Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Охорона праці при виконанні електромонтажних робіт

Підготовка до виробництва електромонтажних робіт

До початку виконання електромонтажних робіт на об’єкті мають бути виконаними наступні заходи:

- отримана підрядником проектно-технічна документація, затверджена штампом замовника «до виробництва робіт»;

- узгоджені між підрядником і підприємствами-постачальниками графік поставки обладнання з врахуванням технологічної послідовності виконання робіт, перелік складного електрообладнання, що монтується з притягненням шефмонтажного персоналу підприємств-постачальників, умови транспортування до місця монтажу важкого і великогабаритного електрообладнання;

- підготовлені приміщення для розташування бригад робочих, інженерно-технічних працівників, виробничої бази, а також для складування матеріалів і інструменту;

- здійснена прийомка по акту будівельної частини під монтаж електрообладнання;

- виконані передбачені нормами і правилами заходи з охорони праці, протипожежній безпеки, охорони навколишнього середовища.

В процесі прийомки обладнання в монтаж виконується його огляд, перевірка комплектності (без розібрання), перевірка наявності і терміну дії гарантій підприємств-виробників. Результати огляду оформлюються відповідним актом.

Електрообладнання при монтажі відкриттю и ревізії не підлягає, за виключенням, коли це передбачено державними і галузевими стандартами або технічними умовами, а також випадків тривалого зберігання обладнання з порушенням заводських інструкцій. Розбирати обладнання, яке прибуває опломбованим з підприємства-виробника, забороняється.

Деформоване і пошкоджене електрообладнання підлягає монтажу тільки після усунення пошкоджень і дефектів.

Електрообладнання, на яке закінчився нормативний термін зберігання, що вказаний в державних стандартах або технічних умовах, приймається в монтаж тільки після проведення передмонтажної ревізії, виправлення дефектів і проведення випробувань. Результати проведених робіт повинні бути занесені в формуляри, паспорта і іншу супроводжувальну документацію на обладнання, повинен бути складений акт про проведення вказаних робіт.

Приміщення закритих розподільчих пристроїв, фундаменти під електрообладнання здаються під монтаж с повністю закінченими будівельними і обробними роботами. Здача-прийомка приміщень і фундаментів для установки складного і дорогого обладнання, монтаж якого буде виконуватися з притягненням шефмонтажного персоналу, проводиться сумісно з представниками підприємства, що виконує шефмонтаж.

До початку електромонтажних робіт, наприклад, на відкритих розподільчих пристроях генпідрядник повинен закінчити планування території, спорудження під’їзних шляхів, кабельних каналів, встановити шинні і лінійні портали, побудувати фундаменти під електрообладнання, огородження навколо розподільчого пристрою, резервуари для аварійного скиду масла, підземні комунікації.

В конструкціях порталів і фундаментів під обладнання розподільчих пристроїв повинні бути встановлені передбачені проектом закладні частини і кріпильні деталі, необхідні для кріплення гірлянд ізоляторів і обладнання. В кабельних каналах і тунелях повинні бути встановлені закладні деталі для кріплення кабельних конструкцій. Повинно бути також закінчено спорудження водогону і передбачених проектом автоматичних пристроїв пожежогасіння.

В будівлях і спорудах, які здаються під монтаж електрообладнання, генпідрядником або прямим будівельним підрядником повинні бути виконані передбачені архітектурно-будівельними кресленнями постійні прорізі, ніші, отвори в стінах і перекриттях, що необхідні для переміщення електрообладнання і монтажу низьковольтних електричних мереж і контрольних кабелів. Після виконання електромонтажних робіт генпідрядник зобов’язаний здійснити замуровування тимчасових отворив, борозен, ніш і гнізд.

 

Важливим моментом в організації електромонтажних робіт являється підготовка і забезпечення безпечних умов праці. Всі підготовчі заходи в цьому плані мають бути закінчені до початку виконання робіт і прийняті по акту про виконання вимог з охорони праці.

Обов’язки по забезпеченню безпечних умов праці покладаються на підрядника, який розробляє організаційно-технологічну документацію по виконанню робіт (ПВЕР), яка вміщує конкретні проектні рішення, що визначають технічні засоби і методи робіт, які забезпечують виконання нормативних вимог охорони праці.

Вихідними даними для розробки таких рішень являються:

- вимоги нормативних документів і стандартів з охорони праці;

- типові рішення по забезпеченню вимог охорони праці, довідникові посібники і каталоги засобів захисту працюючих;

- інструкції заводів-виробників машин, механізмів, обладнання, матеріалів і конструкцій по забезпеченню охорони праці в процесі їх використання.

