Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Особливі засоби преторського захисту.

Крім позовного захисту порушених прав, були введені найріз­номанітніші форми непозовного захисту від правопорушень. Вони грунтувалися на положеннях магістратів і були вира­зом адміністративної влади. За своєю природою це скоріше адмі­ністративні форми захисту прав. Серед них розрізнялися інтердик­ти, стипуляції, введення у володіння і поновлення в первісний стан.

Інтердикти (розпорядження претора, яким він забороняв здій­снювати які-небудь протиправні дії) спочатку адресувалися кон­кретним особам, а потім проголошувались як загальнообов'язкове правило. Вони широко застосовувались як правовий засіб проти самоуправності — претор віддавав розпорядження противній сто­роні: не робити насильства. Самоуправність в дав­ні часи найчастіше виявлялась з приводу володільницьких відно­син. Внаслідок цього і виникли володільницькі інтердикти, створені для захисту фактичного володіння речами. Вони поділялись на ін­тердикти, які захищали наявне володіння від посягань третіх осіб;інтердикти про повернення втраченого володіння тощо.

Стипуляція—обіцянка заплатити певну суму або зробити що-небудь; проголошувалась в урочистій обстановці у відповідь на

конкретно поставлене питання. Найчастіше такі публічні обіцянки були формою забезпечення виконання вже існуючих зобов'язань чи упередження можливих негативних наслідків.

Введення у володіння здійснюється за розпорядженням прето­ра чи для забезпечення схоронності певного майна, чи для вико­нання певних дій. Введення могло здійснюватися над цілим май­ном, на певну річ, наприклад введення у володіння спадковим май­ном з метою забезпечення виконання заповідальних відказів.

Поновлення в первісний стан . В деяких випадках правові наслідки, що виявилися вже після здійсненого юридичного факту, невигідні або навіть шкідливі для однієї із сто­рін правочину. Наприклад, неповнолітній, не маючи достатнього досвіду, уклав невигідний для себе договір купівлі-продажу будин­ку, що призвело до переплати в ціні (будинок був недобудований, мав інші неприховані чи приховані недоліки). В такому випадку необхідно виправити несправедливе становище. Римляни в особі претора створили для цього поновлення в первісний стан. Сторона, для якої настали негативні наслідки ук­ладеного договору, звертається до претора з проханням визнати факт укладення договору, що породив негативні наслідки, недій­сним На підставі свого Імперіуму претор визнає недійсність юри­дичного факту (укладення договору) і поновлює сторони в стано­вищі, в якому вони знаходилися до укладення договору (повертає покупцю виплачену ціну, а продавцю—продану річ). Це і є по­новленням в первісний стан.

Реституція застосовувалася в суворо визначених випадках: неповнолітність однієї із сторін , обман , помилка , погроза , відсутність однієї із сторін . Для застосування реституції вимагалися дві умови: наявність шкоди у потерпілого; строк застосування (не більше року після настання юридичного факту, що дав підставу для застосування рести­туції).


Читайте також:

  1. L2.T4/1.1. Засоби періодичного транспортування штучних матеріалів.
  2. L2.T4/1.2. Засоби безперервного транспортування матеріалів. Транспортери.
  3. L2.T4/1.3. Засоби дозування сипучих матеріалів.
  4. L3.T4/2. Засоби переміщення рідин.
  5. V Засоби навчання
  6. Адреноблокуючі засоби.
  7. Акустичний контроль приміщень через засоби телефонного зв'язку
  8. Акустичні засоби|кошти| захисту
  9. АПАРАТНІ ЗАСОБИ ПЕРСОНАЛЬНИХ КОМП’ЮТЕРІВ
  10. Банк (філія) - учасник СЕП не має права передавати засоби захисту інформації іншій установі.
  11. ВЕРБАЛЬНА КОМУНІКАЦІЯ. ЗАСОБИ ВЕРБАЛЬНОЇ КОМУНІКАЦІЇ.
  12. ВЕРБАЛЬНІ, НЕВЕРБАЛЬНІ ЗАСОБИ СПІЛКУВАННЯ




Переглядів: 1239

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Поняття і види позовів | Позовна давність

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.059 сек.