Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Платіжний баланс України

Платіжний баланс Російської Федерації

З 1992 р. платіжний баланс Росії складався у відповідності до п’ятого видання (1993 р.) Керівництва МВФ зі складання платіжного балансу.

У Росії до 1996 р. баланс поточних операцій зводився з великим активним сальдо, у 1997 р. спостерігалося його значне зменшення, а в 1998 р. - став негативним.

Негативне сальдо балансу поточних операцій на 1998 р. у Росії був зумовлений такими обставинами: завищений курс рубля, що стримувало експорт нафти й стимулювало імпорт товарів; зниження цін на основні експортні товари, особливо нафту; зрослі платежі з обслуговування зовнішнього боргу.

Продовж останнього десятиліття (з 2000 р.) платіжний баланс Російської Федерації зводиться з позитивним сальдо, що спричинено зростанням світових цін на енергоносії, сировину і матеріали, що нею експортуються. Проте, в зв’язку з великим вивозом капіталу з країни існує негативне сальдо по фінансовому рахунку. У 2006 р. сальдо руху капіталів було позитивним, завдяки рекордному притоку капіталу в розмірі 106 млрд. дол.

 

Початок перехідного етапу в Україні характеризувався дефіцитом її платіжного балансу, особливого значення набула проблема його врівноваження. Для досягнення економічної стабільності Україна основним інструментом макроекономічної політики в Україні була обрана курсова політика, яка в останні роки спрямована на підтримку стабільності національної валюти за умови позитивного сальдо поточного рахунку платіжного балансу. Враховуючи економічний стан країни, девальвацію або ревальвацію можна застосовувати як тимчасові міри, які періодично змінюють одна одну, не порушуючи тенденцій курсової політики.

Ефективним джерелом фінансування дефіциту платіжного балансу є прямі іноземні інвестиції. Для країн Східної Європи створення привабливого інвестиційного середовища (нові технології, сучасний менеджмент, стабільна і передбачувана динаміка обмінного курсу) є першочерговим завданням, виконання якого дає змогу водночас фінансувати від’ємне сальдо поточного рахунку і стимулювати економічне зростання.

Обсяги прямих іноземних інвестицій, залучених в економіку Україну, перевищують такий же показник щодо країн Балтії, Словенії та Болгарії, наближаються до обсягів прямих іноземних інвестицій в економіки Словаччини та Румунії і є значно меншими від обсягів таких інвестицій в економіку Польщі, Чехії, Росії і Туреччини. За 9 місяців 2006 року чистий приплив прямих іноземних інвестицій в економіку України склав 3,7 млн. дол. США, що в 3,5 рази більше ніж за аналогічний період 2005 року.

При активному платіжному балансі державне регулювання направлено на подолання небажаного активного сальдо. Зазвичай застосовується компенсаційне регулювання платіжного балансу, засноване на поєднанні двох протилежних комплексів заходів: рестрикційних (кредитні обмеження, зокрема підвищення процентних ставок, заборона зростання грошової маси, імпорту товарів та ін.) та експансійних (стримування експорту товарів, послуг, руху капіталу).


Читайте також:

  1. III. Бухгалтерський баланс
  2. А/. Верховна Рада України.
  3. АГРАРНЕ ПРАВО УКРАЇНИ
  4. Аграрні закони України
  5. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  6. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  7. Адміністративно-правовий статус Кабінету Міністрів України
  8. Адміністрація Президента України
  9. Адреси бібліотек України
  10. Акти Верховної Ради України
  11. Акти Кабінету Міністрів України
  12. Акти Конституційного Суду України в системі національного законодавства.




Переглядів: 437

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Платіжний баланс Японії | ФІНАНСИ ТРАНСНАЦІОНАЛЬНИХ КОРПОРАЦІЙ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.