Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Досвід європейських країн у соціальній роботі з наркоманами.

У Голландії живе 16 мільйонів людей. Десять мільйонів з них вживають алкоголь. Але вони це роблять не для того, щоб напитися, а просто віддають данину традиції. У той же час пів-мільйона голландців страждають алкоголізмом. Тридцять тисяч із них одержують лікування в спеціалізованих клініках. До речі, алкоголіки обходяться державі навіть дорожче, ніж наркомани: кожний десятий алкоголік щорічно лікує в стаціонарі захворювання шлунка, печінки й інших внутрішніх органів, вони часто стають винуватцями й жертвами дорожньо - транспортних випадків, не можуть повноцінно трудитися й одержують допомогу з безробіття й інвалідності. Ще півмільйона голландців вживають марихуану. Правда, більшість із них роблять це тільки по вихідним, а лікуються від цього близько 3 тисячі чоловік. Кокаїн вживають 65 тисяч голландців, з них 20 тисяч роблять це постійно. Останнім часом кількість кокаїністів зростає. Героїном споживають 26 тисяч голландців, причому, більшість із них роблять це щодня. Тому 24 тисячі героїністів - закінчені наркомани, 17 тисяч із них перебувають на лікуванні, більшість одержує метадон».

Зараз справи в Голландії різко змінилися - до половини пацієнтів після лікування вже більше ніколи не вертаються до наркоманії. Це великий успіх. Ощадливі голландці давно прийшли до висновку, що лікування наркоманів обходиться суспільству набагато дешевше, ніж утримання їх у в'язницях за злочини, пов'язані із уживанням наркотиків. Нажаль, що ця проста істина дотепер не дійшла до нашої влади... А тим часом, у Норвегії, наприклад, підрахували, що кошти, вкладені в програми лікування наркоманії, приносять до 200 відсотків прибутку! Прибуток цей полягає хоча б у тім, що ті, хто вилікувався від наркозалежності вертаються до нормального життя, починають працювати й платити податки.

Правда, у нашій країні зараз і здоровому непросто знайти роботу, що вже говорити про наркоманів! А от голландці за досить короткий час зуміли зупинити в себе епідемію наркоманії, їх наркозалежні майже перестали споживати наркотики ін’єкційно. І якщо 30 років тому до 80 відсотків голландських наркоманів «сиділи на голці», то зараз це роблять не більше 14 відсотків наркозалежних. Основа ECAD, найбільшої європейської організації, створеної для підтримки й захисту положень Конвенцій ООН по наркотиках і виступаючої проти світового руху за легалізацію наркотиків. Сьогодні членами ECAD є приблизно 250 міст 30 європейських країн, що підтримують Стокгольмську резолюцію ECAD.

Однак, ECAD не тільки виступає проти наркотиків, вона також служить для пошуку нових методів рішення проблеми боротьби з наркотиками, розвитку профілактики вживання наркотиків, оцінки лікування й роботи судової влади. ECAD працює безупинно для обміну досвідом і утворення фахівців у різних областях, пов'язаних з наркотиками.

На чолі ECAD стоїть Консультативна Рада, що складається з 10 членів, представлених містами Європи, серед яких і Агланция на Кіпрі. Вищий орган ухвалення рішення ECAD - це щорічна Конференція Мерів.



Читайте також:

  1. I. Соціалістична течія в українському визвольному русі
  2. I. Україна з найдавніших часів до початку XX ст.
  3. III. Українські ліберальні партії.
  4. VI . Екзаменаційні питання з історії української культури
  5. А. Правобережну Україну.
  6. А/. Верховна Рада України.
  7. Автоматизація банківської діяльності в Україні
  8. Аграрна еволюція українських земель у др. пол. ХVІІ - ХVІІІст.
  9. Аграрна реформа 1861 р. Скасування кріпостного права в надніпрянській Україны.
  10. Аграрна реформа 1861 р. Скасування кріпостного права в надніпрянській Україны.
  11. АГРАРНЕ ПРАВО УКРАЇНИ
  12. Аграрні відносини в Україні у ХVІ - перш. пол. ХVІІІст.




Переглядів: 1016

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Технології третинної профілактики | Методика соціально-профілактичної роботи.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.051 сек.