Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Відрахування в соціальні фонди.

Соціальне страхування - одна з гарантій здійснення прав трудящих на матеріальне забезпечення.

Відповідно до Законів України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", "Про збори на обов'язкове соціальне страхування" для підприємств усіх форм власності, їхніх об'єднань, бюджетних, суспільних і інших організацій, об'єктом оподатковування для юридичних осіб є:

- по обов'язковому державному пенсійному страхуванню :

· фактичні витрати на оплату праці працівників, що підлягають оподаткуванню податком з доходів фізичних осіб крім витрат на оплату робіт, послуг, виконаних відповідно до цивільно-правових договорів, витрат на виплату дивідендів, відсотків і інших витрат, які не враховуються при розрахунку середньомісячної заробітної плати для призначення пенсій. Ставка збору - 32%, а по оплаті праці працюючих інвалідів - 4%;

· обсяг операції з купівлі-продажу валюти. Ставка збору - 1 % суми операції з купівлі-продажу валют.

· вартість ювелірних виробів с золота, платини та коштовних камінь. Ставка збору - 5 % вартості відповідних виробів.

· вартість легкового автомобіля при операції його продажу. Ставка збору - 3 % вартості, визначеної відповідно до договорів купівлі-продажу, довідок-рахунків торговельних організацій, договорів міни, довідок органів митної служби, актів експертної оцінки вартості автомобіля, інших документів, що підтверджують цю вартість.

· вартість нерухомого майна. Ставка збору - 1 % вартості нерухомого майна, зазначеної в договорі купівлі-продажу такого майна.

· вартість будь-яких послуг стільникового рухомого зв'язку, сплачена споживачами цих послуг оператору, що їх надає. Ставка збору - 6 % вказаної вартості.

- по обов'язковому державному соціальному страхуванню - фактичні витрати на оплату праці працівників, що підлягають оподаткуванню прибутковим податком з громадян крім витрат на оплату робіт, послуг, виконаних відповідно до цивільно-правових договорів, витрат на виплату дивідендів, відсотків і інші витрати, враховуються не при розрахунку середньомісячної заробітної плати для призначення пенсій. Ставка збору на страхування на випадок тимчасової непрацездатності - 2,9%, на випадок безробіття - 2,1%, від нещасливого випадку на виробництві від 0,83% до 13,8% у залежності від галузі, де функціонує підприємство;

Підприємства за місцем перебування зобов'язані зареєструватися в уповноважених Пенсійного фонду, Фонду соціального страхування, Фонду безробіття, Фонду страхування від нещасливого випадку на виробництві і надавати їм відповідну звітність у встановлений термін.

Для реєстрації надається:

- заява за встановленою формою;

- завірені копії таких документів: свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності; довідки про внесення до Державного реєстру підприємств та організацій України, присвоєння ідентифікаційного коду органом статистики для юридичних осіб.

Сплата збору по обов’язковому пенсійному страхуванню здійснюється наступним чином:1) Перерахування збору в Пенсійний фонд з операцій по купівлі-продажу валют контролюється уповноваженими банками при отриманні заявок на ці операції. При цьому банки сплачують зазначений збір у гривнях із суми, витраченої на купівлю валюти для власних потреб і для здійснення готівкових обмінних операцій.2) Збір на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій з продажу ювелірних виробів із золота, платини і дорогоцінного каміння сплачується платниками в такому порядку:

- якщо протягом робочого дня сума збору, яка обліковується, дорівнює або перевищує 50 гривень, - протягом наступного робочого дня;

- якщо протягом робочого дня сума збору, яка обліковується, менше ніж 50 гривень, - не пізніше того робочого дня, коли сума збору досягне 50 гривень.

