Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция


Хронологія подій із налагодження співробітництва України і Європейського Союзу

10 червня 10-річчя підписання УПС між Україною та ЄС.
18 травня Засідання Ради з питань співробітництва Україна - ЄС.
29 березня Зустріч Україна—Трійка ЄС на рівні міністрів юстиції та внутрішніх справ.
5 березня Указом Президента України схвалено концепцію адаптації інституту державної служби в Україні до стандартів Європейського Союзу.
24 лютого - 27 січня Консультації щодо плану дій: Україна - ЄС.
16 -17 лютого Сьоме засідання Комітету парламентського співробітництва Україна - ЄС.
13 лютого Конференція CEPS (Брюссель), Фундації С. Баторія (Варшава) та Фонду Відродження (Київ) за участю Міністра закордонних справ України «Більш, ніж сусіди: розширений ЄС та Україна - нові відносини».
12-13 лютого Зустріч Національних Координаторів програм технічної допомоги ТАСІС.
27 січня Консультації Україна - ЄС щодо Плану дії з реалізації співробітництва у рамках концепції «Ширша Європа».
27 листопада Верховна Рада України прийняла Закон України «Про Загальнодержавну програму адаптації законодавства України до законодавства Європейського СОЮЗУ».
7-8 жовтня - Українсько-європейський саміт в Ялті.
11-12 вересня Візит Комісіонера Ферхойгена до України для обговорення впровадження Ініціативи «Розширена Європа - Сусідство».
17 березня Міністр економіки України В. Хорошковський та Паскаль Ламі, член Європейської Комісії з питань торгівлі ЄС, підписали двосторонню угоду Україна - ЄС про доступ до ринку.
15 травня Кабінет Міністрів України прийняв Постанову «Про створення Центру європейського та порівняльного права».
7 лютого В Києві відбулося засідання «Трійка ЄС - Україна» на міністерському рівні. Делегацію ЄС очолював Генеральний Секретар, Верховний Представник ЄС з питань спільної зовнішньої та політики безпеки Солана, українську сторону представляв Міністр закордонних справ України А. Зленко.
27 листопада У Брюсселі відбулося п'яте засідання Комітету з питань співробітництва Україна - ЄС з метою обговорення питань співробітництва в рамках УПС, впливу розширення ЄС на Україну, ініціативи ЄС «Нові сусіди» та політики України «Європейський вибір».
11 листопада Перше засідання Трійка ЄС - Україна з метою обговорення питань співробітництва в галузі юстиції та внутрішніх справ.
4 липня Саміт Європейський Союз - Україна, Копенгаген.
11 вересня На 4-ому саміті ЄС - Україна, який відбувся в Ялті 11 вересня 2001 року, керівники ЄС та Президент України Л. Кучма підтвердили свої зобов'язання щодо посилення стратегічного партнерства між Україною та ЄС.
25 січня У ході засідання Україна - Трійка ЄС на рівні Міністрів закордонних справ Головуючою в ЄС Португалією українській стороні передано Робочий план реалізації Спільної стратегії ЄС щодо України. Створено Національну Раду при Президентові України з питань адаптації законодавства України до законодавства ЄС.
26-27 квітня, 3-4 червня Друге засідання Ради з питань співробітництва між Україною та ЄС. Розглянуто економічні аспекти двосторонніх відносин. Відзначено успішність реалізації спільної робочої програми щодо імплементації УПС. Кельнський саміт ЄС. ЄС визнав досягнення якісно нового рівня у стосунках з Україною.
23 липня Третій саміт Україна - ЄС (Київ). ЄС визнав успіхи на шляху інтеграції України до ЄС. Підтверджено намір сприяти вступу України до COT. Початок роботи щодо запровадження зони вільної торгівлі між Україною та ЄС.
16 серпня Постановою Кабінету Міністрів України №1496 затверджено Концепцію адаптації законодавства України до законодавства ЄС.
23 вересня У ході засідання Україна - Трійка ЄС на рівні Міністрів закордонних справ ЄС відзначив важливість про-європейського вибору України, наголосив на повазі до європейського курсу України та ознайомив з основними положеннями Спільної стратегії ЄС щодо України.
