Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Культ в буддизмі

Культ, зовнішня сторона займає в буддизмі важливе місце. Практично все віровчення буддизму втілено в обряди, храми, свята, ікони, публічні процесії. Нашу льодину, яка потрапляє в країни будди­стів вражає величезна кількість храмів, ступ, культових споруд, скульптур Будди і чисельних богів, бодхісатв, девів тощо.

Головним святом буддистів є свято Пракріті - “тричі святий день”. Він завжди відзначається в день травневого повнолуння. Вважається що саме в цей день Будда народився, просвітився і помер.

Великою шаною і релігійним поклонінням в буддизмі оточено духівництво. Монахи живуть лише за рахунок подаянь віруючих. Порада монаха виконується кожним віруючим з радістю і точно. Саме велике покарання для віруючого - це коли монах не приходить до нього за пожертвуванням, не розмовляє з ним, сторониться його. В деяких напрямках буддизму, на приклад - в ламаїзмі, священик називається “Лама” - “Toй, вище якого нічого не може бути”. Керівники великих монастирів вважаються втіленням одного з богів, а глава ламаїзму в Тібеті Далай-лама та Панчен-лама вважаються за самих богів.

Буддизм є релігією політеїзму – пропагує віру в існування багатьох богів. В святому письмі буддизму згадуються всі боги релігії брахманізму: і Брахма, і Вишну, і Шіва, і Крішна ... Коли ж буддизм вийшов за межі Індії, він в свій пантеон включив всіх богів місце­вих народів. Таким чином буддизм органічно зливався з релігійними віруваннями і культом інших релігій. А тому в буддизмі можна зустріти монаха, яких подібно шаману виганяє з хворої людини злих духів хвороби, і в той же час великоосвіченого богослова, який трактує про єдиного Бога, теорію відносності, сучасний екзистенціалізм та власне релігійне уявлення і культ самого Будди. Величезні скуль­птури то в одинці то біля храмів зображують Будду в різних позах: в позі Лотоса, в позі Лева ... Ось Будда під деревом Бодхі, а тут - на узвишші оголошує свою Бенераську промову оленям та 5 учням. На місцях збереження зуба Будди, його пальця, волосся - побудовані величезні, дивовижної краси храми. Віра буддистів в нірвану, куди душа віруючого випадає з сансари, призвела до вірування впіслясмертний рай на чолі з богом Амітабою. В буддизмі знайшла місце також віра і культ прийдешнього, чергового будди – Спасителя Майтрейя. В ламаїзмі знайшли своє застосування так звані вітряні млини. Їх виготовляють таким чином: на листках паперу, кори дерева, пергаменту чи тканини пишуть молитви, прикріплюють їх на вітрилі. Вважається, що за кожним обертом вітряка раз прочитують­ся всі написані молитви. Більше обертів - більше молитов.

Зустрівшись з китайськими релігійними віруваннями буддизм преобразувався в Дзен-буддизм (Китайський буддизм). В ньому важливе місце займають вправи мовчання, роздумування, споглядання. Коли ця практика культових дій була перенесена на грунт християнських та мусульман­ських вірувань, то вона вже на своїй власній формі стимулювала так званні медитації (мовчальництво) християн чи мусульман.


Читайте також:

  1. VI . Екзаменаційні питання з історії української культури
  2. АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ У ГАЛУЗІ КУЛЬТУРИ
  3. Амстердам, Дельфт — осередки культури Нідерландів
  4. Англійський сад - нове слово в європейській парковій культурі.
  5. Античні міста-держави на півдні України, їх культурні традиції.
  6. Артефакти культури. Знання, цінності і регулятиви як три основних види смислів культури.
  7. Архаїчні культури на території України. Трипільська культура та її здобутки.
  8. Атрибутивні ознаки і властивості культури
  9. Аускультація живота.
  10. Багатоманітність і взаємодія культур
  11. Біологічне, соціальне й культурне в людині
  12. Біохімічна ОБГРУНТУВАННЯ МЕТОДИКИ занять фізичною культурою і спортом з особами різного віку та статі




Переглядів: 1193

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Основи віровчення буддизму | Особливості християнського світогляду

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.