Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Вплив колективу на поведінку працівників.

Колектив відіграє значну роль в житті кожної людини. В його рамках задовольняються потреби людей в спілкуванні, діловій взаємодії, належності, в колективі людина в необхідних випадках одержує підтримку і захист, знаходить визнання власних успіхів і досягнень.

Взаємодія людини і колективу має двосторонній характер: людина своїми діями сприяє вирішенню групових завдань, але і колектив значно впливає на мотивацію робітника, сприяє задоволенню його потреб безпеки, належності, поваги, самореалізації та інших. В колективах з добрими взаємовідносинами, з активною спільною діяльністю люди мають кращі здоров’я і мораль, більш захищені від зовнішнього впливу і працюють продуктивніше, ніж люди, які знаходяться в певній ізоляції при виконанні самостійної роботи.

Але колектив не тільки допомагає людині вдосконалювати свої професійні якості. Він змінює її поведінку, мотиваційну сферу, сприяє висуненню на перший план зовсім інших потреб, мотивів і інтересів.

Вплив колективу на зміни мотивації людини проявляється в наступному.

1.Відбуваються зміни таких характеристик робітників, як сприйняття, мотивація, сфера уваги, система оцінок. Людина поширює сферу власної уваги за рахунок зростання інтересу до поведінки і проблем колег.

2.Життя людини стає залежним від дій колег і це призводить до істотних змін поглядів на себе, своє місце в колективі і на оточуючих.

3. В колективі людина займає певне соціальне положення. Колектив не тільки розподілює завдання і ролі, але і визначає відносну позицію кожного (лідери, близькі до лідерів, аутсайдери групи та інші).

4. Колектив допомагає людині сформувати нове бачення власного “я”. Робітник починає об’єднувати себе з групою і це призводить до істотних змін в його сприйнятті, в розумінні власного місця і ролі в житті.

5. Приймаючі участь в обговоренні і розробці колективних рішень, людина може запропонувати такі ідеї і пропозиції, яких вона ніколи б не зробила при самостійному вирішенні проблеми. Ефект впливу на людину методу “мозкового штурму”, який часто застосовується при прийнятті колективних рішень, значно активізує її розумові можливості, підвищує творчий потенціал.

6. В колективі люди приймають звичайно більш ризиковані рішення, ніж самостійно по тим же самим проблемам. В ряді випадків ця особливість поведінки людей є джерелом більш активної і продуктивної діяльності в складі групи.

7. Присутність інших людей, наприклад колег по колективу, призводить до зростання швидкості та погіршення якості виконання завдань робітником.

8. На мотивацію і поведінку людини значно впливають групові норми – неписані закони і традиції поведінки, що поступово виникають в колективі і відносяться до тих сторін діяльності, які не регламентовані керівництвом. Спрямованість групових норм залежить від ступеню задоволеності групи своїм положенням: умовами роботи, оплатою праці, відносинами з керівництвом, і може сприяти досягненню цілей організації чи заважати цьому.

Для того щоб знаходитися і працювати в колективі, люди повинні пристосовуватись до групових норм, часто відкидати власну точку зору на проблеми і погоджуватись із колективною, іншими словами – в якійсь мірі бути конформістами. Ступінь конформізму людини в колективі залежить від кількох факторів:

- характер завдань, які вирішує робітник ( конкретні, структуровані чи невизначені);

- сила згуртованості групи;

- кількість робітників в групі;

- частота контактів групи з керівництвом

В залежності від характеру колективу його вплив на поведінку і мотивацію окремого робітника може бути як позитивним, так і негативним.


Читайте також:

  1. I визначення впливу окремих факторів
  2. Адаптація працівників.
  3. Аденогіпофіз, його гормони, механізм впливу
  4. Аденогіпофіз, його гормони, механізм впливу, прояви гіпер- та гіпофункцій.
  5. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.
  6. Адміністративні правопорушення в галузі охорони здоров'я. Адміністративна відповідальність медичних працівників.
  7. Активний вплив на проблему
  8. Аналіз відхилень від нормативів та їх впливу на прибуток
  9. Аналіз впливу постачальників
  10. Аналіз впливу факторів на зміну сумми гуртової реалізації
  11. Аналіз факторів впливу на обсяги виробництва суспільного продукту.
  12. Аналіз факторів, що впливають на цінову політику.




Переглядів: 1436

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Сутність і характеристики колективу. | Типи колективів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.018 сек.