Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Енергетика

Сильними забруднювачами довкілля є ТЕЦ, ТЕС і ГРЕС. Поглинаючи величезну кіль-кість нафтопродуктів, газу і вугілля, викидають в атмосферу мільйони кубометрів шкідливих газів, аерозолей і сажі, захаращують сотні гектарів землі шлаками і золою.

В Україні ТЕС виробляють приблизно 55-60 % електроенергії. Загальна кількість ви-кидів сягає 2,3-2,5 млн. т/рік. Решту енергії виробляють ГЕС (вважаються екологічно найбез-печнішими) і АЕС. Найбільші ГЕС зосереджені на Дніпрі (Київська, Канівська, Кременчуць-

ка, Дніпродзержинська, Запорізька, Каховська). В процесі створення каскаду водосховищ було затоплено біля 7 тис. км2 заплавних земель. Водосховища перетворилися на нагромад-жувачів відходів і забруднень із прилеглих регіонів. Знизилась інтенсивність процесів само-очищення Дніпра, рибопродуктивність, регулярно відбувається «цвітіння» води.

Екологічно необґрунтованим є розміщення на території України 5 АЕС (14 енерго-блоків) - Чорнобильської, Рівненської, Хмельницької, Запорізької і Південноукраїнської. Збе-рігається загроза нових аварій на АЕС, актуальна проблема поховання ядерних відходів і в недалекому майбутньому (після вироблення встановленого ресурсу) ліквідації та поховання самих АЕС. Це складний, небезпечний і дорогий процес.

Транспорт -автомобільний, залізничний, водний, повітряний - ще одне джерело заб-бруднення природи України. Викиди забруднювачів автотранспортом у середньому за рік становлять близько 5,5 млн. т (39 % усього обсягу викидів в Україні). У великих містах за-бруднення повітря вихлопними газами часом досягає 70-90 % загального рівня. Більше 20 % транспортних засобів експлуатується з перевищенням установлених нормативів умісту шкід-ливих речовин у відпрацьованих газах.

Транспортна мережа в Україні густа, кількість й активність автотранспорту в містах ве-ликі, і шкоду довкіллю він завдає дуже відчутну. Причини - застарілі конструкції двигунів, використовуваний бензин, погана організація руху на перехрестях. У відпрацьованих газах автомобілів близько 280 різних шкідливих речовин (канцерогенні бензпірени, оксиди азоту, свинець, ртуть, альдегіди, оксиди вуглецю і сірки, сажа, вуглеводні). В країні експлуатується понад 1 млн. вантажних автомобілів і понад 2,5 млн. легкових. Від транспортних газів і шуму потерпають усі міста України, особливо великі.

Залізничний транспорт екологічно чистіший, особливо електричний. Проблемою стало сильне забруднення залізниць нечистотами, що викидаються з вагонних туалетів. Забрудню-ється смуга завширшки в кілька метрів обабіч колій, що особливо в теплі сезони року, спри-чинило захворювання шлунка і легень у багатьох пасажирів, залізничників.

Певної шкоди Дніпру, іншим річкам, водосховищам, Чорному, Азовському морям зав-дає водний транспорт через недодержання правил перевезень і перекачування нафтопродук-тів, аварії, очищення танкерів, змиви, шумові, вібраційні впливи і хвилі, що руйнують береги водосховищ.


Читайте також:

  1. БІОЕНЕРГЕТИКА:УТВОРЕННЯ АТФ
  2. БІОЕНЕРГЕТИКА:УТВОРЕННЯ АТФ
  3. Воднева енергетика
  4. Електроенергетика
  5. Енергетика
  6. ЕНЕРГЕТИКА І КІНЕТИКА РЕАКЦІЙ.
  7. Енергетика картин
  8. Енергетика мовлення
  9. Енергетика м’язового скорочення. Теплоутворення.
  10. Енергетика, металургія і хімічні виробництва – основні джерела токсичних відходів
  11. Основні джерела антропогенного забруднення довкілля. Основні техногенні забруднювачі й методи їх контролю. Енергетика та екологія. Енергозбереження




Переглядів: 889

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Джерела забруднення довкілля України. Екологічна криза, причини і наслідки | Комунальні стоки

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.