Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Розробка принципів групового розселення. Ідеї та пропозиції генеральної схеми.

Зараз на загальнодержавному рівні підготовлена низка пропозицій щодо реформування адміністративно-територіального устрою України. Запропоновано декілька варіантів. Як правило, вони базуються на якійсь одній з формальних ознак виділення територіальної одиниці, (переважно — адміністративного району), такій як, наприклад, — чисельність населення, розмір території, транспортна доступність до потенційного центру надання соціальних послуг. В окремих випадках за основу приймалася задача фінансової самодостатності нових утворень або формування групових систем розселення.

В основу містобудівних концепцій адміністративно-територіального устрою раніше традиційно приймались принципи формування групових систем розселення з параметрами 1,0 – 1,5-годинної доступності до певного центру соціального обслуговування плюс більш-менш активне трудове тяжіння населення околишніх поселень до нього. Сьогодні поняття групових систем набуває нового сенсу.

В сучасних умовах розвитку транспортних систем має місце висока просторова мобільність населення. Вирівнюються характеристики міського способу життя на все більш широкі прошарки населення (незалежно від загального рівня життя). Беручи до уваги ідеологію трансформації адміністративно-територіального устрою України, формування територіальних спільностей населених місць передбачається, з урахуванням вищесказаного, на основі взаємної домовленості поселень про ті або інші види спільної діяльності.

У цьому разі групова система розселення набуває переважно характер функціонально-планувальної цілісності, де:

1)населення має просторову можливість вільного вибору місць прикладання праці;

2)формується єдина інженерно-технічна інфраструктура;

3)забезпечуються умови для ефективного функціонального використання території в планувальних обрисах системи;

4)існує певна спільність проблем міського розвитку, вирішення котрих можливе і доцільне за умови (на основі) консолідації зусиль окремих поселень, що входять до цієї системи;

5)є необхідність та можливість проведення єдиної містобудівної політики.

Таким чином, ця сукупність населених пунктів виступає як територіальна спільнота — суб’єкт місцевого самоврядування з функціями взаємного узгодження інтересів населених пунктів, які об’єднуються за згаданими вище позиціями 1 – 4.

В цих умовах є підстави замінити поняття «групової системи населених пунктів» на термін «первинна система розселення», що являє собою системну сукупність первинних елементів розселення у вигляді окремих населених пунктів, як міських, так і сільських, незалежно від їхнього розміру, (виняток можуть складати міста з населенням понад 50 тис.жит.).

Стосовно Донецької області запропоновано, спираючись на аналіз містобудівельно-планувальної ситуації, що такі первинні системи розселення будуть визначатися в межах виділених раніше господарсько-економіко-планувальних зон.

Пропозиції щодо реформування адміністративно-територіального устрою Донецької області спираються на комплексне поняття економіко-містобудівного районування, яке базується на сукупності всіх перерахованих вище чинників з урахуванням базових категорій формування господарсько-планувальної організації території області як історично сформованого комплексу, що розвивається, збалансовано сполучаючи соціально-виробничу, містобудівну, демографічну й екологічну підсистеми.

Маючи на увазі майбутнє реформування адміністративно-територіального улаштую України з укрупненням адміністративних одиниць, передбачається, що виділені господарсько-економіко-планувальні зони можуть розглядатися як базові при створенні районного рівня (округів), а також як самостійні об'єкти проектування.


Читайте також:

  1. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.
  2. Альтернативні уявлення щодо макроекономічного регулювання: теорії раціональних сподівань та економіка пропозиції. Крива Лафера.
  3. Аналіз обсягу пропозиції і реалізації послуг туристського підприємства
  4. Аналогія права - вирішення справи або окремого юридичного питання на основі принципів права, загальних засад і значення законодавства.
  5. Бізнес-планування інвестиційного проекту. Розробка планів фінансового проекту
  6. Біохімічне обґрунтування принципів спортивного тренування
  7. Взаємодія попиту і пропозиції
  8. Взаємодія попиту і пропозиції в умовах досконалої конкуренції.
  9. Взаємодія попиту і пропозиції та ринкова рівновага.
  10. Взаємодія попиту і пропозиції.
  11. Взаємодія попиту і пропозиції. Ринкова рівновага.
  12. Взаємодія попиту й пропозиції. Ринкова рівновага




Переглядів: 1028

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Основні показники урбанізації і її параметри по Україні | Генеральний план м. Києва на період до 2020 року

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.011 сек.