3) Збір на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій з відчуження легкових автомобілів сплачується платниками цього збору через установи банків на рахунки місцевих органів Пенсійного фонду за місцем реєстрації легкового автомобіля. Органи державтоінспекції здійснюють реєстрацію легкових автомобілів лише за умови сплати збору, що підтверджується відповідними документами.4) Нотаріальне посвідчення або реєстрація на біржі договорів купівлі-продажу нерухомого майна здійснюється за наявності документального підтвердження сплати платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна.5) Збір на обов'язкове державне пенсійне страхування з вартості послуг стільникового рухомого зв'язку сплачується платниками збору оператору одночасно з оплатою ними зазначених послуг. Оператори стільникового рухомого зв'язку перераховують збір на обов'язкове державне пенсійне страхування в такому порядку:

- якщо протягом робочого дня сума збору, яка обліковується, дорівнює або перевищує 50 гривень - не пізніше наступного робочого дня;

- якщо протягом робочого дня сума збору, яка обліковується, менше ніж 50 гривень, - не пізніше того робочого дня, коли сума збору досягне 50 гривень.

Збір на обов'язкове державне пенсійне страхування з фонду оплати праці та з заробітної платні найманих робітників нараховується і сплачується аналогічно іншим зборам на соціальне страхування:

1) платники щомісяця складають у двох примірниках розрахунок (звіт) зобов'язання з нарахування, виплат за рахунок коштів фондів та сплати зборів, у якому зазначають самостійно обчислені суми зобов'язань за встановленою формою. Усі примірники розрахунків зобов'язань зі сплати зборів підписуються керівником, головним бухгалтером підприємства та завіряються печаткою.

2) оригінал розрахунку подається платником до органу відповідного фонду за місцезнаходженням платника:

- Пенсійного фонду - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

- Фонду соціального страхування тимчасової втрати працездатності – не пізніше 12 числа, наступного за останнім календарним днем звітного місяця

- Фонду соціального страхування на випадок безробіття – щоквартально - 10 квітня, 10 липня, 10 жовтня, 15 січня;

- Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності - щоквартально - 20 квітня, 20 липня, 20 жовтня, 25 січня;

3) Належні до сплати суми зборів сплачуються одночасно з одержанням коштів в установах банків на оплату праці. При перерахуванні коштів до відповідних фондів платники, крім загальної суми платежу, зазначають у платіжному дорученні суми з окремих видів платежів за кодами видів надходжень.

Частина державних страхових коштів використовується безпосередньо на підприємствах, а інша частина через відповідні державні органи. На підприємствах кошти соціального страхування використовуються шляхом оплати листків тимчасової непрацездатності, виплат і відшкодування витрат одноразового характеру (у зв'язку з народження дитини, похованням, виплат і відшкодуванням витрат у зв'язку з нещасливим випадком на виробництві).

Крім того законодавством передбачено покриття підприємствами фактичних витрат на виплату і доставку пенсій пільговим категоріям робітників. Органи Пенсійного фонду нараховують відповідні зобов’язання підприємства, надсилають останньому повідомлення про відповідні суми. Підприємство повинно сплатити відповідну суму у термін 10 календарних днів.

За невиконання платниками зобов’язань перед соціальними фондами передбачено штрафні санкції, які накладаються на підприємство відповідними співробітниками фондів згідно з діючим законодавством.


Читайте також:

  1. Амортизаційні відрахування: суть, значення, види
  2. Біосоціальні риси людини
  3. Валютні резерви і стабілізаційні валютні фонди.
  4. Визначте соціальні перетворення в процесі радянізації українського суспільства.
  5. Висуває принципово нові соціальні ідеї.
  6. Відрахування до позабюджетних спеціальних фондів.
  7. Відрізняють запропоновані (предписанные) і набуті соціальні статуси.
  8. Волонтерство у соціальній роботі
  9. Державні соціальні служби в Україні
  10. Довгострокові соціальні програми
  11. Досвід європейських країн у соціальній роботі з наркоманами.




Переглядів: 1717

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Збір за право на проведення кіно- і телезйомок. | Тема 9. ФІНАНСОВЕ ПЛАНУВАННЯ НА ПІДПРИЄМСТВАХ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.