Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Методи обробки операційного поля.

Термінова обробка рук до операції.

Спосіб Фюрбрінгера, Альфельда.

Найпоширеніший традиційний метод Спасокукоцького-Кочергіна.

Підготовка рук до операції

Контроль стерилізації

Перед стерилізаційна обробка інструментів.

Після закінчення дезінфекції медичний інструментарій промивають поточною водою до повного видалення дезінфекційного засобу.

Промитий і продезінфікований медичний інструментарій замочують у гарячому (50-550) миючому розчині «Біолот», «Лотос» або «Аріель» 5гр. порошку 170мл 3% розчину перекису водню на 825мл дистильованої води на 151. Після чого миють у робочому розчині. Потім інструментарій ополіскують спочатку під проточною водою, а потім в дистильованій воді. Потім інструментарій просушують у сухо жаровій шафі 850С до повного зниження вологи.

Якість очищення виробів від біологічного забруднення перевіряють за допомогою проби з «гемо тестом –М» або з реактивом азопірату, препарату «Факел – 2».

Здійснюється за показниками манометрів, термометрів, речовин індикаторів. Які змінюють свої фізичні властивості залежно від температури і терміну стерилізації, а також бактеріологічним методом, який є найбільш вірним і за допомогою якого можна визначити вид мікробів (результати посіву можна отримати через 48-72 годин) такий контроль необхідно проводити 1 раз на місяць з відповідною реєстрацією.

Стерилізація тазів:

В сухий тазок наливають 5мл 90% спирту і обпалюють його поверхню.

В два стерильні тази наливають по 2л дистильованої води і додають 10мл чистого нашатирного спирту. В такому розчині миють руки за допомогою серветок почергово по 31. Попередні обливання рук щітками не обов’язкове, його проводять лише при забруднені. Потім руки висушують стерильним рушником і протягом 51 обробляють серветками змоченими 70 або 960 спиртом. Міжпальцеві проміжки і нігті додатково зміщують 5% спиртовим розчином йоду (йодон.)

Обробка рук хлоргексидином (гібітаном). Гібітан випускають у вигляді 20% розчину (водного) по 500мл.

Для миття рук використовують 0.5% спиртовий розчин. Для цього препарат розводять у 700 етиловому спирті у співвідношенні 1:40. Після звичайного гігієнічного миття рук з милом, руки витирають стерильною серветкою, а потім два рази обробляють серветками змоченими в розчині протягом 31.

1) по Заблудовському – обробка рук 56% спиртовим розчином таніну.

2) Обробка рук протягом 101 96% спиртом.

 

Операційне поле – місце дії хірурга, повинно бути без мікроорганізмів. Безпосередньо перед операцією поголена операційне поле обробляють за методом Грокіха-Філонгикова. Шкіру операційного поля обробляють 4 рази одним з антисептиків чистіше використовують йодонату. Його готують перед операцією: концентрований 5% розчин йоду розчиняють кип’яченою або стерильною водою в співвідношенні 1:5.

Перше змащування шкіри здійснюють після ногиріднього її миття бензином або спиртом, протирають 2 рази стерильними тампонами, змоченими розчином йодонату.

Друге перед розрізом, після покриття хворого стерильними простирадлами, третє – перед зашиванням шкіри і четверте – після накладання швів на шкіру. Крім цих обов’язкових чотирьох обробок, шкіру операційного поля слід змазувати кожного разу коли міняють білизну навколо рани.

Операційне поле можна обробляти і 0.5% спиртовим розчином хлоргексидину, над мурашиною кислотою, дегміцидом, кутасептом 1% розчином рокалу та ін.

Для ізоляції шкіри операційного поля застосовують спеціальні плівки або прокладки, виготовлені з клейонки. При наявності гнійників в ділянці операційного поля від планових операцій слід утримуватись.


Читайте також:

 1. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
 2. Агрегативна стійкість, коагуляція суспензій. Методи отримання.
 3. Адаптовані й специфічні методи дослідження у журналістикознавстві
 4. Адміністративні (прямі) методи регулювання.
 5. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.
 6. Адміністративні методи управління
 7. Адміністративні, економічні й інституційні методи.
 8. Адміністративно-правові (організаційно-адміністративні) методи мотивації
 9. Адміністративно-правові методи забезпечення економічного механізму управління охороною довкілля
 10. Аерометоди
 11. Активні групові методи
 12. Алгоритм розробки методичних основ бюджетування
Переглядів: 10744

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Під стерилізацією слід розуміти комплекс фізичних та хімічних способів повного знезаражування інструментів, апаратів та іншого знаряддя медичного призначення. | Кровотеча – вихід крові з кровоносних судин при їх ушкодженні або порушенні проникності стінки.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.