Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Торгове законодавство

В цілому торгове законодавство, справляючи істотний вплив на конкуренцію, тісно пов'язане із законами з питань конкуренції. В принципі, можна було б заборонити в якості одного з видів антиконкурентної практики демпінг, що у міжнародній торгівлі рівнозначний хижацькому встановленню цін. Однак самі антидемпінгові норми при їх застосуванні можуть викликати дуже відчутні антиконкурентні побічні наслідки. Наприклад, у деяких випадках антидемпінгові заходи можуть ізолювати місцеві ринки від впливу зовнішньої конкуренції і підсилювати пануюче положення на такому ринку декількох фірм чи картелю. Конкуренція може бути дезорганізована субсидіями; антиконкурентний побічний ефект можуть породжувати і компенсаційні мита. До “несумлінної торговельної практики” звичайно відносять і демпінг, і субсидії. Закрити ринок для імпортної конкуренції можуть і захисні заходи. З іншого боку, конкурентне законодавство забороняє імпортні й експортні картелі, що спричиняють безпосередній вплив на торгівлю. Крім цього, неважко уявити собі можливості дискримінаційного застосування конкурентного законодавства, що певною мірою може призвести до протекціонізму і спричинити несприятливі наслідки для торгівлі.

 

Прямі іноземні інвестиції (ПІІ)

Правові норми, що стосуються конкуренції і ПІІ, дуже тісно пов’язані між собою. По-перше, норми, які обмежують ПІІ, передбачають, наприклад, вимоги стосовно використання певної частки місцевих деталей чи ресурсів у готовому виробі, також вимоги стосовно мінімальних розмірів експорту. Такі норми використовувалися як інструмент регулювання поведінки ТНК, які здійснювали операції за кордоном через свої дочірні підприємства.

По-друге, норми регулювання ПІІ, передбачаючи податкові пільги або особливий режим імпорту ресурсів, створюють антиконкурентні умови для тих місцевих фірм, які не отримують таких пільг.

По-третє, у випадку злиття чи придбання місцевих фірм закордонними компаніями можливі монопольні ситуації або захоплення пануючих позицій на ринку. Норми конкурентного законодавства, що застосовуються на абсолютно недискримінаційній основі, мабуть, залишаються найбільш оптимальним засобом усунення можливих несприятливих наслідків ПІІ, особливо в тих країнах, де останні обмежуються менш жорстко.

Нарешті, як вже зазначалося, конкурентне законодавство поширюється на всі компанії, що здійснюють свою діяльність у межах національних кордонів, і, відповідно, на дочірні підприємства зарубіжних фірм. Це з одного боку створює захист для зарубіжних компаній від бойкоту місцевими картелями, від обмежувальних вертикальних угод, а з іншого – страхує вітчизняних виробників від того, щоб, виходячи на місцевий ринок, зарубіжні компанії не приносили із собою практику участі в торгах з таємною змовою, обмеженням торгівлі в інших формах, включаючи зловживання пануючим положенням на ринку.


Читайте також:

  1. Cистеми безпеки торговельних підприємств
  2. Аграрне право та законодавство США, Німеччини, Франції, Великої Британії, Ізраїлю, Польщі, Росії
  3. Адміністративне законодавство
  4. Адміністративне законодавство
  5. Адміністративно-правовий статус торговельного підприємства
  6. Активами торговельного підприємства
  7. Антишумове законодавство
  8. Архівне законодавство і відомчі архіви
  9. Банківське законодавство
  10. Будівельне законодавство
  11. Види зовнішньоторговельної політики
  12. Використання можливостей текстового редактора WORD у торговельному менеджменті. Формування документів та звітів для торговельного менеджменту




Переглядів: 578

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Регулювання цін | Структурний контроль і контроль за діловою практикою

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.