Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Туристичний продукт та його складові

 

Згідно Закону України «Про туризм» туристичний продукт (ТП) – це заздалегідь розроблений комплекс туристичних послуг, що поєднує не менше двох таких послуг, що реалізуються або пропонуються для реалізації за певною ціною, до складу якого входять послуги перевезення, послуги розміщення та інші туристичні послуги, не пов'язані з перевезенням і розміщенням (послуги з організації відвідин об'єктів культури, відпочинку і розваг, реалізації сувенірної продукції і тому подібне).

Дуже важлива відмінність туристичного продукту від туристичної послуги полягає в тому, що якщо туристична послуга може бути придбана і спожита тільки в місці її виробництва, то туристичний продукт може бути придбаний і за місцем проживання, але спожитий тільки в місці виробництва туристичних послуг. Це кардинальна відмінність і використовують турагенти, коли продають вам путівку в подорож. Набуваючи путівки, турист ще не набуває туристичних послуг, хоча вже і заплатив гроші, але набуває гарантій відпочинку.

Рівень сервісу при наданні послуг може розрізнятися. Тобто залежно від категорії туристів, на яку він розрахований, турпродукт теж може мати різні категорії. Тобто до нього можуть пред'являтися великі або менші вимоги. У літературі це називається рівнями туристичного продукту.

Розрізняють три рівні підготовки турпродукту:

1. Турпродукт за задумомрозробляється до рівня задоволення мінімальних потреб туристів, пов'язаних з їх конкретним бажанням зробити тур. Можна сказати, що це турпродукт первинної стадії підготовки, або низького ступеню якості. Насправді продається не послуга, а можливістьзадовольнити потребу.

2. Турпродукт в реальному виконаннівже включає певний комплекс турпослуг на маршруті, а також припускає безпеку, економічність, комфорт, престижність туру, рівень якості подорожі, що дозволяє реалізувати задум продукту з урахуванням сучасних вимог до туристичної діяльності.

3. Турпродукт з підкріпленням. Він включає додаткові компоненти: максимальну швидкість обслуговування, велику інформацію і рекламу, консультацію клієнта, високу якість обслуговування.

Іноді туристичний продукт асоціюють з поняттям «турпакет» – основним (обов'язковим) комплексом послуг, що надаються в подорожі по індивідуальному або груповому плану, який має серійний характер.

Ще одним визначенням є «Тур»– це подорож в конкретно певний термін, за певною програмою і з обумовленим комплексом послуг, що продаються в одному «пакеті».


 


Читайте також:

 1. I. Теорія граничної продуктивності і попит на ресурси
 2. II. Ріст репродуктивних бруньок
 3. АКТУАЛЬНI ПРОБЛЕМИ І ЗАВДАННЯ КУРСУ РОЗМIЩЕННЯ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНИ
 4. Аналіз продуктивності праці
 5. Аналіз продуктивності праці й заробітної плати
 6. Аналіз продуктивності праці.
 7. Аналіз процесу і продуктів діяльності.
 8. Аналіз факторів впливу на обсяги виробництва суспільного продукту.
 9. Б. Новостворена вартість, яка складається з вартості необхідного продукту (НП) і вартості додаткового продукту ( ДП).
 10. Багатопродуктового виробництва, тис. грн.
 11. Баланс основних продуктів харчування в Україні, тис. т
 12. Бізнес-план підприємства: сутність та складові
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Чинники розвитку туризму | Сегментація ринку туристичних послуг

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.