Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ОСНОВНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ТА ПАРАМЕТРИ АНТЕН

Частина характеристик антен стосується їх енергетичних властивостей , ще одна частина — просторових характеристик. Існує ще й третя частина характеристик, що визначає ефективність антени як перетворювача енергії фідера в енергію електромагнітного поля.

Основні характеристики та параметри антен

З розгляду рис.1 випливає, що незалежно від конструктивних особливостей антенних пристроїв усі вони характеризуються спільними за фізичним змістом параметрами.

Згідно з таким поділом характеристики радіопередавальних антен наведено в табл. 1.

При аналізі антен, що перебувають у режимі приймання, необхідно враховувати деякі додаткові обставини. Фідер та вхідні кола радіоприймача є комплексними навантаженнями Żн = Rн + іХн і можуть розцінюватись як вхідний опір радіоприймача.

Власне приймальна антена при цьому розглядається як еквівалентне джерело деякої електрорушійної сили (ЕРС) з внутрішнім імпедансом

 

 

Під впливом ЕРС у навантаженні Żа виникає електричний струм, який можна розцінювати як позитивний ефект від застосування каналу зв'язку.

 

Характеристика спрямованості (ХС) приймальної антени за напругою (струмом) визначається як залежність амплітуди напруги U (або струму І) у навантаженні антени, тобто — на вхідному опорі радіоприймача) від напряму приходу хвилі у вертикальній та горизонтальній (φ) площинах. Тому нормовану ХС або ДС приймальної антени можна подати у вигляді:

 

Нормована ХС (ДС) приймальної антени за потужністю визначається як залежність потужності, що виникає на активній частині вхідного опору, від напряму приходу електромагнітної хвилі.

Таблиця 1

№ з/п Енергетичні характеристики Просторові характеристики Якісні характеристики
PA = 0,5I2A RA = PΣ + PB - потужність на вході антени, визначається діючим значенням струму в активній складовій RA її вхідного імпендансу ŻA . F(,φ) = ƒ(,φ) / ƒmaxнормована характеристика спрямованості (ХС) антени – залежність напруженості поля в рівновіддалених точках простору від кутових кординат, віднесена до максимального значення напруженості поля. Графічне зображення ХС є діаграмою спрямованості (ДС). η = PΣ / PAкоефіцієнт корисної дії (ККД) – це відношення потужності випромінювання до потужності на вході антени.
PΣпотужність випромінювання є частиною активної потужності PA , що витрачається на створення поля. Характеризує енергію передавача, що перетворюється антеною в енергію електромагнітного поля. Ψ(,φ) – фазова характеристика спрямованості (ФХС) – залежності фази поля від кутових координат. Графічне зображення ФХС є фазою ДС. Центр сферичної поверхні рівних між собою фаз (фронту хвилі) є фазовим центром антени. G = ηD – коефіцієнт підсилення (КП) визначає міру збільшення потужності РА0 на вході ізотропної антени відносно потужності РА на вході реальної антени, при якому в точці приймання напруженості полів обох антен однакові.
PВпотужність втрат - це частина активної потужності, що визначає теплові втрати в антені та навколишньому середовищі. (або 2Δφ) – ширина ДС у вертикальній (або горизонтальній площині) – це кутовий сектор, сторони якого перетинають контур ДС на рівні 0,707 від максимальної напруженості. - діюча довжина антени – це довжина прямолінійного відрізка провідника з рівномірним розподілом струму, який створює таку саму напруженість поля в певному напрямі, що й реальна антена.
RA = 2PA/I2Aвхідний опір (активна складова) антени є навантаженням фідера і визначається як коефіцієнт пропорційності між потужністю PA і квадратом ефективного значення сили струму в антені IA. Dкоефіцієнт спрямованої дії (КСД), це число, що є мірою збільшення потужності випромінювання неспрямованої антени (на передачу) РΣо відносно РΣ спрямованої антени, щоб у равновіддаленій від обох антен точці нагляду напруженість ЕМП від обох антен була однаковою Sд = Pmax / П = λ2 D /4π діюча площа – це площа деякого розкриву з рівноамплітудним синфазним розподілом поля, що у точці прийняття створює таку ж напруженість, що й реальна антена.
RΣ = 2PΣ / I2A - опір випромінювання є коефіцієнтом пропорційності між потужністю PΣ і квадратом ефективного значення сили струму в антені. - нормована поляризаційна характеристика визначає просторове положення вектора напруженості електричного поля залежно від поточного часу t. Діапазонні властивості визначаються шириною смуги робочих частот Δƒ – це така смуга, у межах якої жодний параметр антени не виходить з допусків. Відносна смуга: =  
RB = 2PB / I2Aопір втрат є коефіцієнтом пропорційності між потужністю втрат PB і квадратом ефективного значення сили струму в антені. - хвильовий опір є коефіцієнтом пропорційності між поперечними складовими векторів та Н у дальній зоні, що визначається відношенням між магнітної та діалектричної проникностями середовища. PA maxгранична потужність - це така потужність на вході антени, при якій виникає електричний пробій її елементів або навколишнього середовища. Припустимо є таке співвідношення: PA ≤ 0,25 PA max

