МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Особисті офіційні документи (доручення, розписка, заповіт).План Документація з кадрово-контрактних питань. Особисті офіційні документи 1. Документація з кадрово-контрактних питань. 2. Особисті офіційні документи 3. Ділове листування
Документи з кадрово-контрактових питань — це документи, що містять інформацію про особовий склад підприємства (організації), зафіксовану в заявах про прийняття (звільнення , переведення) на роботу, наказах про особовий склад, автобіографіях, характеристиках, контрактах (трудових угодах) з найму працівників тощо.
Автобіографія — це документ, в якому особа, що складає його, дає опис свого життя і діяльності. Залежно від призначення автобіографія може бути: - автобіографією - розповіддю (укладається в довільній формі); - автобіографією-документом (точно викладаються основні факти). Основна вимога до такого документа — досягти вичерпності потрібних відомостей і лаконізму викладу. Кожне нове повідомлення починається з абзацу. В автобіографії обов'язково вказуються: Прізвище, ім'я та по батькові (Я, Петренко Сергій Миколайович). Дата народження (народився 9 серпня 1977 р.). Місце народження (місто, село, район, станція, селище, область). Короткі відомості про сім'ю, в якій народився (батько, мати, рік народження, їх місце проживання, місце роботи). Відомості про навчання (повне найменування всіх навчальних закладів, у яких довелося вчитися і протягом якого часу). Відомості про трудову діяльність (коротко, у хронологічній послідовності назви місць роботи і посад). Відомості про громадську роботу (усі її види). Короткі відомості про сім'ю (чоловік, дружина, діти, місце роботи, посада, місце навчання, вік). Дата і підпис автора. *Примітка — Заголовок (автобіографія) пишеться посередині рядка, трохи нижче верхнього поля . Кожне нове повідомлення повинне починатися з абзацу . Усі дати пишуться за таким зразком : 10 вересня 1983 року, у лютому 1986 р., протягом 1985/86 навчального року. Дата написання вміщується ліворуч під текстом, підпис автора — праворуч .
Заява — документ, який містить прохання або пропозицію однієї, кількох осіб чи організації, адресовану установі або посадовій особі. Заяви бувають від організацій, установ (службові) та особисті, а за місцем виникнення - внутрішні і зовнішні. У заяві варто порушувати лише одне питання, не ускладнюючи текст зайвою інформацією, що не стосується справи. Заява пишеться від руки в одному примірнику. Розрізняють офіційні заяви, заяви з кадрово-контрактових питань, заяви-зобов'язання та позовні заяви. Заяви мають такі реквізити: — Адреса (назва організації або службової особи). — Відомості про заявника (прізвище, ім'я, по батькові і домашня адреса, у деяких випадках займана посада). — Назва виду документа . — Текст (у заяві про прийняття на роботу подається лише сам висновок). — Перелік додатків із зазначенням кількості сторінок. — Підпис автора і дата укладання заяви. *Слід пам'ятати: При адресуванні до тієї організації, де працює автор, не треба зазначати домашню адресу, а достатньо назвати посаду і місце роботи (структурний підрозділ). У тексті заяви формулюється прохання (висновок) і дається обґрунтування прохання (докази). Заяви-зобов'язання належать до обліково-фінансових документів. Кредитування за спеціальними позиковими рахунками оформлюється за заявою-зобов'язанням, яка є різновидом термінового зобов'язання .
РЕЗЮМЕ -документ, у якому подаються короткі відомості про навчання, трудову діяльність та професійні досягнення особистості, яка його складає. Головна вимога - вичерпність потрібних відомостей і лаконізм викладу. Надсилається в установу, яка оголосила конкурс, поштою або факсом; виготовляється, як правило, з використанням персонального комп’ютера в максимально доступній для зорового сприйняття формі (використання різних шрифтів, підкреслень тощо). Обсяг резюме – більше однієї сторінки тексту. Резюме аналізується, як правило, без участі кандидатів, з метою попереднього їх відбору, тому воно має давати максимально повне уявлення про кандидата і його відповідність оголошеній вакансії та бути при цьому точним, лаконічним, насиченим фактичною інформацією. Резюме складається з таких реквізитів: 1.Назва документа. 2. Текст. 3. Дата. 4.Підпис. Текст документа містить такі дані: 1. Ім’я, прізвище, по батькові (повністю, у називному відмінку). 2. Дата й місце народження (відповідно до паспортних даних). 3.Домашня адреса, телефон. 4. Родинний стан. 5. Освіта (заклади освіти, підготовка, перепідготовка, курси тощо). 6. Науковий ступінь, учене звання (якщо є). 7. Трудова діяльність, досвід роботи (окремо — за спеціальністю, на яку претендує кандидат). 8. Додаткові дані (особисті якості, знання, навички, суміжні спеціальності — усе те, що може дати більш точні уявлення про позитивні якості кандидата). *викладати данні потрібно починаючи з найновіших. Тобто, якщо місце роботи, то спочатку друкують останнє, потім – передостаннє і так далі.