6 грудня Зустріч Президента України Л. Кучми з Президентом Європейської Комісії Р. Проді.
10 грудня Ухвалення Спільної стратегії ЄС щодо України на Гельсінському саміті ЄС.
24 лютого Створено Українську частину Ради з питань співробітництва між Україною та ЄС.
1 березня Набула чинності Угода про партнерство і співробітництво між Україною та ЄС.
8-9 червня Перше засідання Ради з питань співробітництва між Україною та ЄС. Україна офіційно заявила про прагнення набути статусу асоційованого членства в ЄС, Схвалено правила процедури Ради співробітництва, прийнято спільну робочу програму з імплементації УПС на 1998-1999роки.
11 червня Указом Президента України за №615 затверджено стратегію інтеграції України до ЄС.
12 червня Постанова Кабінету Міністрів України №852 про запровадження механізму адаптації законодавства України доЄС.
26 липня На виконання Указу Президента України «Про заходи щодо вдосконалення нормотворчої діяльності органів виконавчої влади» створено центр перекладів актів Європейського права.
16 жовтня Другий саміт Україна - ЄС (Відень). Обговорено подальші можливості співробітництва в галузі зовнішньої політики та політики безпеки. Стан відносин між Україною та ЄС охарактеризовано як «стратегічне та унікальне партнерство».
5 листопада Перше засідання Комітету з питань співробітництва. Засновано шість підкомітетів: з питань торгівлі та інвестицій; з фінансових, економічних питань та статистики; з енергетики, ядерних питань та навколишнього середовища; з митного, прикордонного співробітництва; боротьби з відмиванням грошей і наркобізнесом; з транспорту, телекомунікацій, науки та технологій, освіти та навчання; з вугілля, сталі, гірничої промисловості та сировинних матеріалів.
11-12 грудня Віденський саміт ЄС. Прийнято рішення про розробку спільної стратегії ЄС щодо України. Розпочав роботу Парламентський комітет з питань співробітництва Україна - ЄС.
5 лютого На засіданні Україна - Трійка ЄС на рівні Міністрів закордонних справ обговорено шляхи імплементації плану дій, можливість відкриття у Києві центру документації ЄС.  
17-18 квітня, 15 липня Засідання спільного комітету Україна - ЄС. Обговорено проблеми торговельно-економічного співробітництва. Підписано Угоду між Європейським Співтовариством по вугіллю та сталі й Урядом України про торгівлю сталеливарними виробами.  
5 вересня Перший саміт Україна - ЄС (Київ). Підтверджено європейський вибір України. Обговорено наявні проблеми в договірно-правовій сфері, розглянуто шляхи економічного співробітництва.  
1 грудня Одностороннє введення Україною безвізового режиму для власників дипломатичних паспортів країн ЄС.  
6-7 травня Засідання спільного комітету Україна - ЄС. Обговорено стан ратифікації УПС, питання надання Україні статусу країни з перехідною економікою.  
червень Європейський Союз визнав за Україною статус країни з перехідною економікою.  
12-13 вересня Візит члена Європейської Комісії Х. Ван ден Брука до Києва. Підписання індикативної програми ТАСІС для України на 1996-1999 роки та Фінансового протоколу про спільний план дій ЄС/ Великої Сімки стосовно реструктуризації української енергетичної галузі.  
6 грудня Рада Міністрів ЄС прийняла план дій щодо України. Висловлено готовність розвивати і посилювати політичні та економічні відносини з Україною,  
24 березня Перше засідання спільного комітету Україна - ЄС. Розглянуто питання міжгалузевої співпраці України з Європейським Союзом.  
1 червня Зустріч Президента України Л. Кучми з Президентом Європейської Комісії Ж. Сантером. Підписання тимчасової угоди про торгівлю і питання, пов'язані з торгівлею між Україною та ЄС.  
липень Створено представництво України при Європейських Співтовариствах.  
   
