Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Організація електромонтажних робіт

Правилам технічної експлуатації електроустановок споживачів (ПТЕ ЕС).

Крім того, до обов’язок підрядника належить дотримання вимог інструкцій заводів – виробників обладнання і вимог природоохоронного законодавства і організація охорони праці при виконанні робіт.

В ході виконання робіт замовник і підрядник мають право за узгодженням з проектною організацією вносити зміни в технічну документацію при незмінності характеру передбачених договором підряду робіт, а також виділяти пусковий комплекс з усього проектного обсягу робіт.

Обов’язки і відповідальність по забезпеченню електромонтажних робіт комплектами обладнання, матеріалами і конструкціями несе, як правило, підрядник. Для цього підрядник отримує від проектної організації розрахунки (специфікації) про потреби основних видів обладнання, матеріалів, конструкцій.

Для перевірки якості обладнання, що поставляється на монтажний майданчик підрядник здійснює вхідний контроль, оформлює акти прийомки обладнання в монтаж або висуває претензії до постачальників у випадках порушення вимог до якості обладнання, його пошкодження при транспортуванні.

В ході виконання електромонтажних робіт замовник здійснює технічний нагляд за якістю робіт, дотриманням термінів їх виконання, якістю обладнання, його випробу -ваннями при проведенні пуско-налагоджувальних робіт. Технічний нагляд замовник може здійснювати з притяганням проектної організації (авторський нагляд). При більшому обсязі робіт нагляд ведеться по окремим розділам проекту: будівельні, електромонтажні, сантехнічні, пусконалагоджувальні та інші роботи.

Після виконання замовником і підрядником всіх обов’язків по договору здійснюється прийомка виконаних робіт. В договорі підряду передбачаються терміни повідомлення підрядником замовника про готовність об’єкта до прийомки, терміни проведення прийомки і терміни усунення зауважень, що виявлені при прийомці виконаних робіт.

Прийомка крупних об’єктів здійснюється робочою і державною приймальними комісіями з підписанням актів відповідної стандартної форми. При невеликих об’ємах робіт (заміна вимикачів, трансформаторів невеликої потужності при збереженні існуючих фундаментів) прийомка виконаних робіт здійснюється однією приймальною комісією.

З моменту прийомки об’єкту по акту замовник вступає в повне володіння і розпоряд -ження об’єктом.

 

Організація електромонтажних робіт доручається підряднику і складається з трьох основних етапів.

На першому інженерно-технічному етапі виконується прийомка, перевірка і вивчення проектно-кошторисної документації; в проектній документації має бути передбачений проект організації будівництва (ПОБ), на підставі якого електромонтажною організацією розробляється проект виробництва електромонтажних робіт (ПВЕР).

На другому організаційному етапі виконується прийомка від будівельників під монтаж обладнання будівель, споруд, фундаментів, прорізів (отворив) та ніш в конструкціях будівель і споруд; контролюється установка закладних деталей, перевіряється наявність передбачених проектом стаціонарних кран-балок, монтажних візків і талів.

На третьому матеріально-технічному етапі здійснюється забезпечення і комплектація електромонтажних робіт обладнанням, матеріалами, виробами, монтажними заготовками; на цьому же етапі виконується оснащення монтажних робіт механізмами, інструментами, інвентарем і засобами безпечної праці.

Важливим моментом організації електромонтажних на складних об’єктах, що вимагають визначеної черговості виконання будівельних і електромонтажних робіт, являється складання ПВЕР. Цей проект обов’язково розробляється для виконання електромонтажних робіт, які супроводжуються складними такелажними роботами з використанням механізмів (автокранів, автовишок), верхолазних робіт, а також для робіт, що виконуються в діючих електроустановках, наприклад, при реконструкції існуючих підстанцій.

ПВЕР розробляється спеціальними групами підготовки виробництва монтажних організацій і затверджується її технічним керівником (головним інженером). ПВЕР має бути узгодженим з замовником або технічним керівником експлуатуючої організації.

Вихідними даними для розробки ПВЕР служать:

- робочі креслення і кошториси проектної документації об’єкту;

- дані про поставку обладнання і матеріалів, наявність машин і механізмів;

- діючі нормативні документи, монтажні інструкції, галузеві правила з охорони праці;

- терміни можливого відключення діючих електроустановок при реконструкції і технічному переоснащенні об’єктів.

Зміст ПВЕР складається з трьох розділив.

До першого розділу належать пояснювальна записка, що вміщує загальні відомості про об’єкт, організаційну структуру монтажу, ситуаційний план, суміщений зі схемою електропостачання, план розташування обладнання, техніко-економічні показники об’єкту.

В другому розділі ПВЕР приводяться найбільш ефективні методи організації і технологія виконання електромонтажних робіт. Тут вказуються технологічні прийоми виконання трудомістких операцій, їх механізації, пропозиції по суміщенню монтажних і налагоджувальних робіт, вказівки з охорони праці, надаються графіки виробництва робіт.

До третього розділу ПВЕР належать завдання безпосередньо для електромонтажного персоналу, в яких вказані відповідальні інженерно-технічні працівники по етапам робіт, відомості вузлів, блоків і конструкцій, що підлягають зборці, необхідні креслення або посилання на типові альбоми, відомості закладних деталей, їх ескізи і місця установки, специфікації на обладнання і матеріали для виконання робіт.

 


Читайте також:

  1. II. Організація і проведення спортивних походів
  2. II. Організація перевезень
  3. II. Організація перевезень
  4. А. Організація Острозького колегіуму – Академії
  5. Автоматизація проектних робіт
  6. Адміністративно-територіальна організація
  7. Аналіз продуктивності праці й заробітної плати
  8. Аналіз фонду заробітної плати.
  9. Аналіз якості продукції та робіт
  10. Антиінфляційна політика. Взаємозв’язок інфляції та безробіття.
  11. Аудит витрат на виробництво продукції, виконання робіт, надання послуг
  12. Аудит готової продукції та продажу товарів, робіт та послуг




Переглядів: 1584

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Загальні принципи проведення електромонтажних робіт | Планування електромонтажних робіт

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.024 сек.