Коефіцієнт спрямованої дії (КСД) приймальної антени є числом, що вказує, у скільки разів потрібно збільшити потужність випромінювання PΣ радіопередавача, щоб у навантаженні приймальної неспрямованої антени Rн виник струм такої самої сили, як і при прийманні на спрямовану антену.

КСД характеризує виграш від застосування спрямованих антен порівняно з неспрямованими (ізотропними) антенами.

 

Діюча довжина ℓд приймальної антени є розмірним коефіцієнтом пропорційності між електрорушійною силою J і напруженістю електричного поля Е в точці розташування антени. Тому при відомих значеннях ℓд та Е маємо: J = E ℓ д

Приймальна антена є джерелом власних ненавмисних шумових коливань, які обмежують чутливість приймача.

 

Середньоквадратичний рівень шумів визначається формулою Найквіста

а потужність шуму

де k = 1,38*10 -23 Вт / (Гц*К) — стала Больцмана;

Тш - шумова температура;

Δf - ширина смуги робочих частот.

При безпосередньому підімкненні антени до входу радіоприймача, на його вході створюється сигнал потужністю

 

 

де γ — коефіцієнт узгодження антени з вхідним опором приймача,

Ропт — оптимальна потужність, що виділяється приймальною анте­ною на вході приймача,

—поляризаційний вектор відповідно передавальної та приймальної антен.

 

За наявності фідера значення потужності на вході приймача

де ηф — ККД фідерної лінії.

 

В основу конструкції будь-яких антен покладено елементарні випромінювальні структури — носії струмів та зарядів (що описуються правими частинами основних рівнянь Максвелла). До таких структур можна віднести короткі (порівняно з довжиною хвилі λ) відрізки лінійного провідника зі струмом, або кругового провідника із струмом, або щілину у провідниковій поверхні (наприклад, хвилеводу), на краях якої концентруються електричні заряди протилежних знаків. До елементарних структур можна віднести елемент фронту хвилі в отворі (апертурі) чи у вільному просторі.

Ефективність елементарних вібраторів незначна, оскільки амплітуда рівномірно розподіленого по довжині струму є дуже малою часткою гармонічного струму певного відрізка провідника, довжина якого сумарна з довжиною хвилі λ. Очевидно, що геометричні розміри реальних вібраторів мають бути кратними λ /4, коли реалізується принаймні один максимум і один мінімум амплітуди гармонічного струму. До таких антен належать проводові.

 


Читайте також:

  1. II. Основні закономірності ходу і розгалуження судин великого і малого кіл кровообігу
  2. V. Поняття та ознаки (характеристики) злочинності
  3. Адвокатура в Україні: основні завдання і функції
  4. Акустичні характеристики порід
  5. Амортизація основних засобів, основні методи амортизації
  6. Аналітичні параметри
  7. Аналітичні параметри
  8. Антенатальна профілактика стоматологічних захворювань
  9. Антенні ґрати 15 хв.
  10. Артеріальний пульс, основні параметри
  11. Банківська система та її основні функції
  12. Біржові товари і основні види товарних бірж. Принципи товарних бірж.




Переглядів: 4151

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Конструктивні особливості антен залежать від конкретної тактичної задачі, що її розв'язує користувач каналу зв'язку. | Характеристика становища у сфері використання дитячої праці у світі.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.008 сек.