Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Реорганізація підприємств, спрямована на розукрупнення

Розукрупнення підприємства (поділ, виділення) здійснюється, як правило, в таких випадках:

1. Якщо у підприємства поряд з прибутковими секторами діяльності є значна кількість збиткових виробництв. Метою розукрупнення при цьому є виділення підрозділів, які санаційно спро­можні для проведення їх фінансового оздоровлення, в т.ч. шляхом приватизації. Структурні ж підрозділи, які не підлягають санації, залишаються в організаційній структурі підприємства, яке з часом оголошується банкрутом.

2. Якщо у підприємств високий рівень диверсифікації сфер діяльності і до них виявляють інтерес кілька інвесторів. У результаті розукрупнення кожен з інве­сторів може вкласти кошти в ту сферу, яка його найбільше при­ваблює, не обтяжуючи себе при цьому непрофільними виробни­чими структурами.

3. При проведенні передприватизаційної підготовки державних підприємств з метою підвищення їх інвестиційної привабливості.

4. За рішенням антимонопольних органів, якщо підприємства зловживають монопольним становищем на ринку.

5. З метою створення інтегрованих корпоративних структур (концернів, холдингів), наприклад у результаті виділення з материнської компанії дочірніх підприємств.

Реорганізація шляхом поділу. Поділ – це спосіб реорганіза­ції, за якого одна юридична особа припиняє свою діяльність, а на її базі створюється кілька нових підприємств, оформлених у ви­гляді самостійних юридичних осіб.

У разі поділу підприємства до нових підприємств, які виникли в результаті цього поділу, переходять за розподільним актом (балансом) у відповідних частинах майнові права та обов'язки (активи і пасиви) реорганізованого підприємства.

Реорганізація підприємства шляхом поділу характеризується такими особливостями:

· до рішення про реорганізацію обов'язково мають бути включені положення, які визначають спосіб розподілу між правонаступ­никами капіталу підприємства (статутного, резервного тощо);

· угода про реорганізацію укладається між групами засновни­ків підприємств, які створюються в результаті поділу;

· при підготовці установчих документів кожного новоствореного підприємства має бути враховано, що воно створюється шляхом поділу і бере на себе у відповідній частині майнові права та обов'язки цього реорганізованого підприємства;

· підприємствами-правонаступниками та підприємством, яке реорганізується, підписується розподільний баланс;

· угода про реорганізацію шляхом поділу, окрім інших стандартних позицій, має містити повний перелік та обсяг активів і пасивів балансу, що підля­гають передачі кожному правонаступнику, а також строк складання роздільного балансу з розшифровками ко­жної статті цього балансу.

Якщо кількість засновників підприємства, що реорганізується, менша за кількість підприємств, що створюються в результаті поділу, то частка кожного засновника в його статутному капіталі відповідним чином розподіляється між новоствореними підпри­ємствами. Кожен із засновників стає співзасновником кожного (або деяких) з підприємств-правонаступників. Внесками заснов­ників до статутного капіталу таких підприємств є їх частки в ста­тутному капіталі підприємства, що реорганізується.

Реорганізація виділенням. Підприємство може бути створене в результаті виділення зі складу діючого підприємства одного або кількох структурних підрозділів, а також на базі структурної одиниці ді­ючих об'єднань за рішенням їх трудових колективів, за згоди власників або уповноваженого ними органу. При виділенні з під­приємства одного або кількох нових підприємств до кожного з них переходять за розподільним актом (балансом) у відповідних частинах майнові права та обов'язки реорганізованого підприємства.

Під час реорганізації шляхом виділення частина активів і па­сивів підприємства, що реорганізується, передається правонаступ­никові або кільком правонаступникам, які створюються внаслі­док реорганізації. Підприємство, що реорганізується, продовжує свою фінансово-господарську діяльність. Воно не втрачає стату­су юридичної особи, а лише вносить зміни до установчих доку­ментів згідно з чинним законодавством.

У разі виділення створення нової юридичної особи (осіб) здій­снюється з використанням лише частини належного реорганізо­ваному підприємству майна. Залишкова ж частина слугує базою для продовження господарської діяльності.

 


Читайте також:

  1. Або продукція підприємств, що знаходяться за кордоном.
  2. Важливо також правильно обрати: цінні папери яких підприємств, якого виду і в якій кількості слід купувати для поповнення своїх активів. Зупинимося на цьому більш детально.
  3. Види об’єднань підприємств, їх організаційно-правові форми.
  4. Види станів фінансової безпеки підприємств, які визначаються з фінансової стійкості підприємств.
  5. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма
  6. Дивізіональна організаційна структура, спрямована на споживача
  7. Договір — домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
  8. Загальні санітарно-гігієнічні вимоги до розміщення підприємств, до виробничих і допоміжних приміщень.
  9. Кошти підприємств, їх кругообіг та обіг. Основний та обіговий капітал.
  10. Ліквідація та реорганізація комерційного банку
  11. Матеріальна відповідальність підприємств, установ, організацій за шкоду, заподіяну працівникам
  12. На Україні існує ще одна форма залучення інвестицій – створення колективних підприємств, що по суті мають статус ЗАТ.




Переглядів: 1112

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Приклади злиття горизонтального типу в Україні | Умови та порядок перетворення підприємства

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.