Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Експлозія- це глибоке і інтенсивне емоційне переживання. Ф. Перлз [14] розрізняє чотири типи експлозії: скорбота, гнів, радість, оргазм.

Основна мета гештальттерапії полягає в інтеграції фрагментованих частин особистості.

В процесі гештальттерапії на шляху до розкриття своєї дійсної індивідуальності пацієнт проходить через п'ять рівнів, які Ф. Перлз [14 ] називає рівнями неврозу.

Перший рівень - фальшиві відносини, ігри і ролі. Невротична особа відмовляється від реалізації власного “Я”.

Хворий неврозом живе згідно очікуванням інших людей. В результаті його власні цілі і потреби виявляються незадоволеними, він випробовує фрустрацію, розчарування і безглуздя свого існування.

Другий рівень - фобічний, пов'язаний з усвідомленням фальшивої поведінки і маніпуляцій.Але коли пацієнт уявляє собі, які наслідки можуть виникнути, якщо він почне поводитися щиро, його охоплює відчуття страху. Людина боїться бути такою, якою є, боїться, що суспільство піддасть її остракізму.

Третій рівень - безвихідь. Характеризується тим, що людина не знає, що робити, куди рухатися. Вона переживає втрату підтримки ззовні, але ще не готова або не хоче використовувати власні ресурси, знайти внутрішню точку опори. В результаті людина дотримується статусу кво, боячись пройти через безвихідь.

Четвертий рівень - імплозія. Це стан внутрішнього сум'яття, відчаї, огида до себе, обумовлене повним усвідомленням того, як людина обмежила і подавила себе. На цьому рівні індивід може випробовувати страх смерті. Такий стан пов'язаний із залученням величезної кількості енергії до зіткнення протиборчих сил усередині людини; тиск, що виникає внаслідок цього, як йому здається, загрожує йому знищенням.

П'ятий рівень - експлозія (вибух). Досягнення цього рівня означає формування автентичної особистості, яка знаходить здібність до переживання виразу своїх емоцій.

Експлозія дійсної скорботи є результатом роботи, пов'язаної з втратою або смертю близької людини. Гнів і радість пов'язані з розкриттям автентичної особистості і справжньої індивідуальності. Оргазм - результат роботи з особами, сексуально заблокованими.

Основним теоретичним принципом гештальттерапії є переконання в тому, що здібність індивіда до саморегуляції нічим не може бути адекватно замінена. Тому особлива увага приділяється розвитку у пацієнта готовності ухвалювати рішення і робити вибір. Саморегуляція здійснюється в сьогоденні, гештальт виникає в даний момент”, а психотерапевтична допомога здійснюється суто в ситуації “зараз”.

Феноменологічний підхід диктує принципи і технічні процедури в гештальтпсихології; і ті, та інші пов'язані з сьогоденням. Основними є принципи “зараз”, “я-ти”, а також принцип суб'єктивації висловів, континуум свідомості.

Технічні процедури в гештальтпсихології називаються іграми. Це різноманітні виконувані пацієнтами за пропозицією психотерапевта дії, які сприяють більш безпосередній конфронтації із значущим і змістом, і переживаннями [13; 14; 17].

 


Читайте також:

  1. Важливою ознакою класифікації є принцип побудови перетворювачів кодів, згідно з яким їх можна поділити на чотири групи.
  2. Визначення коефіцієнтів чотириполюсника за дослідами неробочого ходу та короткого замикання.
  3. Визначення коефіцієнтів чотириполюсника за матрицею власних та взаємних опорів методу контурних струмів.
  4. Відомі чотири основні історичні типи організації соціальної нерівності — рабство, касти, стани і класи.
  5. Запис рівнянь чотириполюсника через вторинні параметри.
  6. Каскадне з’єднання чотириполюсників.
  7. Логіко-структурний аналіз конфлікту в мас-медіа. Чотири види конфліктів за В. Різуном. Причини медіаконфліктів.
  8. Матриці чотириполюсника.
  9. Можна виділити чотири основних параметри, що визначають соціально-психологічну характеристику організованої злочинності.
  10. Паралельне з’єднання чотириполюсників.
  11. Перелік позначень, наведених у законі, що не можуть бути визнані як знак для товарів і послуг, поділяється на чотири групи.




Переглядів: 892

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Критичний аналіз гештальттерапії | Тема 9. Туристичні та екскурсійні послуги

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.