Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Лекція 11. Нормативно-правове та організаційне забезпечення реконструкції історичних міст

Захист традиційного характеру історичного середовища регулюється розділом VІ Закону України «Про охорону культурної спадщини” від 25 жовтня 2001 року № 2768 – ІІІ, який передбачає: «З метою захисту традиційного характеру середовища окремих пам’яток, комплексів (ансамблів) навколо них повинні встановлюватись зони охорони пам’яток: охоронні зони, зони регулювання забудови, зони охоронюваного ландшафту, зони охорони археологічного культурного шару. З метою захисту традиційного характеру середовища населених місць вони заносяться до списку історичних населених міст України…»

Питання охорони історичного середовища, пам’яток історії та мистецтва регулюються також ДБН 369 – 92 (розділ 11):

«11.1. В плануванні та забудові міських і сільських поселень слід додержуватись вимог законодавства України про охорону та використання пам’яток історії та культури, відповідних інструкцій та методичних вказівок.

11.2. Обліку та збереженню в плануванні та забудові підлягають будівлі та споруди, їх ансамблі та комплекси, містобудівельні формування, цінні в художньому відношенню ландшафти, твори монументального мистецтва, археологічні об’єкти, пам’ятні місця, що мають історичну, наукову, художню чи іншу культурну цінність, та віднесені до категорії пам’яток історії і культури республіканського та місцевого значення, а також пам’ятки, що знов виявлені у процесі досліджень».

11.4. Поряд з будівлями та спорудами – пам’ятками історії та культури – при проектуванні необхідно зберігати цінний природний ландшафт та пам’ятки природи, видові точки і зони, звідкіля розкриваються види на пам’ятки та їх комплекси.

11.6. Необхідно передбачати спадкоємність в архітектурно-містобудівному розвитку поселень, враховувати особливості історичного середовища (комплекс планування, що склалося, та відповідної йому забудови), що характеризуються специфічними для конкретного поселення та етапів його розвитку співвідношеннями об’ємів архітектурних споруд і відкритих проектів, умовами зорового сприйняття пам’яток та їх комплексів, зв’язками з природним ландшафтом.

11.7. Проекти планування і забудови міст з цінним історико-культурним надбанням можуть виконуватись тільки після відповідних передпроектних досліджень, на основі яких складаються історико-архітектурні опорні планиі проекти зон охорони пам’яток історії та культури цих поселень. Ці документи в якості обов’язкових входять до складу генеральних планів.

11.8. При плануванні і забудові міських та сільських поселень необхідно враховувати зони охорони пам’яток історії і культури: охоронні зони, що включають території пам’яток (земельні ділянки пам’яток в їх історичних та природних межах) з доповненням ділянок прилеглих територій, у межах яких забезпечується фізична збереженість пам’яток та їх найближчого історичного оточення (середовища), а також оптимальні умови візуального сприйняття пам’яток (у межах 350 – 500 м).

11.9. Необхідно суворо притримуватись режимів зон охорони, що конкретизовані стосовно специфіки населеного пункту. В цілому на заповідні території та охоронні зони розповсюджується принцип регенерації середовища, на зони регулювання забудови – режим реконструкції з обмеженим, частковим та активним перетворенням середовища.

 

Література: [1, 5, 15, 16, 17, 19, 20, 21, 22]

 


Читайте також:

  1. I. Введення в розробку програмного забезпечення
  2. II.1 Програмне забезпечення
  3. III. Етапи розробки програмного забезпечення
  4. Адвокатура — неодмінний складовий елемент механізму забезпечення прав людини.
  5. Адміністративно-правові методи забезпечення економічного механізму управління охороною довкілля
  6. Алгоритм розробки техніко-економічного обґрунтування будівництва нового та реконструкції діючих підприємств харчування.
  7. Аналіз програмного забезпечення з управління проектами.
  8. Апаратне забезпечення USB
  9. Апаратне забезпечення мереж
  10. Аудит формування і використання власного капіталу та забезпечення зобов'язань.
  11. Біографії історичних діячів
  12. Біохімічний контроль за розвитком систем енергозабезпечення




Переглядів: 1041

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Лекція 10. Сучасна практика реконструкції історичних міст | Лекція 12. Передпроектний аналіз історичної забудови міст та історико-опорний план

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.