  6. Адміністративні методи управління
  7. Адміністративні, економічні й інституційні методи.
  8. Адміністративно-правові (організаційно-адміністративні) методи мотивації
  9. Адміністративно-правові методи забезпечення економічного механізму управління охороною довкілля
  10. Аерометоди
  11. Активний бюджетний дефіцитхарактеризу­ється спрямуванням коштів на інвестування еко­номіки, що сприяє зростанню ВВП.
  12. Активні групові методи




Переглядів: 478

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Характеристика процесу обертання. | Поняття і класифікація.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.052 сек.