Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Методи обробки операційного поля.

Термінова обробка рук до операції.

Спосіб Фюрбрінгера, Альфельда.

Найпоширеніший традиційний метод Спасокукоцького-Кочергіна.

Підготовка рук до операції

Контроль стерилізації

Перед стерилізаційна обробка інструментів.

Після закінчення дезінфекції медичний інструментарій промивають поточною водою до повного видалення дезінфекційного засобу.

Промитий і продезінфікований медичний інструментарій замочують у гарячому (50-550) миючому розчині «Біолот», «Лотос» або «Аріель» 5гр. порошку 170мл 3% розчину перекису водню на 825мл дистильованої води на 151. Після чого миють у робочому розчині. Потім інструментарій ополіскують спочатку під проточною водою, а потім в дистильованій воді. Потім інструментарій просушують у сухо жаровій шафі 850С до повного зниження вологи.

Якість очищення виробів від біологічного забруднення перевіряють за допомогою проби з «гемо тестом –М» або з реактивом азопірату, препарату «Факел – 2».

Здійснюється за показниками манометрів, термометрів, речовин індикаторів. Які змінюють свої фізичні властивості залежно від температури і терміну стерилізації, а також бактеріологічним методом, який є найбільш вірним і за допомогою якого можна визначити вид мікробів (результати посіву можна отримати через 48-72 годин) такий контроль необхідно проводити 1 раз на місяць з відповідною реєстрацією.

Стерилізація тазів:

В сухий тазок наливають 5мл 90% спирту і обпалюють його поверхню.

В два стерильні тази наливають по 2л дистильованої води і додають 10мл чистого нашатирного спирту. В такому розчині миють руки за допомогою серветок почергово по 31. Попередні обливання рук щітками не обов’язкове, його проводять лише при забруднені. Потім руки висушують стерильним рушником і протягом 51 обробляють серветками змоченими 70 або 960 спиртом. Міжпальцеві проміжки і нігті додатково зміщують 5% спиртовим розчином йоду (йодон.)

Обробка рук хлоргексидином (гібітаном). Гібітан випускають у вигляді 20% розчину (водного) по 500мл.

Для миття рук використовують 0.5% спиртовий розчин. Для цього препарат розводять у 700 етиловому спирті у співвідношенні 1:40. Після звичайного гігієнічного миття рук з милом, руки витирають стерильною серветкою, а потім два рази обробляють серветками змоченими в розчині протягом 31.

1) по Заблудовському – обробка рук 56% спиртовим розчином таніну.

2) Обробка рук протягом 101 96% спиртом.

 

Операційне поле – місце дії хірурга, повинно бути без мікроорганізмів. Безпосередньо перед операцією поголена операційне поле обробляють за методом Грокіха-Філонгикова. Шкіру операційного поля обробляють 4 рази одним з антисептиків чистіше використовують йодонату. Його готують перед операцією: концентрований 5% розчин йоду розчиняють кип’яченою або стерильною водою в співвідношенні 1:5.

Перше змащування шкіри здійснюють після ногиріднього її миття бензином або спиртом, протирають 2 рази стерильними тампонами, змоченими розчином йодонату.

Друге перед розрізом, після покриття хворого стерильними простирадлами, третє – перед зашиванням шкіри і четверте – після накладання швів на шкіру. Крім цих обов’язкових чотирьох обробок, шкіру операційного поля слід змазувати кожного разу коли міняють білизну навколо рани.

Операційне поле можна обробляти і 0.5% спиртовим розчином хлоргексидину, над мурашиною кислотою, дегміцидом, кутасептом 1% розчином рокалу та ін.

Для ізоляції шкіри операційного поля застосовують спеціальні плівки або прокладки, виготовлені з клейонки. При наявності гнійників в ділянці операційного поля від планових операцій слід утримуватись.


Читайте також:

 1. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
 2. Агрегативна стійкість, коагуляція суспензій. Методи отримання.
 3. Адаптовані й специфічні методи дослідження у журналістикознавстві
 4. Адміністративні (прямі) методи регулювання.
 5. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.
 6. Адміністративні методи управління
 7. Адміністративні, економічні й інституційні методи.
 8. Адміністративно-правові (організаційно-адміністративні) методи мотивації
 9. Адміністративно-правові методи забезпечення економічного механізму управління охороною довкілля
 10. Аерометоди
 11. Активні групові методи
 12. Алгоритм розробки методичних основ бюджетування
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Під стерилізацією слід розуміти комплекс фізичних та хімічних способів повного знезаражування інструментів, апаратів та іншого знаряддя медичного призначення. | Кровотеча – вихід крові з кровоносних судин при їх ушкодженні або порушенні проникності стінки.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.