Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Визначення голосового тремтіння.

Визначення еластичності грудної клітки.

Її проводять при стисненні грудної клітки в передньозадньому і бічному напрямках. Долоню однієї руки кладуть на грудину, а іншу долоню в області міжлопаткового простору. Натиснення роблять переважно основою долонь досить енергійними, пружніми рухами (1-2 рази).Потім долоні розташовують на симетричних ділянках бічних відділів грудної клітки паралельно ходу ребер і проводять стиснення в бічному напрямку.

 

Запам'ятайте:

Еластичність грудної клітки в основному залежить від ступеня окостеніння реберних хрящів і визначається по відчуттю опору грудної клітки при її стисненні. Найбільш частими причинами зниження еластичності (збільшення ригідності) грудної клітки є емфізема легень, масивні ущільнення легеневої тканини і деякі захворювання плеври, зокрема, ексудативний плеврит.

 

Визначення голосового тремтіння - це метод оцінки проведення низькочастотних звукових коливань, що виникають при проголошенні хворим слів, що містять звук «р» («тридцять три», «сорок чотири» і т.п.) на поверхню грудної клітки. Пальпацію здійснюють кінчиками пальців обох рук, які розташовують на строго симетричних ділянках грудної клітки в надключичних, підключичних областях, бічних відділах і далі в над-, між- і підлопаткових областях.

Для уточнення отриманих результатів доцільно повторювати дослідження в тих же областях при зміненому положенні рук: праву руку положити на місце лівої, а ліву на місце правої.

Визначення голосового тремтіння засновано на здатності тканин проводити коливання, що виникають при напрузі голосових зв'язок. Пальпаторне відчуття вібрації на поверхні грудної клітки залежить від характеристики коливань голосових зв'язувань (амплітуда, частота і ін.) і властивостей тканин, що проводять коливання до рук, що пальпують.

Наскільки добре проводяться коливання до рук лікаря, залежить від прохідності бронхіального дерева, щільності легеневої паренхіми, наявності перешкоди при переході коливань із тканин однієї щільності в тканині більшої або меншої щільності (феномен розділу провідних середовищ, де коливання в значній мірі послабляються).

Визначення голосового тремтіння: а- у надключичних; б - у підключичних; в - у пахвових; м - пальпація в області верхівок легень; д- у міжлопаткових; е - у підлопаткових просторах.

Найбільш часті причини зміни голосового тремтіння наведені на малюнках(см. нижче) і в таблиці. У нормі (а) голосове тремтіння, яке виникає в результаті коливань голосових зв'язок, проводиться однаково на симетричні ділянки грудної клітки праворуч і ліворуч. Однобічне ослаблення голосового тремтіння спостерігається при гідротораксі (б), пневмотораксі (в), фібротораксі (г), обтураційному ателектазі (д). Голосове тремтіння підсилюється з однієї сторони при частковому (е), часто при вогнищевому запальному ущільненні (ж), порожнині в легені, з'єднаної із бронхом (з), і компресійному ателектазі (б, вище рівня рідини). При підвищенні повітряності легеневої тканини (емфіземі легень) спостерігається двостороннє (однакове) ослаблення голосового тремтіння (і). При звуженні бронхів (без супутньої емфіземи легень або запального ущільнення легеневої тканини) голосове тремтіння не змінене (к).

Зміни голосового тремтіння при основних бронхолегеневих синдромах:

а - норма;

б - гідроторакс;

в - пневмоторакс;

г - фіброторакс;

д - обтураційний ателектаз;

е -дольове ущільнення;

ж - вогнищеве запальне ущільнення;

з - порожнина в легені, з'єднана із бронхом;

і - емфізема легень; до - звуження бронхів.

 


Читайте також:

  1. I визначення впливу окремих факторів
  2. II. Визначення мети запровадження конкретної ВЕЗ з ураху­ванням її виду.
  3. II. Мотивація навчальної діяльності. Визначення теми і мети уроку
  4. Ocнoвнi визначення здоров'я
  5. Алгебраїчний спосіб визначення точки беззбитковості
  6. Аналіз службового призначення деталей та конструктивних елементів обладнання харчових виробництві, визначення технічних вимог і норм точності при їх виготовленні
  7. Аналіз стратегічних альтернатив та визначення оптимальної стратегії формування фінансових ресурсів
  8. Аналіз ступеня вільності механізму. Наведемо визначення механізму, враховуючи нові поняття.
  9. Балансова теорія визначення статі. Диференціація статі і роль гормонів у цьому процесі.
  10. Безстатеве розмноження, його визначення та загальна характеристика. Спори — клітини безстатевого розмноження, способи утворення і типи спор.
  11. Біостратиграфічні методи визначення віку порід
  12. Біуретовий метод визначення білків




Переглядів: 6560

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Пальпація. | Топографічна перкусія легень.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.011 сек.