Характеристика — документ, у якому дається оцінка ділових і моральних якостей працівника. У кожній характеристиці повинні бути чотири частини, що логічно пов'язані між собою. Перша — анкетні дані, що йдуть за назвою документа, де зазначають прізвище, ім'я, по батькові, посаду (вчений ступінь і звання), рік народження, освіту, які прийнято розташовувати у стовпчик. Друга — дані про трудову діяльність (факс, тривалість роботи, рівень професійної майстерності та інше). Третя — власне характеристика, ставлення до роботи, підвищення професійного і наукового рівня, відносини у трудовому колективі. Тут же міститься згадка про урядові винагороди або заохочення. Четверта — висновки, де зазначено призначення характеристики. Текст викладається від третьої особи. Підписи на цьому документі посвідчуються круглою гербовою печаткою. Документ видається на руки працівникові або надсилається до установи, підприємства, що його вимагали.
Контракт — це правовий документ, що засвідчує певну домовленість між партнерами (підприємством чи установою й працівником) про засади спільної виробничої і творчої діяльності. Через контракт громадяни реалізують право розпоряджатися своїми здібностями до праці згідно із Законами України «Про підприємство», «Про власність», які свідчать: «Громадянинові належить виняткове право розпоряджатися своїми здібностями до виробничої і творчої праці, він здійснює це право незалежно або на основі договору». Розрізняють контракти на управління підприємством, контракти на організацію ведення бухгалтерського обліку у товаристві та контракти на виконання обов'язків (трудові договори). Контракти повинні мати такі реквізити: — Загальні положення . — Функції та обов'язки . — Компенсація та права . — Формування й умови діяльності . — Оплата праці й соціально-побутове забезпечення . — Відповідальність сторін, розв'язання суперечок . — Умови праці та відпочинку . — Зміна та розірвання контракту . — Термін дії та інші умови контракту . — Адреси сторін та інші відомості . При укладанні, зміні, виконанні та припиненні контрактів застосовуються такі документи: — Наказ про прийняття на роботу за контрактом . — Додаткова угода до контракту . — Угода про дострокове розірвання контракту . — Наказ про розірвання контракту . — Заява про дострокове розірвання контракту . — Ухвала підприємства про дострокове розірвання котракту. Контракт складається у двох примірниках — по одному для кожної сторони. Про це зазначається у тексті контракту.
Трудові угоди — це документи, що укладаються між організаціями і працівниками, які не входять до складу цієї організації, для виконання певних видів робіт, коли ці роботи не можуть бути виконані на договірних засадах з відповідними установами та підприємствами. Трудова угода повинна мати такі реквізити: — Назва документа (трудова угода). — Дата і місце складання. — Перелік сторін, що уклали угоду. — Зміст угоди із зазначенням обовў язків виконавця і замовника. — Юридичні адреси сторін. — Печатка підприємства або організації. Укладається в кількох примірниках, один з яких видається виконавцеві, а інші зберігаються у справі організації-замовника.
Доручення -документ, за яким приватна, офіційна особа чи організація надає право іншій приватній, офіційній особі чи організації на законних підставах здійснювати від її імені певні юридично значущі дії або представницькі функції з третіми особами й цим створювати для останньої правові наслідки. Доручення поділяють на особисті (приватні) та офіційні (службові). Залежно від обсягу та змісту повноважень доручення поділяють на три види: разові, спеціальні, генеральні.Якщо термії дії доручення не зазначено, воно зберігає чинність протягом року від дня його укладання. Текст особистого доручення пишуть в довільній формі. Недатоване доручення не має юридичної сили. Розписка -обліково-фінансовий документ із підписом, який засвідчує факт передачі й одержання чого-небудь: грошей, документів, товарів тощо. Розписка може бути приватною (дія передачі й одержання відбулася між особами) і службовою (між особою й установою або між установами) та повинні містити такі реквізити: 1. Назва документа. 2. Текст. 3. Дата. 4. Підпис. 5. Засвідчення (за необхідності). Текст приватної розписки має містити такі відомості: Прізвище, ім’я, по батькові (повністю) того, хто дає розписку й підтверджує отримання (за необхідності вказується назва документа, що підтверджує особу отримувача, та його вихідні дані). Прізвище, ім’я, по батькові (повністю) того, кому дається розписка (за необхідності вказується назва документа, що підтверджує його особу, та його вихідні дані). Конкретні дані (найменування, кількість, стан, термін тощо) матеріальних цінностей, що передаються. Кількість, вартість вказуються цифрами й словами. Засвідчення підпису особи, яка дає розписку, за необхідності засвідчується посадовою особою установи, де вона працює, за місцем проживання чи нотаріальною конторою. У тексті службової розписки вказуються посади осіб, повні назви установ, які вони представляють, на підставі якого розпорядчого документа передано й отримано матеріальні чи грошові цінності. ЗАПОВІТ -довідково-інформаційний документ, яким громадяни реалізують своє право згідно з Цивільним кодексом України заповідати у разі власної смерті своє майно або його частину насамперед особам, які входять до кола спадкоємців, а також стороннім особам, державі, установам; а також позбавляти права на спадщину спадкоємців за законом. Заповіт складається у двох примірниках, посвідчується нотаріусом, який і зберігає один з його примірників.
Читайте також:
|
||||||||
|