9- березня Візит Трійки ЄС до Києва. Зустрічі з Президентом України і Головою ВР. Перше засідання Україна - Трійка ЄС нарівні Міністрів закордонних справ. (Надалі такі засідання відбувались регулярно двічі на рік.)  
14 червня Підписано Угоду про партнерство і співробітництво між Україною та ЄС. Спеціальна резолюція Ради Міністрів ЄС щодо України.  
10 листопада Верховна Рада України ратифікувала Угоду про партнерство і співробітництво між Україною та ЄС.  
23-24 березня, 8-9 червня, Переговори щодо Угоди про партнерство і співробітництво між Україною та ЄС на найвищому рівні. Підписано Угоду між Європейськими співтовариствами та Україною про торгівлю текстильними виробами.  
5 травня Відкриття представництва Комісії Європейських Співтовариств в Україні.  
11 лютого Протокол згоди між ЄС і новими незалежними державами про реалізацію програм технічної допомоги.  
6 квітня Директива КЄС до Ради Міністрів ЄС про започаткування переговорів щодо укладення угод про співробітництво з Білоруссю, Казахстаном, Росією та Україною.  
14 вересня Зустріч Президента України Л. Кравчука з Президентом Комісії Європейських Співтовариств Ж. Делором. Перша зустріч Україна - ЄС на найвищому рівні.  
2 грудня Декларація ЄС щодо України. Відзначено демократичний характер Всеукраїнського референдуму. Заклик до України підтримувати з ЄС відкритий і конструктивний діалог, спрямований на забезпечення виконання усіх колишніх зобов'язань СРСР.  
           

Європейська інтеграція розглядається в Україні як процес внутрішньої трансформації суспільства на основі європейських цінностей, утвердження в країні європейської моделі економічних та соціальних перетворень.

У поєднанні із завданнями європейської інтеграції стратегія спрямована на запровадження інноваційної моделі структурної перебудови, соціальну переорієнтацію економічної політики, подальший розвиток України як високотехнологічної держави.

Президент визначив основні практичні кроки в європейській інтеграції, які Україна має здійснити задля досягнення відповідності копенгагенським критеріям членства в ЄС. Серед них:

- набуття Україною членства в COT ;

- проведення переговорного процесу та підписання Угоди про асоціацію України та ЄС;

- проведення переговорного процесу щодо створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС;

- приведення законодавства України у відповідність до вимог законодавства ЄС у пріоритетних сферах;

- виконання процедур, необхідних для набуття чинності Угоди про асоціацію між Україною та ЄС;

- проведення переговорного процесу щодо створення митного союзу між Україною та ЄС;

- повне виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та копенгагенських критеріїв членства в Євросоюзі;

- створення реальних передумов для вступу України до ЄС. Стратегія європейського вибору має розглядатися як важливий стимул прискорення системних реформ, піднесення політичної та соціальної активності громадян.

Продовжуючи роботу у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції, треба зазначити, що сьогодні завершується формування нового світового порядку. Події, які відбуваються останнім часом, впливають на дальший розвиток не лише окремих держав, а й усієї міжнародної системи на багато років уперед.


Читайте також:

 1. А/. Верховна Рада України.
 2. АГРАРНЕ ПРАВО УКРАЇНИ
 3. Аграрні закони України
 4. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
 5. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
 6. Адміністративно-правовий статус Кабінету Міністрів України
 7. Адміністрація Президента України
 8. Адреси бібліотек України
 9. Акти Верховної Ради України
 10. Акти Кабінету Міністрів України
 11. Акти Конституційного Суду України в системі національного законодавства.
 12. Акти Конституційного суду України в системі національного законодавства.
Переглядів: 2226

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Європейський вибір України - невід'ємна складова її подальшого розвитку | Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.