Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Планування електромонтажних робіт

Планування являється однією з головних функцій управління процесом виробництва будівельних робіт, в тому числі і електромонтажних робіт. Однією з задач планування являється знаходження варіантів раціонального взаємозв’язку етапів виробництва електромонтажних робіт. Важливим моментом планування являється взаємне узгодження виконання робіт по часу при умові безперервності їх виконання, особливо при виробництві робіт в діючих електроустановках.

Найбільш простою формою планування робіт являється складання календарного плану-графіку робіт, який являє собою документ, регламентуючий поставку по часу обладнання і комплектуючих виробів, потребу в механізмах, машинах, трудових і енергетичних ресурсах, розподіл капітальних вкладень і об’ємів електромонтажних робіт.

Лінійні календарні графіки робіт являються консервативними в своєму виконанні і відображають тільки одну можливу ситуацію ходу робіт. При виникненні відхилень по часу і по взаємозв’язку між факторами виробництва ця модель має бути скорегована або побудована наново.

Мережеві графіки. При плануванні електромонтажних робіт використовуються мережеві моделі, основними елементами яких являються мережеві графіки. Розробка мережевого графіку починається з встановлення переліку робіт, які необхідно виконати, визначення їх тривалості, раціональної технологічної послідовності і взаємозв’язків між ними.

Основні складові мережевого графіку - події і роботи. Кожна робота, що відображена в графіку, має свою тривалість: детерміновану, встановленими нормативами часу, або імовірну, що встановлена, наприклад, на підставі статистичних даних. Робота може бути фіктивною, яка не потребує трудових затрат, але вказує на можливість початку другої роботи тільки після завершення даної (установка трансформатора можлива тільки після затвердіння залізобетонного фундаменту).

Подія являє собою завершення одної або декількох робіт, що створюють можливість для початку других робіт. На мережевому графіку (рис. 1.2) подія відображується кружком, поділеним на сектори. В верхньому секторі вказується номер події, в лівому -

ранній з можливих термінів здійснення події, в правому - пізній з допустимих термінів здійснення події.

На мережевому графіку робота i-j зображується стрілкою, яка з’єднує дві події - попередню i послідуючу (суцільна стрілка - дійсна робота; пунктирна - фіктивна робота).

Напрямок стрілки показує порядок виконання роботи; тривалість роботи t вказується цифрою біля стрілки.

В якості прикладу розглянемо мережевий графік монтажу електрообладнання трансформаторної підстанції 10/0,4 кВ. Роботи виконуються в прийнятій під монтаж будівельній частині (приміщенні ТП).

 

 

 

Рис. 1.2. Мережевий графік монтажу підстанції 10/0,4 кВ:

1-2 - монтаж освітлення підстанції, t = 3 дні; 2-3 - монтаж панелей щитів (розподільчих, керування, обліку), 8 днів; 2-4 - ревізія, монтаж і наладка силових трансформаторів, 6 днів; 2-5 - монтаж РП 10 кВ, 8днів; 3-5 - фіктивна робота; 3-6 - прокладка контрольних кабелів і силових кабелів 0,4 кВ, 10 днів; 4-8 - ввід кабелів 10 кВ до трансформаторів, 4 дні; 5-7 - ввід и розробка кабелів в камерах РП 10 кВ, 6 днів; 6-7 - розробка і підключення кабелів до щитів 0,4 кВ, 3 дні; 6-11 — перевірка схеми, регулювання апаратури, наладка панелей щитів 0,4 кВ, 7 днів; 7-8 - фіктивна робота; 7-11 - наладка схем РП 10 кВ, 6 днів; 8-9 - фазування кабелів 10 кВ в камерах трансформаторів, 1 день; 9-10 - розробка і під’єднання кабелеів10 кВ до трансформаторів, 2 дні; 9-11 - прив’язка зовнішніх трас кабелів, виконання написів на стінах і дверях підстанції, 1 день; 10-11 - високовольтні випробування кабелів і трансформаторів, 1 день.

 

Коло послідовних робіт, що з’єднує вихідну (1) і завершену (11) події, називається повним шляхом мережевого графіку. Повний шлях, що має найменшу тривалість, називається критичним шляхом. Відповідно рис. 1.2. критичний шлях складає 30 днів. По відношенню до критичного всі інші шляхи мережевого графіку мають резерв часу.

Звичайно розробку і аналіз мережевих моделей виконують в два етапи.

На першому етапі будують мережевий графік і розраховують всі його параметри.

На другому етапі здійснюють аналіз, корегування і оптимізацію мережевого графіку.

Процес оптимізації мережевого графіку по часу полягає в скороченні тривалості критичного шляху. Можна виділити три способи оптимізації.

Перший спосіб полягає в такому корегуванні мережевого графіку, яке дозволяє скоротити тривалість робіт критичного шляху за рахунок ресурсів (трудових і матеріальних), що відведені для робіт, які не лежать на критичному шляху. Ці роботи можуть бути відсунуті на деякий час, оскільки терміни їх виконання не впливають на кінцевий термін.

Другий спосіб оптимізації по часу полягає в зміні топології мережі графіку. Це здійснюється введенням в мережеву модель багатоваріантної технології виконання робіт, встановленням нових шляхів і взаємозв’язків робіт і скороченням критичного шляху.

Третій спосіб оптимізації по часу пов’язаний з розподілом тривалих робіт на окремі роботи (частини робіт), які можна виконувати паралельно.

В цілому система мережевого планування дозволяє наглядно уявити і оцінити організацію електромонтажних робіт, здійснити більш обґрунтоване планування і оперативне управління цими роботами.

 


Читайте також:

  1. Абстрактна модель оптимального планування виробництва
  2. Автоматизація проектних робіт
  3. Алгоритм планування податкових платежів. Вибір оптимального варіанту оподаткування та сплати податків.
  4. Аналіз продуктивності праці й заробітної плати
  5. Аналіз та планування витрат організації на професійне навчання персоналу
  6. Аналіз фонду заробітної плати.
  7. Аналіз якості продукції та робіт
  8. Антиінфляційна політика. Взаємозв’язок інфляції та безробіття.
  9. Аудит витрат на виробництво продукції, виконання робіт, надання послуг
  10. Аудит готової продукції та продажу товарів, робіт та послуг
  11. Бар’єри стратегічного планування та заходи щодо їх подолання
  12. Безпека виконання робіт.




Переглядів: 1425

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Організація електромонтажних робіт | Охорона праці при виконанні електромонтажних робіт

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.