Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Методи, прийоми та процедури аудиту фінансової звітності

Лекція 5. Методи аудиту фінансової звітності та критерії її оцінювання

План лекцій

5.1. Методи, прийоми та процедури аудиту фінансової звітності.

5.2. Критерії оцінювання фінансової звітності.

5.3. Мета і завдання аудиту фінансової звітності.

5.4. Методика аудиту фінансової звітності.

 

 

Методика аудиту – це застосування сукупності методів, прийомів та процедур, які дають можливість провести аудит системно, в найбільш доцільній послідовності.

Метод – це сукупність прийомів і способів, за допомогою яких оцінюється стан об’єктів, що підлягають аудиторському дослідженню.

В аудиті застосовують загальнонаукові методи дослідження: аналіз та синтез, індукція та дедукція, конкретизація, аналогія, системний аналіз, спостереження й експеримент, ідеалізація і формалізація, гіпотеза й аналогія, вимірювання та обчислення, опитування і порівняння тощо.

До спеціальних методів аудиту прийнято відносити: органолептичні (методи фактичного контролю), розрахунково-аналітичні, документальні.

Органолептичні методи: інвентаризація, контрольні заміри робіт, технологічний контроль, хіміко-технологічний контроль, експертизи, службові розслідування, вибіркові й суцільні спостереження, усне опитування.

Розрахунково-аналітичні методи: економічний аналіз, статистичні розрахунки, економіко-математичні методи.

Документальні методи аудиторського контролю: дослідження документів, перевірка відображення господарських операцій у бухгалтерському обліку.

Дослідження документів – спосіб документального контролю вірогідності, доцільності, ефективності господарських процесів, відповідності їх нормативним правовим актам.

Методи і прийоми аудиту виконуються на практиці у певному порядку, який визначається застосованим способом аудиту. Найбільш розповсюдженими способами аудиторської перевірки є суцільний, вибірковий, комбінований, систематизований, хронологічний.

Суцільний спосіб полягає в тому, що перевіряється вся фінансово-господарська діяльність об’єкта в цілому, всі наявні документи. Спосіб дає об’єктивні результати, проте є доволі трудомісткім.

Вибірковий спосіб передбачає перевірку лише частини документів. перевагою способу є значна економія часу і праці. Проте, доцільно використовувати тільки під час перевірки типових господарських операцій.

Комбінований спосіб полягає у дослідженні документів, що поєднує хронологічний і систематизований способи, тобто певні документи в порядку їх виконання, а інші – за економічно-однорідними операціями.

Систематизований спосіб передбачає систематизацію документів за певними ознаками – ціни, джерела поставки, види матеріальних запасів тощо.

Хронологічний спосіб – перевірка документів здійснюється без попереднього групування чи систематизації операцій, а за датою їх складання Дікань, Л.В.

Для дослідження і перевірки фінансової звітності застосовуються різні процедури.

Аудиторська процедура – це певний порядок і послідовність дій аудитора для отримання необхідних фактів для формування висновків аудитора на конкретній ділянці аудиту. До аудиторських процедур відносять вибірку, аналітичні процедури, перевірку, спостереження, опитування та підтвердження, підрахунок.

Аудиторська вибірка (АВ) – означає застосування аудиторських методів, прийомів і процедур стосовно менш ніж 100% бухгалтерських записів або показників фінансової звітності, котрі дають змогу аудитору отримати аудиторські докази (факти) і, оцінивши окремі відібрані дані, поширити дієвість цих доказів (фактів) на всю сукупність даних.

Вибіркове дослідження передбачає застосування методів аудиту не до генеральної сукупності, а до визначеної сукупності , що відібрана за правилами.

Аудиторська вибірка може бути двох видів: на відповідність і по суті.

АВ на відповідність (атрибутивна перевірка) полягає в установленні норм внутрішнього контролю. Наприклад: перевірка наявності дозволу керівництва на оплату рахунку-фактури.


Читайте також:

  1. Абсолютні показники фінансової стійкості
  2. Абсолютні показники фінансової стійкості та її типи
  3. Алгоритм проведення внутрішнього аудиту.
  4. Аналіз консолідованої звітності
  5. Аналіз руху грошових коштів у контексті нової фінансової звітності Важливим завданням аналізу фінансового стану підприємства є оцінка руху грошових коштів підприємства.
  6. Аналіз фінансової незалежності підприємства
  7. АНАЛІЗ ФІНАНСОВОЇ СТІЙКОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
  8. Аналіз фінансової стійкості підприємства
  9. Аналіз фінансової стійкості підприємства
  10. Аналіз фінансової стійкості підприємства.
  11. Аналіз фінансової стійкості підприємства.
  12. Аналіз фінансової стійкості та ліквідності підприємства.




Переглядів: 3688

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Види аудиторських висновків та умови їх надання | Критерії оцінювання фінансової звітності

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.