Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Чисті ризики

Природні - це ризики, пов'язані з можливим впливом сил природи на діяльність фірми. Це можуть бути непередбачені для конкретної пори року прояви погодних умов (коливання тем­ператури, заморозки, відлига, великі снігопади і т.д.), природні катаклізми (землетруси, повені, зсуви, смерчі і т.ін.). У турис­тичній діяльності такі ризики, без сумніву, відіграють значну роль. Потоки туристів збільшуються в ті райони, де прогнозується гарна погода, і слабшають туди, де погодні умови несприят­ливі з погляду туристів. Про природні катаклізми і говорити не доводиться, настільки очевидний їх взаємозв'язок з туристич­ним потоком. Це значить, що дані ризики мають безпосередній вплив і на діяльність туристичного підприємства.

Екологічні ризики можуть бути двох видів: зовнішні і внутрішні. Зовнішні пов'язані з можливістю діяльності в умо­вах забрудненого навколишнього середовища (наприклад, заб­руднених водних ресурсів, повітря) і одержання збитків у ре­зультаті такої діяльності. Внутрішні визначаються можливістю забруднення навколишнього середовища в результаті діяль­ності фірми і виникнення її цивільно-правової відповідальності за таке забруднення.

У туристичній діяльності виявляють себе як зовнішні, так і внутрішні екологічні ризики. Зовнішні відіграють значну, а в ряді випадків основну роль. Туристи не бажають відвідувати забруднені райони. Це одна з причин непопулярності України з боку іноземних туристів.

Мало того, якщо у певних місцях погіршується екологічна ситуація, це негайно позначається на припливі туристів. На земній кулі залишилося не так багато по-справжньому еколог­ічно чистих місць, тому останнім часом таким популярним є «зелений», або сільський, туризм.

Добре відомі також, що туризм пов'язаний і з внутрішніми екологічними ризиками, що проявляються в можливості нане­сення певного збитку навколишньому середовищу в процесі розвитку туристичної діяльності.

Політичні ризики - це ризики, пов'язані з непередбаченою можливістю зміни внутрішнього законодавства і політики краї­ни: податкової, митної і т.д. Туристична діяльність надзвичай­но «чутлива» на подібних змін. Від них залежить ціна турис­тичного продукту, попит на нього. У країни, де політична обстановка погіршується, скорочується або зовсім припиняється потік туристів. Яскравий приклад тому - Югославія.

Виробничі ризики безпосередньо пов'язані з виробничою діяльністю, у результаті якої фірма стикається з такими об­ставинами:

♦ зниженням продуктивності праці;

♦ зростанням собівартості послуг;

♦ збільшенням втрат робочого часу;

♦ необхідністю використання нових методів ведення справ. Туристичне підприємство, мабуть, менше, ніж промислові

підприємства, піддається цим ризикам, але й вони помітні в її діяльності. Особливо це стосується ризику у зростання собівар­тості туристичних послуг.

Комерційні ризики виникають у процесі реалізації товарів або послуг. Цей вид ризиків найбільш підступний і найчастіше не визначений для туристичного підприємства, тому що пов'язаний з динамікою просування її товару на ринок. Для оцінки цих ри­зиків необхідно мати інформацію про еластичність попиту, де­мографічні фактори, канали розподілу послуг, регіональні тра­диції і переваги, вплив конкуренції і низку інших факторів.

Комерційний ризик може розглядатися на всіх стадіях про­сування продукції на ринок і містити такі ризики:

♦ ризик реалізації послуг на ринку;

♦ ризик платоспроможності покупця;

♦ транспортні ризики.

Інноваційні ризики - це можливість втрат, що виникають при вкладенні фірмою коштів у розробку нових послуг, що можуть не знайти очікуваного попиту на ринку. Подібних при­кладів у туризмі досить багато.

Ділові ризики - це невизначеність щодо майбутнього дохо­ду від основної діяльності підприємства. Тобто діловий ризик - це імовірність того, що підприємство не зможе ефективно по­вершити оборот своїх активів. Чим більші постійні витрати підприємства, тим вищий діловий ризик.

Ризики венчурних операцій. «Венчурний капітал» - це термін, який застосовується для позначення особливо ризико­ваного капіталовкладення. Для туристичного підприємства це може бути введення нового, який ще не пропонувався на місцевому ринку, маршруту. Венчурні операції, пов'язані з креди­туванням і фінансуванням нових напрямів діяльності, характери­зуються підвищеним ступенем ризику. Вважається, що при орган­ізації підприємства для зменшення його господарських ризиків необхідно передбачити хоча б одне - два нововведення.

Операційні ризики пов'язані в основному з торговими опе­раціями, а також з договорами щодо фінансового інвестування і дивідендних виплат. Причини операційного ризику:

· низька якість роботи персоналу;

· тривалий термін проведення операцій;

· порушення технології операції з цінними паперами;

· комп'ютерне піратство;

· неполадки в роботі комп'ютерних систем з опрацювання інформації;

· ненадійність системи проведення операцій;

· неправильне оформлення документів;

· порушення умов договору.

Основні види операційних ризиків: валютні, ризики в про­цесі продажу, ризики неплатежів покупців.

Валютний операційний ризик - це можливість не отримати очікуваний прибуток або понести збитки в результаті зміни обмінного курсу на очікувані потоки коштів. Можна сказати, що це випадкове зменшення чистого припливу коштів, знижен­ня прибутку і чистого доходу на одну акцію, зменшення част­ки ринку збуту. Цим ризиком обтяжений як оборот коштів, так і рівень прибутків туристичного підприємства.

Ризики договірних відносин з контрагентами пов'язані з діяльністю контрагентів з надання послуг. Основні його причи­ни - ненадійні посередники, висока вартість послуг, недоско­налість законодавства й урядових гарантій відносно правопо­рушень у фінансових питаннях, високі транспортні витрати, недостатня надійність банківської системи.

Спекулятивні ризики пов'язані з можливістю одержання як збитку, так і прибутку, і в цілому можуть належати до фінансо­вих ризиків. Фінансовий ризик - це загроза грошових втрат. Він пов'язаний з можливістю невиконання суб'єктом економічної діяльності своїх фінансових зобов'язань перед інвесторами. У більш вузькому значенні його пов'язують з фінансовим «леве-риджем», тобто відношенням боргу до звичайного акціонерного капіталу, який фірма використовує для фінансування активів.


Читайте також:

  1. Аудиторські ризики
  2. Аудиторські ризики, пов’язані з використанням комп’ютерних інформаційних систем
  3. Банківські ризики та їх характеристика
  4. Безпосередньо збутові ризики та причини їх виникнення
  5. Валютні ризики та методи їх уникнення.
  6. Виробничі ризики, їх характеристики і класифікація
  7. Відсоткові ризики
  8. Делегування повноважень підлеглим. Переваги та ризики, пов’язані з передачею повноважень
  9. Додатні раціональні числа як нескінченні періодичні десяткові дроби. Чисті та мішані періодичні дроби та їх перетворення у звичайні.
  10. Екологічні ризики та проблема їх оцінки
  11. Елективні методи культивування (накопичувальні та чисті культури).
  12. Загальний та ринковий ризики портфеля, їх вимір та застосування з метою оцінки ефективності управління портфелем.




Переглядів: 2020

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Характеристика ризиків у туристичній діяльності | Особливості прояву ризиків туристичного підприємства

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.022 сек.