При розробці проектних рішень по організації монтажних майданчиків необхідно виявити небезпечні виробничі фактори, які пов’язані з технологією і умовами виконання робіт, визначити і вказати в організаційно-технічній документації зони їх дії.

Електромонтажні роботи можуть бути пов'язані як з будівництвом нових об’єктів (нових підстанцій, ліній електропередачі), також з с реконструкцією існуючих. В другому разі електромонтажні роботи відносяться до робіт, що виконуються в діючих електроустановках. Тут до зон з небезпечними виробничими факторами відносяться всі роботи поблизу струмоведучих частин діючої електроустановки. На виконання таких робіт повинен оформлятися наряд-допуск, при виконанні робіт - дотримуватися технічних і організаційних мір безпеки. Вказані заходи повинні виконуватися також при роботах в компресорних, з повітрозбірниками, використанням балонів з газом при газозварювальних роботах.

Електромонтажні роботи в діючих електроустановках, як правило, повинні здійснюва- тися після зняття напруги з усіх струмоведучих частин, що знаходяться в зоні робіт, їх від’єднання від діючої частини електроустановки, забезпечення видимих розривів електричного кола і заземлення від’єднаних струмоведучих частин. Зона виконання робіт повинна бути відділена від діючої частини електроустановки суцільним або сітчастим огородженням, що заперечує проходу в цю частину монтажному персоналу, повинні бути вивішені плакати безпеки.

Виділення для монтажної організації зони виконання робіт, прийняття мір по попередженню помилкової подачі в неї напруги, огородження від діючої частини з вказуванням місць проходу персоналу и проїзду механізмів повинні оформлятися актом-допуском.

Допуск електромонтажників до робіт в діючих електроустановках повинен здійсню -ватися персоналом експлуатуючої організації і оформлюється в письмовому вигляді з вказуванням складу бригади і групи по електробезпеці кожного члена бригади. Наряд-допуск видається керівнику робіт (виконробу, майстру, менеджеру) на термін, необхідний для виконання заданого об’єму робіт. Персонал електромонтажних організацій перед допуском до роботи в діючих електроустановках повинен бути проінструктований з питань електробезпеки на робочому місці особою, яка допускає до роботи, яка зобов’язана здіснювати контроль за виконанням передбачених в наряді-допуску заходів по забезпе -ченню безпеки виконання робіт.

Експлуатаційний персонал несе відповідальність за збереження тимчасових огород- жень робочих місць, попереджувальних плакатів і попередження подачі робочої напруги на відключені струмоведучі частини, дотримання членами бригади монтажників безпечних відстаней до струмоведучих частин, що залишилися під напругою.

Роботою електромонтажної бригади повинен керувати грамотний і досвідчений інженерно-технічний працівник підрядної організації, який повинен правильно розставити людей і механізми, забезпечити виконання вимог експлуатаційного персоналу.

Важливими елементами високої якості і безпечності робіт являються відповідна кваліфікація і висока дисциплінованість електромонтажного і експлуатаційного персоналу. При відсутності цих властивостей навіть самим ретельним чином розроблені ПВЕР не гарантують від виробничого травматизму, браку при монтажі дорогого обладнання, подачі напруги в зону виконання робіт.

 


Читайте також:

  1. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  2. V. ЗЕМЕЛЬНІ РЕСУРСИ. ОХОРОНА НАДР ТА ПРОБЛЕМИ ЕНЕРГЕТИКИ
  3. VI. ОХОРОНА ФЛОРИ І ФАУНИ
  4. Автоматизація помпових станцій підкачування і перекачування. Охорона праці під час експлуатації систем автоматизації.
  5. Автоматизація проектних робіт
  6. Адаптація працівників.
  7. АДАПТОВАНА ДО РИНКУ СИСТЕМА ФОРМУВАННЯ (НАБОРУ) ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ ПЕРСОНАЛУ. ВІДБІР ТА НАЙМАННЯ НА РОБОТУ ПРАЦІВНИКІВ ФІРМИ
  8. Адміністративні правопорушення в галузі охорони здоров'я. Адміністративна відповідальність медичних працівників.
  9. Акти з охорони праці в організації.
  10. Акти з охорони праці, що діють в організації, їх склад і структура.
  11. Алкоголізм і безпека праці.
  12. Аналіз ефективності діяльності працівників банку




Переглядів: 5180

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Планування електромонтажних робіт | Індустріалізація і механізація електромонтажних робіт

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.027 сек.